X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jan Malicki

USA wycofają się z Syrii? "Oznaczałoby to zdradzenie Kurdów"

- Pole manewru tych graczy, Rosji i Iranu szczególnie, wzrosło ze względu na pasywną politykę Obamy. Teraz słyszymy od Trumpa, że on chce się w ogóle wycofać z Syrii, za co jest krytykowany w kraju, bo jeśli to zrobi, to jest to bardzo zły sygnał dla regionu, oznaczałoby to de facto zdradzenie Kurdów - mówił w Jedynce Adam Balcer, ekspert WiseEuropa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Ślubowski Adam Balcer Jan Malicki Rosja Turcja Wojna w Syrii Iran Stany Zjednoczone Donald Trump

NASZ WYWIAD Łukaszenka boi się historyków? Naukowców gości Polska

- Centrum Studiów Białoruskich przy Studium Europy Wschodniej UW to akt solidarności historyków z Polski wobec kolegów z Białorusi – powiedział PolskieRadio.pl dyrektor tego ośrodka prof. Aleksander Krawcewicz. Wybitni historycy wyrzuceni z pracy w kraju Aleksandra Łukaszenki, mogą od kilku lat pracować na uczelni w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś TYLKO U NAS HISTORIA ZSRR Jan Malicki

Stosunki polsko-ukraińskie. Kto kogo bardziej potrzebuje?

- To, że Polska bardziej potrzebuje Ukrainy, niż Ukraina Polski jest obiektywnym faktem - powiedział na antenie Jedynki Vitalij Portnikow. - Dopiero w zeszłym roku nowy rząd Polski postanowił przestać traktować Ukrainę jako dorastające dziecko polityczne, tylko jako państwo już dorosłe i zaczął wystawiać rachunki i żądać wzajemności - stwierdził prof. Jan Malicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Ślubowski Michał Żakowski Ukraina UPA banderyzm Jan Malicki

TYLKO U NAS "Tylko demokratyczna Białoruś gwarantuje bezpieczeństwo"

Agenda praw człowieka na Białorusi nie jest obecnie na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o politykę wobec tego kraju, nie słyszymy wiele na temat tych kwestii, na temat rozmów z Białorusią na ten temat – zauważył Maksym Khyłko, ukraiński politolog, na konferencji OBWE w Warszawie. Pomijanie kwestii demokracji na Białorusi jest w jego ocenie dużym błędem.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Jan Malicki Raport Białoruś Rosja

TYLKO U NAS "Rosja może coś szykować przed przybyciem wojsk NATO"

Koncepcja Międzymorza, sojuszu regionalnego, zawsze powracała, gdy pojawiało się zagrożenie - mówił Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej. Podkreślił, że państwa regionu są bardzo żywo zainteresowane taką inicjatywą. Dyrektor Studium Europy Wschodniej ostrzegał też przed ewentualnością, że Rosja zdecyduje się na nowe działania przed przybyciem do państw flanki wschodniej NATO nowych oddziałów wojskowych.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Jan Malicki Raport Białoruś Rosja