X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jan Parys

"To jest zarzewie wojny". Parys o przemówieniu Łukaszenki z okazji Dnia Jedności Narodowej

- To bardzo niebezpieczne wystąpienie Łukaszenki i powinno się ono spotkać z bardzo kategorycznym protestem i potępieniem na świecie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Białorusi na temat przynależności polskich regionów do Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jan Parys POLSKA polityka Białoruś granica Aleksander Łukaszenka

Jan Parys o bilansie rządów Angeli Merkel: Europa podzielona i słaba

- Widzimy, jak instrumentalnie był traktowany traktat unijny, jak Komisja Europejska stała się narzędziem egoistycznej, nacjonalistycznej polityki Berlina, jak traktuje się Polskę, w sposób sprzeczny z traktatem i nieuczciwy. Nie można mówić o zasługach, raczej widziałbym szkody, które pani Merkel poczyniła UE, forsując egoistyczne niemieckie interesy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Unia Europejska Niemcy Jan Parys Antoni Trzmiel

Jan Parys o obowiązującym stanie wyjątkowym: Polska w sposób całkowicie legalny broni swoich granic

- Stan wyjątkowy jest to rzecz bezwzględnie konieczna, ponieważ dzięki temu Straż Graniczna i wojsko mają większą swobodę w kontrolowaniu pasa przygranicznego i mogą w sposób bardzo kategoryczny decydować o tym, kto ma prawo tam przebywać - mówił w Polskim Radiu 24  Jan Parys, były minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Białoruś Aleksander Łukaszenka reżim kryzys migracyjny migracja POLSKA granica stan nadzwyczajny służby i bezpieczeństwo Jan Parys

"Nie rozumieją polskiej racji stanu". Parys o politykach opozycji w Usnarzu Górnym

- Żeby opuścić lotnisko w Mińsku, trzeba mieć wizy białoruskie. Ci ludzie musieli je otrzymać, nie przedarli się na Białoruś przez zieloną granicę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef MON. Jego zdaniem władze Białorusi "wykonują pewną operację przemytniczo-polityczną", w którą "wpisują się" przedstawiciele polskiej opozycji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Parys Antoni Opaliński Białoruś imigranci w Europie imigracja Aleksander Łukaszenka

"Stała się ofiarą dążenia rosyjskiego prezydenta do utrzymania władzy". Jan Parys o Białorusi

- Jeżeli ktoś liczył na to, że Łukaszenka szybko i łatwo ustąpi, to - jak widać - pomylił się. On nie ustąpił dlatego, że ma cały czas wsparcie ze strony Moskwy, ze strony Putina, dla którego sytuacja na Białorusi jest bardzo groźna - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś więźniowie polityczni Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin polityka Jan Parys Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Próba odsunięcia agentury komunistycznej". Jan Parys o rządzie Jana Olszewskiego

- Lech Wałęsa od początku bardzo niechętnie patrzył na niezależność Jana Olszewskiego i kierunek, w jakim chciał prowadzić politykę (…) Cofniecie poparcia prezydenta dla rządu Olszewskiego stało się sygnałem dla różnych ugrupowań politycznych niezadowolonych z lustracji, które chciały zatrzymać agenturę wśród swoich działaczy i parlamentarzystów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 okrągły stół Jan Olszewski historia Polski komunizm Solidarność Kościół społeczeństwo Jan Parys Ryszard Gromadzki

Rozmowy Morawiecki-Orban-Salvini. Parys: ich ugrupowania są dyskryminowane, mają prawo łączyć siły

- Idzie o to, żeby kraje, które są szykanowane przez tandem niemiecko-francuski, połączyły siły i mogły się bronić. Nie jest tak, że uczestnictwo w jakimś klubie zmusza wszystkie partie do jednomyślności - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej, odnosząc się do ewentualnej współpracy na szczeblu unijnym Prawa i Sprawiedliwości, Fideszu i Ligi.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Unia Europejska Jan Parys Antoni Trzmiel Viktor Orban Mateusz Morawiecki POLSKA Włochy Węgry Parlament Europejski

"Niespotykane w dyplomacji". Jan Parys o nerwowym przebiegu spotkania USA-Chiny

- Ku zdziwieniu wielu obserwatorów było to spotkanie częściowo transmitowane, w czasie transmisji nie było rytualnych powitań czy ukłonów, tylko bardzo ostre oskarżenia po obu stronach. To rzecz niespotykana w dyplomacji, by strony wzajemnie na siebie krzyczały, publicznie się oskarżały - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Unia Europejska Jan Parys USA Joe Biden Antoni Trzmiel Chiny

"Głównym celem polityka gospodarcza". Krulikowski o wizycie premiera we Francji

- Polska musi układać sobie pewne stosunki na nowo, patrzeć na sojuszników w Unii Europejskiej, dbać o te relacje. Zwłaszcza że wyciągając z wypowiedzi premiera inicjującej tę wizytę, to co najważniejsze, będzie nam zależało na stosunkach gospodarczych - mówił w Polskim radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Unia Europejska Jan Parys USA Antoni Trzmiel Francja Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron

"Czekamy na stanowisko nowej administracji USA". Jan Parys o gazociągu Nord Stream 2

- W ostatnich latach administracja Trumpa podkreślała, że to sprzeczność, by USA łożyły na bezpieczeństwo i obronę Europy, a jednocześnie Niemcy będą płacić miliardy dolarów Rosji, która się zbroi przeciwko Europie, to musi znaleźć jakieś rozwiązanie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Unia Europejska Jan Parys USA Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA Nord Stream 2 Antoni Trzmiel