X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jakub Kulesza

Publicysta o turbulencjach w Kukiz'15: być może będą kolejne odejścia

W nocy z piątku na sobotę na Twitterowym koncie szefa klubu Kukiz'15 Pawła Kukiza zamieszczono serię wpisów odnoszących się do innych polityków. Część wpisów była wulgarna. W piątek z ruchu Kukiz'15 odszedł Jakub Kulesza i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Po odejściu Kuleszy klub Kukiz'15 liczy 28 posłów. O kłopotach Pawła Kukiza i zamieszaniu wokół ruchu Kukiz'15 mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Paweł Kukiz Marek Jakubiak Jakub Kulesza polityka

Jakub Kulesza: Popieram protesty, ale nie można blokować prac Sejmu

Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym otrzymało zakazy korzystania z samochodów w tej przestrzeni. Do końca trwającego posiedzenia straż marszałkowska będzie też sprawdzać pozostałe wjeżdżające pojazdy. Gościem Polskiego Radia 24 był Jakub Kulesza, poseł Kukiz '15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Jakub Kulesza Sejm polityka

"Proponowane zmiany nie wprowadzają rzeczywistej reformy"

– Naiwny jest ten, kto wierzy, że kłopotem polskiego życia publicznego są ludzie, że wystarczą zmiany kadrowe, by „naprawić świat”. To, z czym mamy do czynienia, to głębokie problemy systemowe – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Kulesza. Poseł Kukiz’15 na naszej antenie odniósł się do propozycji dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa Andrzej Duda Jakub Kulesza Kukiz'15 reforma sądownictwa prezydent

Rynek leków: Kto będzie mógł prowadzić aptekę

Komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który m.in. przyznaje prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom. W Debacie Poranka o sprawie rozmawiali Jakub Kulesza z Kukiz’15, Waldemar Buda z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marcin Piskorski ze Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.
Zobacz więcej na temat:  medycyna leki refundowane służba zdrowia Tomasz Wróblewski Jakub Kulesza

"Jesteśmy zwolennikami referendum ws. reformy edukacji"

– Likwidacja gimnazjów jest może i słusznym kierunkiem, ale ostatnim krokiem, jaki należy zrobić na drodze reformowania systemu edukacji. Być może to pierwszy krok w stronę ogromnego bałaganu – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Jakub Kulesza poseł ruchu Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  gimnazjum reforma szkolnictwa szkoła szkoła podstawowa Ministerstwo Edukacji Narodowej Jakub Kulesza Kukiz'15 13 grudnia stan wojenny Konstanty Radziwiłł

"Polacy powinni płacić niższe podatki"

– Polacy powinni płacić niższe podatki, bo płacą ich zbyt dużo. Mamy zbyt wysokie wydatki publiczne, zbyt wiele pieniędzy marnuje się w urzędach na projekty, które nie przynoszą korzyści dla społeczeństwa.  Opodatkowanie pracy jest tak duże, że większość młodych Polaków już wyjechała – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jakub Kulesza z Kukiz ’15.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kulesza Kukiz'15 kwota wolna od podatku Mateusz Morawiecki

"Tylko komisja śledcza wyjaśni aferę reprywatyzacyjną"

– Minął rok i nikt nie poszedł siedzieć. Były takie szumne zapowiedzi, że ta złodziejska banda zostanie rozliczona, że korupcja zostanie ukrócona, że politycy pójdą do więzienia, w zasadzie nie ma takiego przypadku w ciągu tego roku, żeby ktoś został skazany. O korupcji i aferze reprywatyzacyjnej mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jakub Kulesza (Kukiz ‘15).
Zobacz więcej na temat:  Hanna Gronkiewicz-Waltz Jakub Kulesza katastrofa w Smoleńsku komisja śledcza Kukiz'15 PiS Platforma Obywatelska reprywatyzacja Sławomir Nowak Warszawa