X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Janusz Cieszyński

Wiceminister zdrowia: jesteśmy jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na COVID-19

- Kiedy już powstanie bezpieczna szczepionka, najważniejsze będzie, aby Polska była przy stole negocjacyjnym i była krajem, do którego szczepionka trafi w pierwszej kolejności. Negocjacje z firmami farmaceutycznymi prowadzi Unia Europejska. Jesteśmy jednym z liderów tych negocjacji - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wirus Ministerstwo Zdrowia zdrowie szczepionka Janusz Cieszyński Adrian Klarenbach

Zmiany dot. zasłaniania ust i nosa. Cieszyński: coraz częściej lekceważony obowiązek

- Zdecydowaliśmy się, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny - poinformował PAP wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 Janusz Cieszyński

Dr Michał Sutkowski: coraz słabiej przestrzegamy rygorów sanitarnych

- Czekają nas większe kary, rejestracje wesel i inne obostrzenia. W takiej sytuacji państwo powinno zareagować, ma działać w interesie dobra publicznego, a nie tych, którym spodobało się być na absolutnych wakacjach i zachowywać się trochę egoistycznie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Łukasz Szumowski Piotr Wąż Janusz Cieszyński

"Dynamika ma wpływ na decyzje". Wiceminister zdrowia nie wyklucza wprowadzenia ograniczeń

- Jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała (...) jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie - rozważyć takie instrumenty, jak kwarantanna, która przez kilka miesięcy w Polsce obowiązywała wszystkich przyjeżdżających z zagranicy - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus zdrowie pandemia COVID-19 kwarantanna Ministerstwo Zdrowia Janusz Cieszyński społeczeństwo infografika

Wiceminister zdrowia: gotowość służb sanitarnych musi być na jesieni zachowana

- Zespół ds. przeciwdziałania epidemii ma zakończyć pracę na początku września tak, by dla każdej jednostki zdrowia było jasne, jak postępować - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. - W marcu byliśmy zabezpieczeni ogólnie na wypadek wystąpienia choroby zakaźnej, teraz jesteśmy przygotowani na wyzwania związane konkretnie z COVID-19 - zaznaczył wiceszef resortu zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA choroby zakaźne epidemia Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia Janusz Cieszyński infografika Antoni Trzmiel

Wiceminister zdrowia: Fundusz Medyczny będzie się utrzymywał z dotacji z budżetu, to inne środki niż NFZ

- Jestem przekonany, że po pierwszej fazie zaskoczenia, że coś takiego udało się zrobić, przyjdzie też akceptacja - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, odnosząc się do krytyki wyrażanej przez opozycję w stosunku do projektu ustawy o Funduszu Medycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio polityka Fundusz Medyczny zdrowie Ministerstwo Zdrowia Janusz Cieszyński

Wiceminister zdrowia: seniorzy i kobiety ciężarne z pierwszeństwem podczas II tury wyborów

- Wprowadzamy pierwszeństwo dla określonych grup wyborców w II turze głosowań, by było ono dla nich jak najmniej uciążliwe w sytuacji pewnych obostrzeń związanych z epidemią - odniósł się do rozwiązań zawartych w projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia, wiceszef resortu Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Cieszyński wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie Ministerstwo Zdrowia senior ciąża

Wiceminister zdrowia: ozdrowieńców przybywa więcej niż nowych zakażonych na COVID-19

- To jest kolejny dzień, kiedy liczba aktywnych przypadków koronawirusa spada, a liczba ozdrowieńców rośnie w tempie znacznie szybszym, niż liczba nowych przypadków. To świadczy o tym, że sytuacja coraz bardziej się poprawia - poinformował we wtorek wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia choroba choroby zakaźne zdrowie Ministerstwo Zdrowia Janusz Cieszyński