X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jakub Moroz

"Jest to swoista trampolina rozwoju dla młodych artystów". Różańska-Gorgolewska o "Project Room"

- Do tej pory artyści wybierani byli przez zamknięte grono kuratorów, dyrektorów instytucji, które swoje propozycje składali, a one następnie były wystawiane. W tym roku pokusiliśmy się o prawdziwe otwarcie. Wydaje mi się, że skorzystanie z formuły open call było fantastycznym pomysłem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Krystyna Różańska-Gorgolewska. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Jakub Moroz Polskie Radio 24 SZTUKA artysta wystawa

"Jestem Greta". Dr Mazur: każdemu, kto ogląda ten film, zapalają się czerwone lampki

- Dla mnie, jako osoby, która stara się krytycznie patrzeć na rzeczywistość, ważne jest pytanie, skąd tak znakomita intuicja tego reżysera, żeby towarzyszyć tej nikomu nieznanej aktywistce w kolejnych krokach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Mazur (politolog i filozof z UJ).                     
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Jakub Moroz Polskie Radio 24 KULTURA FILM kino ekologia Greta Thunberg

"Jest świadomy swojej tożsamości". Rowiński o autorze "Raju za drzwiami"

- Fabrice jest świadomy swojej nietypowej pozycji dzięki biografii. W jednej ze swoich książek, która w Polsce ukazała się pt. "Wiara demonów", wśród podziękowań można przeczytać: "dziękuję wszystkim moim rabinom", czyli, że to nawiązanie, może lekko ironiczne, do tradycji swojej rodziny niewątpliwie się pojawia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rowiński ("Christianitas"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Jakub Moroz Polskie Radio 24 KSIĄŻKA literatura czytelnictwo KULTURA katolicyzm filozofia

Książka "Pamiętam". Dr Piotr Stankiewicz: to literacki eksperyment

- Ta książka obejmuje samą końcówkę PRL, czasy transformacji i lata 2000. Rzeczywiście z jednej strony są w niej osobiste, prywatne wspomnienia, ale z drugiej strony na ogół w tych prywatnych wspomnieniach znajdujemy się wszyscy - powiedział w audycji "Rozpruwacz kulturalny" na antenie Polskiego Radia 24 dr Piotr Stankiewicz, filozof, pisarz, autor książki "Pamiętam".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA literatura KULTURA KSIĄŻKA pamięć literatura polska Jakub Moroz filozofia

Dr Kencki: inspiracje teatrem francuskim to jeden z ważniejszych elementów polskiej sceny narodowej

- Wpływ teatru francuskiego na teatr staropolski był bardzo duży. Widać, że inspiracje Molierem i teatrem francuskim stały się jednym z ważniejszych elementów polskiej sceny narodowej - mówił w Polskim Raidu 24 dr Patryk Kencki, teatrolog, autor książki "Staropolski Molière". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 KULTURA literatura literatura polska TEATR Molier Jakub Moroz społeczeństwo

Konstanty Pilawa o antyklerykalizmie: to obowiązek świeckich wynikający nie tylko z ortodoksji

- Papież Franciszek wielokrotnie mówił, że dzisiaj jedną z większych wad współczesnego Kościoła jest klerykalizm, który można tu definiować jako utożsamianie dobra Kościoła z jakimś dobrem własnym, dobrem interesu konkretnego księdza, biskupa czy pewnej grupy - mówił w Polskim Radiu 24 red. Konstanty Pilawa ("Pressje").   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Jakub Moroz Polskie Radio 24 KSIĄŻKA literatura czytelnictwo KULTURA filozofia Kościół katolicki

"Toskania, jakiej nie znacie". Ks. prof. Witold Kawecki: to topowy region

- W tej książce jestem przewodnikiem, aby ułatwić czytelnikowi percepcję, aby w sposób najłatwiejszy i możliwie najprzyjemniejszy zaprezentować uroki Toskanii, o której piszę w kilku rozdziałach - powiedział w Polskim Radiu 24 o swojej najnowszej książce ks. prof. Witold Kawecki z UKSW.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Jakub Moroz Polskie Radio 24 KSIĄŻKA literatura czytelnictwo KULTURA Toskania

"Osterwa. Dzienniki wypraw 1938-1939". Rafał Węgrzyniak o dorobku Juliusza Osterwy

- Nieodłącznym elementem działalności teatru Reduta był "objazd", przede wszystkim po Kresach Wschodnich Polski międzywojennej, gdzie życie teatralne było najbardziej wątłe. Osterwa uznał, że należy tam szerzyć kulturę teatralną. Takie wyprawy organizował od 1942 r. - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Węgrzyniak - historyk i krytyk teatru.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jakub Moroz poezja literatura Dwudziestolecie międzywojenne TEATR