X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Izrael

Odwołane spotkanie z izraelską delegacją. Komentarze

Zapowiada przez media izraelskie wizyta władz tego kraju w Polsce nie dojdzie do skutku. MSZ odwołał spotkanie ze względu na zmianę składu delegacji sugerującą, że zamiast tematyki kulturalnej poruszana będzie kwestia restytucji mienia. W "Pulsie Trójki" rozmawiali na ten temat Jan Dziedziczak (PiS) i Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość POLSKA Izrael stosunki polsko-żydowskie Tomasz Rzymkowski Jan Dziedziczak Kukiz'15 Trójka

M. Horała: MSZ poinformowało o odwołaniu delegacji Izraela

- W przypadku ustawy 447 nie należy popadać w skrajną histerię. Hasło "Żydzi" u wielu wzbudza emocje, ale stanowisko polskiego rządu jest jednoznaczne - nie ma mowy o wypłacaniu roszczeń, o odpowiedzialności Polski za II wojnę światową - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 vat podatek VAT komisja śledcza podatki polityka finanse przestępczość gospodarcza Żydzi Izrael

"Debata poranka". Ustawa 447 i roszczenia wobec Polski.

- W notatce, którą ujawnił Stanisław Michalkiewicz, jest coś niepokojącego: "rozumiemy, że macie wybory, ale oczekujemy, że potem coś zrobicie". Ze strony Waszyngtonu jest pewne oczekiwanie. Z drugiej strony mamy stanowcze deklaracje polityków PiS - powiedział w PR24 publicysta Łukasz Warzecha, odnosząc się do kwestii odzyskiwania majątków żydowskich przez organizacje zrzeszające ofiary Holokaustu. Na ten temat w "Debacie poranka" dyskutowali także Tomasz Sakiewicz i Bogumił Łoziński.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne II wojna światowa POLSKA polityka Stany Zjednoczone Izrael

Świat chce dotrzymać umowy nuklearnej zawartej z Iranem

Chiny, Francja, Niemcy, Rosja i Wielka Brytania deklarują wolę dotrzymania zasad porozumienia nukelarnego zawartego w 2015 roku z Iranem. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że obecnie potrzebne są konsultacje państw będących uczestnikami porozumienia z Iranem, jednak nie ma konieczności, by spotkali się szefowie MSZ. Władze Iranu ogłosiły dziś, że podjęły decyzję o wycofaniu się z niektórych swych zobowiązań zawartych w umowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Iran Francja Chiny Izrael

"Debata poranka". Publicysta o ustawie 447: będą naciski

- Antysemickich ekscesów w Polsce w zasadzie nie ma, w porównaniu z tym, co dzieje się m.in we Francji i w Niemczech. Ale to wydarzenia z Polski są nagłaśniane. Antypolonizm jest wprost werbalizowany przez polityków izraelskich - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. O relacjach polsko-amerykańskich oraz znaczeniu ustawy 447 mówili także dr Bartłomiej Austen ("Liberté!") oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Izrael USA Donald Trump Andrzej Duda Holokaust reparacje wojenne POLSKA