X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Jan Paweł II

"Zasięg był kolosalny". Niezwykły koncert ku czci św. Jana Pawła II

W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły blisko 40-stu znakomitych artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączyło się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Koncert, który z powodu pandemii odbył się w wersji online, został przeniesiony z 17 maja na 21 czerwca 2020 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II koncert katolicyzm Paweł Sztompke

"Dla komunistów to był wstrząs". Historyk o wizytach Jana Pawła II w Polsce

- Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku zobaczyło na żywo 10 mln Polaków, a kolejne miliony gromadziły się przed telewizorami. Ci ludzie zaczęli tworzyć wspólnotę, bo narodziło się poczucie własnej historii, poczucie własnej podmiotowości - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk Piotr Dmitrowicz. - I nagle się okazało, że komuniści nie są nikomu do niczego potrzebni - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Paweł II katolicyzm chrześcijaństwo Westerplatte komunizm

"Odwołania do Solidarności były dla władz najbardziej bolesne". Historyk o wizycie Jana Pawła II w Gdańsku w 1987 roku

- Westerplatte jest bardzo ważnym symbolem, ale wydaje mi się, że jeszcze ważniejszym jest wolność, której domagał się Jan Paweł II podczas kolejnych homilii - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Rafał Łatka, historyk i politolog (Instytut Pamięci Narodowej), który mówił o rocznicy wizyty Jana Pawła II w Gdańsku w 1987 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Paweł II katolicyzm chrześcijaństwo Westerplatte komunizm

"Wykradł sowieckie plany i przekazał je Amerykanom". Filip Frąckowiak o działalności gen. Ryszarda Kuklińskiego

- Mając wiedzę o strategii sowieckiej, o wysłaniu polskiego wojska do atakowania wojsk Zachodu, trzeba było przekonać Amerykanów, że jeżeli zmienią swoją doktrynę, to uda się zdławić w zarodku plany agresji sowieckiej. Zrobił to. To największy sukces Ryszarda Kuklińskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci Generała Kuklińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Paweł II komunizm Ryszard Kukliński PRL Ludowe Wojsko Polskie (LWP) zimna wojna USA

NASZ WYWIAD Arturo Mari, osobisty fotograf Jana Pawła II, o pierwszej pielgrzymce do Polski: to było jak podróż do innego świata

- Pierwsze doświadczenie po przylocie do Polski było dla mnie przerażające. Kiedy wysiedliśmy z samolotu, zapakowano nas do autobusu. Wszędzie ochrona i milicja. W pewnym momencie na ulicę wyszło dziecko i zaczęło krzyczeć: "Witamy Ojcze Święty!". To zapoczątkowało falę entuzjazmu - wspominał w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Arturo Mari, wieloletni osobisty fotograf Jana Pawła II. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Jan Paweł II pielgrzymka Watykan Oświęcim TYLKO U NAS

"Podeptanie człowieczeństwa". 41 lat temu Jan Paweł II odwiedził obóz zagłady Auschwitz-Birkenau

- Pragniemy ogarnąć uczuciem najgłębszej czci każde z tych zwycięstw, każdy przejaw człowieczeństwa, które było zaprzeczeniem systemu systematycznego zaprzeczenia człowieczeństwa. Na miejscu tak straszliwego podeptania człowieczeństwa, godności ludzkiej - zwycięstwo człowieka! – te słowa wygłosił Ojciec Święty na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz Birkenau.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Auschwitz

Działalność Zakonu Rycerzy Jana Pawła II

Powstali z tęsknoty za wartościami. W świecie, w którym rządzi pieniądz i zachwiana jest moralność, stali się widoczni idąc pod prąd antywartościom, tak jak czynił to ich duchowy patron, dziś święty, Jan Paweł II. Zakon Rycerzy Jana Pawła II został zbudowany dla mężczyzn i przez mężczyzn, którzy wyznaczają sobie drogę życia poprzez wartości takie jak wiara, miłosierdzie, solidarność i patriotyzm.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wiara religia Kościół Jan Paweł II rycerz chrześcijaństwo katolicyzm

"Podeptanie człowieczeństwa". 41 lat temu Jan Paweł II odwiedził obóz zagłady Auschwitz-Birkenau

- Pragniemy ogarnąć uczuciem najgłębszej czci każde z tych zwycięstw, każdy przejaw człowieczeństwa, które było zaprzeczeniem systemu systematycznego zaprzeczenia człowieczeństwa. Na miejscu tak straszliwego podeptania człowieczeństwa, godności ludzkiej - zwycięstwo człowieka! – te słowa wygłosił Ojciec Święty na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz Birkenau.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Jan Paweł II