X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Jaśkowiak

K. Karnkowski: J. Jaśkowiak zaczyna się pozycjonować jako kandydat lewicowy

- Małgorzata Kidawa-Błońska próbuje być kandydatem centrum, nikomu nic mocnego nie powie, będzie dla wszystkich miła, nie będzie kontrowersyjna. Natomiast Jacek Jaśkowiak zaczyna się pozycjonować jako kandydat lewicowy - komentował w PR24 dr Krzysztof Karnkowski publicysta Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Wybory parlamentarne 2019 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Grzegorz Schetyna Małgorzata Kidawa-Błońska Jacek Jaśkowiak Roman Polański

"Jak magnes przyciągnąć inne elektoraty". D. Joński o wyborach prezydenckich

- Będzie druga tura wyborów i opozycja jest w stanie się porozumieć, ale niewątpliwie ten kandydat bądź kandydatka musi mieć zdolność pozyskiwania elektoratu szerzej niż tylko swojej partii - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (Inicjatywa Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska POLSKA wybory prezydenckie 2020 Grzegorz Schetyna Małgorzata Kidawa-Błońska Jacek Jaśkowiak

J. Jaśkowiak o homomałżeństwach: albo jak na Zachodzie albo jak w Rosji

-  W perspektywie długoterminowej widziałbym nasz kraj w tej części Europy, w której tego typu rozwiązania są powszechnie akceptowane. Alternatywą jest tutaj model białoruski czy rosyjski, a ja wolałbym, by Polska zmierzała w przeciwnym kierunku, czyli zachodnim - komentował sprawę małżeństw jednopłciowych, w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania startujący w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Jacek Jaśkowiak Andrzej Duda

C. Mroczek: ws. eutanazji mamy inne zdanie niż J. Jaśkowiak

– Platforma jest partią centrum i nie mamy w programie postulatów oraz zamiarów związanych ze słowami Jacka Jaśkowiaka – powiedział Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. – Oczywistym jest to, że nie podzielamy poglądu prezydenta Poznania – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Czesław Mroczek Antoni Trzmiel Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Jacek Jaśkowiak wybory prezydenckie 2020 eutanazja homoseksualizm

Jan Filip Libicki: nie zagłosowałbym na Jacka Jaśkowiaka

– Proces skrętu Platformy Obywatelskiej w lewo trwa. Wystąpienie pana Jaśkowiaka z postulatami dotyczącymi małżeństw jednopłciowych jest elementem tego zjawiska – powiedział Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Swego czasu opuściłem PO, bo uznałem, że dla osób o konserwatywnej wrażliwości miejsca w tej partii już nie ma – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Jan Filip Libicki Michał Rachoń Jacek Jaśkowiak wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska

Politycy KO o Jacku Jaśkowiaku: z nim nie wygramy wyborów

Część polityków Koalicji Obywatelskiej wyraża zaniepokojenie wyrazistymi wypowiedziami Jacka Jaśkowiaka. Ich zdaniem mogłyby one oddalać go od zwycięstwa z Andrzejem Dudą, jeśli Jaśkowiak wygrałby prawybory. Inni z kolei twierdzą, że wyraźnie lewicowe poglądy obecnego prezydenta Poznania mogą mu nawet pomóc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Jaśkowiak koalicja obywatelska Platforma Obywatelska wybory prezydenckie 2020

Sondaż: kandydaci PO podobnie przegrywają z Andrzejem Dudą

W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskałby ponad 50 proc. głosów niezależnie od tego, czy jego rywalem byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska, czy Jacek Jaśkowiak - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie Super Expressu. Badanie pokazuje też, że poparcie dla wicemarszałek Sejmu jest tylko nieznacznie wyższe niż dla prezydenta Poznania. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż wybory prezydenckie Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Jacek Jaśkowiak

Marek Sawicki: PiS powinien strzec "prawej" flanki

- Szanujemy to, co wniosły do Koalicji Polskiej inne środowiska polityczne. Utrzymujemy jednak własną nazwę klubu i nazwę partii. Historia i tradycja są dla nas wartością nawet pomimo tego, że niektóre środowiska z Koalicji Polskiej nie utożsamiają się z historią PSL - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL-Koalicja Polska Marek Sawicki Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Jacek Jaśkowiak Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość Paweł Kukiz Antoni Trzmiel wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz

W. T. Bartoszewski: PSL podwoiło swój elektorat

- Władysław Kosiniak-Kamysz reprezentuje elektorat centroprawicowy. Może on zebrać głosy tych, którzy nie będą chcieli zagłosować na Andrzeja Dudę, przez co ma największe szanse na pokonanie go w II turze - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz Platforma Obywatelska PSL-Koalicja Polska Jacek Jaśkowiak Małgorzata Kidawa-Błońska Adrian Zandberg Adrian Klarenbach

SONDAŻ Wybory prezydenckie. Kandydaci KO bez szans z Andrzejem Dudą

Według sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM żaden z kandydatów Koalicji Obywatelskiej nie ma większych szans wygrać z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent pokonałby zarówno Małgorzatę Kidawę-Błońską, jak i Jacka Jaśkowiaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Jacek Jaśkowiak

J. Jaśkowiak o homomałżeństwach: gdyby to ode mnie zależało, byłyby legalne

 - Wprowadzenie małżeństw homoseksualnych to kwestia dyskusji - zaznaczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Przyznał, że gdyby to od niego zależało małżeństwa takie byłyby w Polsce legalne. Jaśkowiak zapewnił, że decyzję o udziale w prawyborach prezydenckich w PO podjął samodzielnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Jaśkowiak Poznań Sejm homoseksualizm Platforma Obywatelska

"Wierzę, że będzie rozważny, nie romantyczny". B. Budka przestrzega J. Jaśkowiaka

- Jestem przekonany co do kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówi w tygodniku "Wprost" szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. Jak przyznaje, ma wątpliwości, czy Jacek Jaśkowiak, prezydent liberalnego Poznania, wpasowuje się w poglądy Polski powiatowej i małych miasteczek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Borys Budka Jacek Jaśkowiak Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska wybory prezydenckie 2020 homoseksualizm

Prawybory prezydenckie w PO. "Grzegorz Schetyna kupuje czas"

- Grzegorz Schetyna realnie doprowadzając do prawyborów prezydenckich przedłuża swoje szanse, ale nie przedłuża szans Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim radiu 24 Andrzej Stankiewicz (Onet.pl). Gośćmi Studia prasowego byli również Mirosław Skowron (Super Express), Łukasz Jankowski (Radio Wnet) i Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna).          
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Jacek Jaśkowiak POLSKA Tadeusz Płużański polityka