X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Izrael

Prezydent: miejsce upamiętnienia ofiar Holokaustu jest w Auschwitz-Birkenau

- To właśnie w Polsce jest miejsce, gdzie rozsypane są prochy ofiar Holokaustu; nie wolno tej pamięci zabierać, przenosząc ją gdzie indziej - powiedział prezydent na spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce. Wyraził też przekonanie, że nie ma dzisiaj trudnej relacji pomiędzy Polską i państwem Izrael, czy między Polakami a Żydami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda kancelaria prezydenta polityka Izrael

Witold Waszczykowski: nie ma podstaw, by prezydent Polski leciał do Izraela

- Jeśli prezydentowi Polski odmówiono prawa zabrania głosu, to nie ma podstaw, żeby uczestniczył w takim wydarzeniu - skomentował w Programie 1 Polskiego Radia europoseł Witold Waszczykowski decyzję Andrzeja Dudy o rezygnacji z uczestnictwa w izraelskich obchodach wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Gościem audycji był także Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  polityka ŚWIAT Izrael Andrzej Duda Władimir Putin Michał Rachoń Auschwitz historia Polski

Schreiber: Polska będzie walczyła o prawdę historyczną

– Polska reaguje stosownie do wypowiedzi rosyjskich polityków ws. naszego kraju i II wojny światowej. Nie dajemy się podpuszczać, a nasze stanowisko jest jasne i bardzo mocne. Polska będzie walczyła o prawdę historyczną - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Schreiber Izrael Yad Vashem Andrzej Duda Rosja Władimir Putin stosunki polsko-rosyjskie

Prezydent weźmie udział w obchodach w Oświęcimiu. Yad Vashem pod znakiem zapytania

Główne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau odbędą się 27 stycznia na terenie b. niemieckiego obozu zagłady. Do Oświęcimia przybędą setki ocalałych i dziesiątki państwowych delegacji z całego świata. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda, który nie potwierdził jeszcze swojej obecności na obchodach w Yad Vashem, planowanych na 23 stycznia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Auschwitz Auschwitz rocznica Andrzej Duda prezydent kancelaria prezydenta Yad Vashem Izrael Żydzi Rosja Władimir Putin II wojna światowa historia Polski historia Europy

"Mogą nastąpić zdarzenia nieprzewidziane". Ekspert o obchodach w Izraelu

- Jest przygotowany jakiś scenariusz na tę wizytę w Izraelu, natomiast jest pytanie czy będzie on realizowany. Czy treść wystąpienia Putina została na przykład zaakceptowana przez Izrael? - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Rosja II wojna światowa prezydent Andrzej Duda Żydzi Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24 POLSKA

Jabłoński o konferencji w Izraelu: scenariusz jest tak rozpisany, by nie był korzystny dla Polski

- Ta konferencja nie jest organizowana przez państwo Izrael, ale przez fundację, której założycielem jest rosyjski oligarcha, bardzo bliski współpracownik Władimira Putina. Człowiek, który nie ma szczególnych powodów, by pałać sympatią do Polski, ponieważ kilka lat temu udaremniliśmy jego plany zakupu zakładów azotowych. To jest pan Mosze Kantor - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władimir Putin Rosja Andrzej Duda Izrael

Trwają uzgodnienia ws. udziału prezydenta Polski w Światowym Forum Holokaustu

Trwają uzgodnienia w sprawie udziału prezydenta Andrzeja Dudy we współorganizowanym przez Instytut Jad Waszem 5. Światowym Forum Holokaustu. Polsce zależy, aby podczas tego wydarzenia prezydent Rzeczpospolitej Polskiej mógł zabrać głos, szczególnie, że zaplanowano tam wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Izrael Władimir Putin Yad Vashem Auschwitz II wojna światowa Holokaust Żydzi

Prezydent pojedzie do Izraela? Bielan: zostawiłbym ten głos na uroczystości w Auschwitz

Trwają uzgodnienia w sprawie udziału prezydenta Andrzeja Dudy we współorganizowanym przez Instytut Jad Waszem 5. Światowym Forum Holokaustu. Polsce zależy, aby podczas tego wydarzenia prezydent Rzeczpospolitej Polskiej mógł zabrać głos, szczególnie, że zaplanowano tam wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Izrael Władimir Putin Yad Vashem Auschwitz historia Polski II wojna światowa Holokaust Żydzi