X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jan Olszewski

"Niósł ze sobą tradycję niepodległościową". Jan Józef Kasprzyk o Janie Olszewskim

- Były premier dbał o to, by pamięć o żołnierzach Armii Krajowej była żywa. Nawiązywał do tych samych wartości, co pokolenie żołnierzy AK, czyli umiłowania miłości do Rzeczpospolitej ponad wszystko, kultu wolności i niepodległości państwa i narodu - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  Jan Olszewski III RP PRL historia Polski

WYWIAD Antoni Macierewicz: idea niepodległości Polski była wyznacznikiem myśli politycznej Jana Olszewskiego

- Odbudowa niepodległości Polski wymaga łączenia środowisk niepodległościowych pomimo różnic zachodzących między nimi, to fundament koncepcji politycznej Jana Olszewskiego, który zawsze należy podkreślać - mówi Antoni Macierewicz. 7 lutego minęły dwa lata od śmierci premiera Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Jan Olszewski polityka

Druga rocznica śmierci Jana Olszewskiego. Premier Mateusz Morawiecki uczcił pamięć swojego poprzednika

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał o przypadającej dziś drugiej rocznicy śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. W swoim wpisie w mediach społecznościowych szef rządu napisał, że "dwa lata temu pożegnaliśmy prawego i uczciwego człowieka wielkiego formatu, wybitnego patriotę, znakomitego prawnika".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Olszewski polityka historia Polski premier Mateusz Morawiecki

Na Powązkach oddano hołd Janowi Olszewskiemu. Kwiaty złożyli przedstawiciele prezydenta i rządu

- Hołd Janowi Olszewskiemu - premierowi z lat 1991-92 i obrońcy opozycjonistów w PRL-u - w drugą rocznicę jego śmierci oddano w niedzielę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Kwiaty na grobie złożyli m.in. przedstawiciele prezydenta, rządu i parlamentu. Wieczorem Premier Morawiecki uczestniczył w mszy świętej w intencji śp. premiera Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Olszewski historia Polski KOR

NAGRANIA ARCHIWALNE Opozycjonista, adwokat, premier. Dwa lata temu zmarł Jan Olszewski

Dwa lata temu, 7 lutego 2019 roku, zmarł Jan Olszewski, były premier, działacz opozycji demokratycznej i obrońca w procesach politycznych w czasach PRL. Był też posłem na Sejm, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego do spraw politycznych, w latach 1995-2011 przewodniczącym Ruchu Odbudowy Polski. W 2009 roku odznaczony Orderem Orła Białego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Olszewski historia Polski polityka

Piotr Naimski: rząd Jana Olszewskiego został obalony przez "koalicję strachu"

- 4 czerwca 1992 r. rząd Jana Olszewskiego został obalony przez "koalicję strachu", nie tylko przed lustracją. Był to także strach uczestników kompromisu okrągłostołowego, którzy poczuli się przerażeni i zagrożeni.  - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, działacz opozycji w PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Olszewski historia Polski polityka okrągły stół Piotr Naimski Tadeusz Płużański

Prof. Jan Żaryn: współcześni patroni stolicy identyfikują się z komunistami

- Mam wrażenie, że wydobywanie się z PRL-owskich nawyków myślowych jest procesem, który zajął już całe pokolenie, niewątpliwie za sprawą tego, co stało się 4 czerwca 1989 i 1992 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn, historyk, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PRL Jan Żaryn Antoni Trzmiel Jan Olszewski