X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Sasin

Sasin: wspólna inwestycja KGHM oraz NuScale wpisuje się w strategiczne cele rządu

- Wspólna inwestycja KGHM oraz NuScale wpisuje się w strategiczne cele rządu - obniżkę kosztów dla gospodarstw domowych, zieloną transformację oraz niezależność energetyczną Polski - powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin KGHM Polska Miedź inwestycje energia energetyka energia elektryczna bezpieczeństwo energetyczne Fit for 55 energia atomowa GOSPODARKA

KARPACZ 2021 Jacek Sasin: szybkie odbicie polskiej gospodarki to zasługa państwowych spółek

- Mimo pandemii, polskie spółki Skarbu Państwa rosną jak szalone i zarabiają jak szalone - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas 30. Forum Ekonomicznego. Jak dodał, zyski tych spółek po I półroczu są rekordowe, co świadczy o ich dobrym zarządzaniu.
Zobacz więcej na temat:  KGHM Polska Miedź firma Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 GOSPODARKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Polski Ład

ENERGETYKA "Nie będziemy stali pod pręgierzem szantażu". Sasin o bezpieczeństwie energetycznym Polski

Wielkość możliwych dostaw gazu na podstawie podpisanych umów pokazuje, że praktycznie osiągnęliśmy już niezależność od dostaw rosyjskich - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Nie będziemy stali pod pręgierzem szantażu energetycznego - zapowiada.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Jacek Sasin bezpieczeństwo GOSPODARKA POLSKA

Kolejna wielka umowa na dostawy gazu LNG do Polski. Sasin: to krok na drodze do pełnego bezpieczeństwa energetycznego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało aneksy do umów z amerykańskimi spółkami Venture Global LNG na zwiększone dostawy gazu z Zatoki Meksykańskiej. W efekcie łączny wolumen LNG, które PGNiG będzie odbierać od Venture Global LNG, wzrośnie z 3,5 do 5,5 miliona ton rocznie, co odpowiada 7,4 miliarda metrów sześciennych po regazyfikacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny LNG bezpieczeństwo energetyczne Jacek Sasin polityka POLSKA PGNiG

"Nowoczesna energetyka jest warunkiem konkurencyjności polskiej gospodarki". PKN Orlen zawarł ważne porozumienie

PKN Orlen podpisał porozumienie ze spółką GE Renewable Energy w zakresie inwestycji w morską energetykę wiatrową. Obecny na uroczystości wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że strategiczne partnerstwo obu firm pozwoli nie tylko na rozwój nowoczesnych technologii energetycznych, ale przyczyni się też do powstania nowych, atrakcyjnych miejsc pracy.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen GOSPODARKA OZE Bałtyk Daniel Obajtek Jacek Sasin energetyka umowa

"Prawie takie same rozwiązania funkcjonują w innych krajach". Sasin o projekcie ustawy medialnej

- Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji da nam narzędzia, by chronić rynek medialny przed próbą agresywnego przejęcia, na przykład przez kapitał rosyjski czy chiński - mówił w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin. Zaznaczył, że prawie takie same rozwiązania funkcjonują w innych krajach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media ustawa Marek Suski Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość

Nowa baza wojskowa w Białej Podlaskiej. Sasin: już nigdy nie zabraknie polskiego wojska na wschodzie RP

- Już nigdy polskiego wojska na wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej nie zabraknie, to jest kwestia polskiej racji stanu, naszego bezpieczeństwa, to jest również kwestia powodzenia tego regionu - powiedział w piątek w Białej Podlaskiej wicepremier Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie bezpieczeństwo broń Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Jacek Sasin POLSKA służby i bezpieczeństwo

1,5 roku temu powstało Ministerstwo Aktywów Państwowych. Podsumowujemy dotychczasowe działania

Ministerstwo Aktywów Państwowych powstało ponad 1,5 roku temu. Zarządza nim minister właściwy do spraw trzech działów administracji rządowej: aktywów państwowych, gospodarki złożami kopalin oraz łączności. Ponadto, na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 2019 roku, urząd ten sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa. Ministerstwo powstało 15 listopada 2019 roku w wyniku przekształcenia Ministerstwa Energii. W międzyczasie nabrało rozpędu wiele inicjatyw związanych z polską gospodarką. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Aktywów Państwowych polityka Jacek Sasin