X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jacek Czaputowicz

"Stanowisko Polski ws. reparacji bez zmian". Komentarze

Po wizycie Jacka Czaputowicza w Berlinie, prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że stanowisko Polski w sprawie reparacje nie jest zmienione. Zdaniem szefa MSZ dyskusje na ten temat powinny zaś być prowadzone na poziomie ekspertów. W jego ocenie na obecnym etapie nie jest to balast w stosunkach pomiędzy rządami. W audycji Gorący temat komentarz: Jakuba Jałowiczora z „Gościa Niedzielnego” i Marcina Makowskiego z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Jacek Czaputowicz historia Polski

Dyplomacja. Szef MSZ Jacek Czaputowicz po powrocie z Berlina

- Zrobił doskonałe wrażenie w Niemczech. Jednocześnie opanował pewne pole konfliktu jeśli chodzi o reparacje – powiedział o Jacku Czaputowiczu, nowym ministrze spraw zagranicznych, socjolog, były ambasador dr Ryszard Żółtaniecki. Odniósł się w ten sposób w Polskim Radiu 24 do zakończonej wizyty nowego szefa MSZ w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Jacek Czaputowicz Niemcy USA dyplomacja Berlin Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"W interesie każdego rządu są poprawne relacje z UE"

Nowy szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz, złożył wizytę w Niemczech. Jak ocenił, polskie racje są lepiej rozumiane zarówno w Brukseli, jak i w Berlinie. – Nie chcemy z wami wojny, merytoryczna dyskusja toczy się – powiedział natomiast szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. O relacjach Polski z Unią Europejską, w kontekście uruchomionej wobec Polski procedury z art. 7 traktatu UE, rozmawiali w Debacie Dnia Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Piotr Gabryel (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Unia Europejska Komisja Europejska Rząd RP Mateusz Morawiecki Jacek Czaputowicz Jean-Claude Juncker

Szef MSZ w Berlinie. "Silna Polska jest na rękę Niemcom"

„Niemcy są ważnym, strategicznym partnerem Polski zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej” - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz w Berlinie, po spotkaniu z szefem niemieckiej dyplomacji Sigmarem Gabrielem. O wizycie szefa polskiego MSZ w Berlinie mówił w audycji Północ-Południe prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i profesor Zdzisław Krasnodębski - europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Unia Europejska Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zdzisław Krasnodębski

Szef MSZ w Berlinie. „Rozmowy o sytuacji Polski w UE”

Minister Jacek Czaputowicz rozpoczął wizytę w Niemczech. To drugi, po Bułgarii, zagraniczny wyjazd nowego szefa polskiej dyplomacji. Minister Czaputowicz spotkasię między innymi z ministrem spraw zagranicznych Sigmarem Gabrielem i przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schäuble. O wizycie szefa MSZ w Berlinie mówił w Polskim Radiu 24 Adam Traczyk z Fundacji Global Lab.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Czaputowicz Berlin Niemcy Bułgaria Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Szef MSZ w Berlinie. Uda się zatrzymać Nord Stream II?

Minister Jacek Czaputowicz rozpoczął wizytę w Niemczech. Jednym z głównych tematów będzie sprawa zatrzymania budowy Nord Stream II. O tym że jest szansa, by przekonać Niemców do porzucenia tego projektu przekonywał w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Jacek Czaputowicz Komisja Europejska KOMENTARZ

Niemcy: Czy ponownie powstanie "wielka koalicja"?

"Stosunki polsko-niemieckie są znacznie lepsze niż ich reputacja" - powiedział ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel w wywiadzie dla wtorkowego "Dziennika Gazeta Prawna". Jak ocenił, nowy szef MSZ Jacek Czaputowicz ma dobre relacje z Niemcami i rozumie niemieckie społeczeństwo. O relacjach polsko-niemieckich i sytuacji politycznej w Niemczech mówił w audycji Orzeł czy Reszka politolog dr Michał Kuź.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Angela Merkel CDU SPD Martin Schulz rząd Jacek Czaputowicz

Spór o praworządność w Polsce. Komentarz eksperta

Jak podkreślał po spotkaniu z szefową bułgarskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, Polska jest nastawiona na dialog z Unią Europejską. Polityk jednocześnie zaznaczył, że – z perspektywy Warszawy – w wyjaśnianie kwestii spornych na linii Polska-UE powinien zostać włączony Trybunał Sprawiedliwości UE. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Roberta Grzeszczaka, eksperta ds. prawa europejskiego z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska Bruksela Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Puszcza Białowieska Bułgaria Rumunia

Szef MON w NATO. Będzie wzmacnianie wschodniej flanki

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził w kwaterze głównej NATO zainteresowanie umieszczeniem jednego z dowództw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce. Szef MON spotkał się w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i naczelnym dowódcą połączonych sił zbrojnych Sojuszu w Europie, generałem Curtisem Scaparrottim. O rozmowach Mariusza Błaszczaka z NATO mówił w audycji Północ-Południe Jakub Palowski z portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NATO Mariusz Błaszczak Jacek Czaputowicz Bułgaria

"Ofensywa dyplomatyczna to dobre zagranie"

"Fakt, że premier Mateusz Morawiecki z pierwszą wizytą przyjechał do Budapesztu, a ja do Sofii, jest wyrazem tego, że dla Polski region Europy Środkowej jest bardzo ważny w polityce zagranicznej" - powiedział w Sofii szef MSZ Jacek Czaputowicz. O wizycie ministra spraw zagranicznych w Bułgarii mówili w audycji Debata Dnia Tomasz Walczak (Super Express) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Bułgaria

Ofensywa dyplomatyczna. Wizyty szefów MON i MSZ

W poniedziałek Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, spotka się w Brukseli z Naczelnym Dowódcą Sił NATO w Europie oraz z Sekretarzem Generalnym NATO. Tego samego dnia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz odwiedzi Bułgarię. Co mogą przynieść pierwsze wizyty zagraniczne szefów MON i MSZ? Mówił o tym prof. Maciej Drzonek z Instytutu Politologii i Europeistyki z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Komisja Europejska Polityka zagraniczna Polski Bułgaria Prawo i Sprawiedliwość