more_horiz
PR24 Portal
Section05
Irlandia Północna

Europoseł Ashley Fox: problemem jest status Irlandii Płn.

– Wyjście z UE bez porozumienia zniszczyłoby brytyjską gospodarkę, ale także polską i Unii europejskiej. Spodziewam się, że najwięcej wydarzy się w dwóch ostatnich tygodniach przez ostatecznym terminem brexitu – mówił w Polskim Radiu 24 Ashley Fox brytyjski eurodeputowany z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski Wielka Brytania Irlandia Irlandia Północna

Theresa May: nie będzie twardej granicy w Irlandii

Theresa May zapewniła w Irlandii Północnej, iż brexit nie sprawi, że Szmaragdową Wyspę znów przetnie twarda granica. Brytyjska premier odwiedziła region, który stał się dla rządu najważniejszym problemem stojącym na drodze do przeforsowania wynegocjowanego przez premier porozumienia regulującego warunki rozstania z Unią Europejską.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Theresa May ŚWIAT Wielka Brytania Irlandia Irlandia Północna

Jest wstępne porozumienie brexitowe w sprawie granicy z Irlandią

Przełom w negocjacjach w sprawie brexitu - jest wstępne porozumienie Unii Europejskiej z Wielką Brytanią dotyczące granicy irlandzkiej. Jako pierwsza o porozumieniu poinformowała irlandzka telewizja RTE, później tę informację potwierdziły także brytyjskie media. - Ostateczny kształt wszystkich porozumień musi zostać zatwierdzony i ewentualnie delikatnie zmieniony przez strony polityczne tj. Unię Europejską i rząd premier Theresy May - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kokoszczyński, europeista.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Irlandia Północna Europa Zachodnia

Ekspert: Brytyjczycy żyją niepewnością w kwestii Brexitu

Brytyjski rząd opublikował w czwartek ok. 20 analiz sektorowych na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie przyszłej współpracy Brukseli z Londynem. - Wszyscy obawiamy się braku porozumienia – mówił w audycji "Świat w powiększeniu” w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kokoszczyński, ekspert ds. europejskich.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Brexit Unia Europejska Magdalena Skajewska Irlandia Irlandia Północna