X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jakub Kumoch

"Agresja będzie miała dla Rosji dużą cenę - sankcji i ofiar". Kumoch podsumował polsko-ukraińskie rozmowy

- Nieważne, czy nazwiemy ją małą, czy dużą agresją, będzie miała dla niej dużą cenę. Przede wszystkim będzie to cena w postaci sankcji, a po drugie będzie to cena w postaci doprowadzenia do ofiar, również po swojej stronie - poinformował podczas briefingu Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej. Przed południem zakończyły się w Wiśle konsultacje prezydentów Polski i Ukrainy. Tematem dwucrozmów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego była sytuacja wokół granic Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka prezydent Ukraina Rosja Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Jakub Kumoch

Prezydent zapowiada dużą aktywność zagraniczną. Jakie kraje odwiedzi w 2022 r.?

Jak poinformował prezydencki minister Jakub Kumoch "na 2022 r. planowana jest duża aktywność Andrzeja Dudy zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach". - Planujemy nowe otwarcie w Afryce Subsaharyjskiej, Ameryce Południowej oraz rozbudowywanie obecności w regionie Indo-Pacyfiku - zapowiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda polityka Polityka zagraniczna Polski Jakub Kumoch Trójmorze

Andrzej Duda rozpoczął wizytę na Ukrainie. W poniedziałek weźmie udział w szczycie Trójkąta Lubelskiego

Poniedziałkowe rozmowy w ramach Trójkąta Lubelskiego dotyczyć będą między innymi sytuacji na granicy z Białorusią oraz wsparcia Ukrainy w obliczu nacisku ze strony Rosji. Spotkanie odbędzie się w rezydencji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Hucie w ukraińskich Karpatach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Jakub Kumoch granica kryzys na granicy migracja Ukraina Trójkąt Lubelski polityka

"Emocje są dla dyplomaty najgorszym doradcą". Kumoch o wpisie chargé d'Affaires USA w Polsce

"Emocje dla dyplomaty są najgorszym doradcą (...) Powodują zagubienie i błędny dobór środków, formy oraz języka. Oczekujemy lepszego. I to niezależnie od przedmiotu dyskusji"- napisał Jakub Kumoch na Twitterze, odnosząc się do wpisu na Twitterze chargé d'Affaires USA w Polsce Blix Aliu.
Zobacz więcej na temat:  Sejm media ustawa medialna prawo USA Jakub Kumoch dyplomacja POLSKA polityka

"Polska ma poparcie NATO". Jakub Kumoch o kryzysie na granicy

– Prezydent i sekretarz generalny NATO omówili sytuację bezpieczeństwa w regionie – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta. Jak dodał, Polska ma poparcie NATO "właściwie dla wszystkich działań mających na celu obronę granicy Unii Europejskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jakub Kumoch Bartłomiej Graczak kryzys na granicy granica migracja imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo NATO stan nadzwyczajny

"Sugerowanie, że Polska topi ludzi w bagnach, jest godne Łukaszenki". Kumoch odpowiada Ochojskiej

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch zdecydowanie skomentował wpis na Twitterze szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej i poseł do Parlamentu Europejskiego. Janina Ochojska zarzuciła głowie państwa kłamstwo w sprawie udzielania pomocy migrantom, którzy jej potrzebują i którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę. "Sugerowanie, że Polska topi ludzi w bagnach, jest godne Łukaszenki" - odpowiedział szef BBN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janina Ochojska Jakub Kumoch służby i bezpieczeństwo granica imigranci w Europie kryzys migracyjny

Prezydent zwołał spotkanie z ministrami i szefami służb

We wtorek prezydent Andrzej Duda po raz kolejny spotka się z przedstawicielami rządu w związku z napiętą sytuacją na wschodniej granicy. Od weekendu przy przejściu w Kuźnicy Białostockiej koczuje duża grupa nielegalnych migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna prezydent Andrzej Duda granica Białoruś Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MON Ministerstwo Obrony Narodowej Jakub Kumoch BBN Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Kumoch o sytuacji na granicy: to nie jest zwykły kryzys humanitarny, lecz próba wytrzymałości polskiej obrony

- Atak reżimu Łukaszenki na granicę nie jest zwykłym kryzysem humanitarnym, tylko próbą testowania wytrzymałości obrony polskiej granicy. Widzimy, że Rosja przyjęła aktywną postawę w tym kryzysie i dąży do eskalacji - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie kryzys migracyjny sankcje samolot Jakub Kumoch Białoruś reżim Turcja