X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Saryusz-Wolski

Wizyta Joe Bidena w Europie. Jacek Saryusz-Wolski: reorientacja polityki z Chinami w tle

- Do rozmowy z Putinem prezydent Biden przystąpi bardzo osłabiony, oddał wszystkie swoje karty, zanim usiadł do stołu. To wszystko, co się wydarzy w innych spotkaniach Bidena w Europie, będzie pochodną uległej i resetowej pozycji, jaką zajął wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Jacek Saryusz-Wolski Dorota Kania

Fundusz Odbudowy w Senacie. Saryusz-Wolski: działania opozycji ocierają się o śmieszność

Marszałek Tomasz Grodzki poinformował, że Senat "raczej" nie zajmie się Funduszem Odbudowy na najbliższym posiedzeniu. - Nawet jeśli Senat nie zachowa się tak, jak powinien, to Sejm i tak skoryguje, a prezydent podpisze ratyfikację Funduszu Odbudowy - powiedział europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. W jego opinii działania opozycji "ocierają się o śmieszność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Saryusz-Wolski

Represje wobec Polaków na Białorusi. Saryusz-Wolski: Mińsk próbuje znaleźć kozła ofiarnego

- Te retorsje wobec polskiej mniejszości mają służyć jako pewnego rodzaju przykład odstraszający wszystkich innych od działań, chociaż sama opozycja białoruska w tej materii jest również brutalnie traktowana - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jacek Saryusz-Wolski Związek Polaków na Białorusi Białoruś Aleksander Łukaszenka ŚWIAT

"Tysiąckrotnie groźniejsza jest prorosyjskość wiodących ugrupowań głównego nurtu". Saryusz-Wolski o UE

- Jest szansa, żeby ta prawa strona w Parlamencie Europejskim istotnie się powiększyła - powiedział Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS, o rozmowach premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz liderem włoskiej Ligi Matteo Salvinim.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Mateusz Morawiecki Viktor Orban Matteo Salvini Parlament Europejski konserwatyzm polityka Radosław Fogiel ŚWIAT Jacek Saryusz-Wolski

"To jest wręcz nawoływanie do anarchii prawnej". Jacek Saryusz-Wolski o wyroku TSUE

Wielu ekspertów uważa, że Trybunał Sprawiedliwości UE próbuje zawłaszczać polski porządek konstytucyjny, podając jako przykład m.in. ostatnie orzeczenie ws. KRS. - TSUE radzi polskim sądom, żeby pomijały polską konstytucję i jej nie stosowały, natomiast stosowały prawo unijne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS z Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Saryusz-Wolski Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Wolna amerykanka". Jacek Saryusz-Wolski ocenia dystrybucję szczepionek w UE

- Ta sytuacja potwierdziła, że kapitał farmaceutyczny w tym przypadku ma jak najbardziej narodowość. Strefa anglosaska zaszczepiła, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, pięć razy więcej ludzi niż UE, tak że ten wyścig został w punkcie wyjścia przegrany - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Saryusz-Wolski Dorota Kania ŚWIAT Europarlament Europa szczepionka pandemia COVID-19 koronawirus

Tak w UE dyskryminuje się Europę Środkową i Wschodnią. Raport dot. obsady stanowisk

Badanie przeprowadzone przez firmę konsultingową European Democracy Consulting (EDC) ujawnia kontrowersyjny wzór w obsadzaniu najwyższych stanowisk w administracji UE: większość zajmują przedstawiciele Europy Zachodniej i Południowej. Środkowa i Wschodnia pozostaje daleko w tyle.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Jacek Saryusz-Wolski Europa Środkowo-Wschodnia instytucje europejskie

Jacek Saryusz-Wolski: musimy zrozumieć, że w sprawie budżetu UE toczy się wojna

Reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość europoseł Jacek Saryusz-Wolski mówił w TVP Info, że "nie zrozumiemy obecnej sytuacji związanej z próbą powiązania unijnego budżetu z mechanizmem oceny praworządności, póki nie uświadomimy sobie, że mamy do czynienia z toczącą się w tej sprawie wojną".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Jacek Saryusz-Wolski Unia Europejska Komisja Europejska prawo budżet UE 2021-2027 fundusze unijne budżet ue

"Moc prawna to jedno, moc polityczna - drugie". Gowin odpowiada Saryusz-Wolskiemu

- Moc prawna to jedna rzecz, moc polityczna to druga rzecz - stwierdził wicepremier Jarosław Gowin odnosząc się do słów europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, że deklaracja interpretująca ws. rozporządzenia o powiązaniu wypłat z budżetu UE z praworządnością nie ma mocy prawnej i jest pułapką negocjacyjną. - Osiągnięcie porozumienia nie będzie łatwe, ale nie jest niemożliwe - ocenił szef Porozumienia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Saryusz-Wolski Jarosław Gowin Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej budżet ue budżet UE 2021-2027

"To pułapka sprzeczna ze stanowiskiem Polski". Saryusz-Wolski reaguje na wypowiedź Gowina

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski odniósł się na Twitterze do słów Jarosława Gowina o możliwej deklaracji interpretacyjnej. Według europosła PiS, taka deklaracja do rozporządzenia ws. wiązania budżetu UE z praworządnością, które nie ma mocy prawnej "jest pułapką negocjacyjną".
Zobacz więcej na temat:  budżet unijny POLSKA polityka Jacek Saryusz-Wolski Jarosław Gowin Unia Europejska