X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Instytut Pileckiego

W sobotę II Zjazd Rodzin "Zawołanych po imieniu". Ich krewni wykazali się bohaterską postawą

"Zawołani po imieniu" po raz drugi spotkają się w Warszawie. To rodziny Polaków, którzy zostali zamordowani za pomoc Żydom podczas II wojny światowej. Organizator II Zjazdu Rodzin "Zawołanych po imieniu" Instytut Pileckiego chce integrować osoby, których krewni wykazali się heroiczną postawą podczas okupacji hitlerowskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa Instytut Pileckiego historia Polski zbrodnie wojenne regiony mazowieckie

Hanna Radziejowska: film "Europa" pokazuje, jak wiele jest jeszcze do odzyskania

- Instytut Pileckiego, jako pierwsza polska instytucja, ma umowę o współpracy z Bundesarchiv. Prowadzimy systematyczną kwerendę i digitalizację zbiorów, które dotyczą Polski. Weszliśmy do archiwum filmowego, przejrzeliśmy katalogi, wybraliśmy bardzo wiele materiałów, które są często niejasne pod względem zawartości. Czy są to zaginione filmy przedwojenne, czy z czasów wojny? - mówiła w Dwójce dyrektor berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego.
Zobacz więcej na temat:  kino Jakub Kukla Dwójka KULTURA Instytut Pileckiego Niemcy archiwum

Wojenne wspomnienia w dziecięcych pamiętnikach

- We wspomnieniach dzieci zapisały się najbardziej traumatyczne przeżycia, ale przebijają się też wspomnienia pozytywne, na przykład na nowo wywieszone polskie flagi i powroty bliskich, które na szczęście się zdarzały - mówiła o wypracowaniach dzieci odkrytych w archiwach Radomia i Kielc Paulina Wiśniewska z Działu Archiwum Instytutu Pileckiego. 
Zobacz więcej na temat:  Instytut Pileckiego Dwójka Jakub Kukla dzieci II wojna światowa

Gra komputerowa z Instytutu Pileckiego w Berlinie. "Łowcy cieni" to śledztwo w sprawie "Kata Warszawy", Reinefartha

"Łowcy cieni" to narracyjna gra detektywistyczna. Gracze wcielają się w rolę prokuratorów. Muszą ustalić, czy Heinz Reinefarth jest winny zarzucanych mu zbrodni. - To jest projekt, nad którym pracowaliśmy półtora roku. Jestem z niego bardzo dumna - mówi dyrektor Instytutu Pileckiego w Berlinie Hanna Radziejowska.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Instytut Pileckiego gry komputerowe gry wideo

PKP Intercity i Instytut Pileckiego wspólnie upamiętniają Witolda Pileckiego

PKP Intercity połączyło siły z Instytutem Pileckiego, by uczcić 120-lecie urodzin Witolda Pileckiego. Z tej okazji jedna z lokomotyw kursujących do Berlina została oklejona okolicznościową grafiką. Przewoźnik po raz kolejny angażuje się w upamiętnienie kluczowych dla historii Polski wydarzeń i postaci.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Witold Pilecki pamięć historia Polski lokomotywa PKP Intercity Instytut Pileckiego Witold Lazar Trójka

Instytut Pileckiego będzie miał swoje oddziały w Nowym Jorku i Tel-Awiwie. Jest zgoda Sejmu

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Instytucie Solidarności i Męstwa imienia Witolda Pileckiego. Celem rządowej inicjatywy jest umożliwienie działalności Instytutu poza Unią Europejską. Oddziały Instytutu Pileckiego mają powstać w Nowym Jorku i Tel-Awiwie. Od 2018 roku działa Instytut Pileckiego w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Witold Pilecki Instytut Pileckiego historia Polski