X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
IPN

Proces ppłk. Łukasza Cieplińskiego i IV Zarządu Głównego WiN

14 października 1950 roku zakończył się trwający od 5 października proces IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", na którego czele stał Łukasz Ciepliński - oficer przedwojennego Wojska Polskiego, inspektor rzeszowski ZWZ-AK i komendant krakowskiej Delegatury Sił Zbrojnych. Był to już kolejny proces członków WiN. 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak IPN historia Polski komunizm Wojsko Polskie propaganda

Dr Karol Nawrocki: jednym z głównych celów IPN jest przywrócenie sprawiedliwości transformacyjnej

- Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wystąpiła z blisko 150 wnioskami o uchylenie immunitetu dla sędziów i prokuratorów orzekających w czasie stanu wojennego i w latach 80. - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka IPN Karol Nawrocki Instytut Pamięci Narodowej Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 historia Polski historia PRL Powązki

Nagrody za kultywowanie pamięci o Kresach. IPN wręczy statuetki "Semper Fidelis"

Instytut Pamięci Narodowej wręczy po raz trzeci Nagrody "Semper Fidelis", by w ten sposób wyróżnić osoby, instytucje i organizacje, działające na rzecz upamiętniania dziedzictwa polskich Kresów Wschodnich zarówno w kraju, jak i za granicą. Uroczystość rozpocznie się w południe na Zamku Królewskim w Warszawie, a Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN historia Polski Kresy

FESITWAL NNW IPN korzysta z narzędzia FBI do identyfikacji ofiar zbrodni totalitarnych. Szwagrzyk: jest najlepsze na świecie

- Program CODIS to w tej chwili najlepsze narzędzie na świecie do uzyskiwania identyfikacji w możliwie krótkim czasie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Szwagrzyk (dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN). Gościem audycji był również prof. Jan Żaryn. Rozmowy zostały przeprowadzone ze studia Polskiego Radia 24 na XIII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  Instytut Pamięci Narodowej IPN FBI DNA zbrodnie sowieckie Krzysztof Szwagrzyk Jan Żaryn Antoni Opaliński Polskie Radio 24 POLSKA Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

FESTIWAL NNW "Zostali na Wschodzie...". Hlebowicz o Polakach, którzy nie opuścili Kresów Wschodnich

- Spotykałem świat, o którym myślałem, że już go nie ma, a on jeszcze trwał w nich. Niesamowitą rzeczą był także system wartości, który reprezentowali - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adam Hlebowicz, historyk z IPN, pod którego redakcją powstała książka "Zostali na Wschodzie. Słownik inteligencji polskiej w ZSRS 1945–1991".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski IPN Polskie Radio 24 Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci społeczeństwo

"Zasłużyć na krzyż: albo Virtuti, albo drewniany". Wystawa IPN w Gdyni ku pamięci obrońców Helu

Na Skwerze Kościuszki w Gdyni, w mieście będącym bazą Marynarki Wojennej II Rzeczypospolitej, Instytut Pamięci Narodowej przedstawił wystawę "Zasłużyć na krzyż: albo Virtuti, albo drewniany. Obrona Wybrzeża 1939". Obrona Wybrzeża trwała do 2 października 1939 r. Tego dnia poddali się obrońcy Helu - ostatniego skrawka wolnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  IPN II wojna światowa Gdynia Wojsko Polskie historia Polski POLSKA społeczeństwo

Wystawa "Pokolenie Baczyńskiego". Prezes IPN: to postacie, w których zapisana jest historia Polski

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie można oglądać wystawę "Pokolenie Baczyńskiego". Ekspozycja przedstawia znanych Polaków - pisarzy, poetów, artystów, działaczy - którzy byli pierwszym pokoleniem wychowanym w niepodległej Polsce. Organizator - Instytut Pamięci Narodowej - przygotował trzynaście wersji regionalnych wystawy, które wyruszą w trasę po kraju.
Zobacz więcej na temat:  IPN Krzysztof Baczyński Kamil Zamek Królewski

Sławomir Cenckiewicz wygrywa w sądzie z Lechem Wałęsą. Nie zgadza się jednak z częścią wyroku

Historyk Sławomir Cenckiewicz wyraził w sobotę zadowolenie wyroku sądu w Warszawie, który nakazał b. prezydentowi Lechowi Wałęsie przeproszenie go za rozpowszechnianie nieprawdziwych i naruszających jego dobre imię informacji. Z częścią wyroku historyk się jednak nie zgadza i rozważa odwołanie.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa Solidarność służba bezpieczeństwa IPN Sławomir Cenckiewicz PRL komunizm POLSKA sądownictwo

"Wiele osób wciąż czeka na sprawiedliwość". IPN o pociągnięciu do odpowiedzialności sędziów i prokuratorów z PRL

- Zbrodnie sądowe stanu wojennego wymagają konkretnych poczynań IPN w kierunku uchylenia immunitetów sędziom i prokuratorom wówczas oskarżającym - powiedział prezes IPN Karol Nawrocki na poniedziałkowej konferencji pt. "Pociągnąć do odpowiedzialności karnej sędziów i prokuratorów z okresu PRL-u".
Zobacz więcej na temat:  IPN Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki POLSKA HISTORIA

"Demagogiczne i wierutne kłamstwo". Rzecznik IPN o komunikacie MSZ Rosji w sprawie 17 września 1939 r.

- Komunikat MSZ Rosji o realizowanej we wschodniej Polsce od 17 września 1939 r. "akcji wyzwoleńczej" jest kolejnym dowodem demagogicznego i wierutnego kłamstwa - podkreślił rzecznik IPN Rafał Leśkiewicz. To także element kłamliwej polityki historycznej uprawianej przez władze Federacji Rosyjskiej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła HISTORIA II wojna światowa ZSRR Niemcy Rosja 17 września 1939 IPN Instytut Pamięci Narodowej