X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Henryk Kowalczyk

"Tarcza antyinflacyjna pomoże rolnikom". Henryk Kowalczyk o nowych rozwiązaniach podatkowych

- Obniżony VAT na artykuły rolno-spożywcze to będzie przede wszystkim korzyść dla konsumentów, ale pośrednio również dla rolników - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antyinflacyjna inflacja ceny paliw vat ceny żywności podatki Senat ceny POLSKA polityka Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia

"Pochylamy się nad losem zwierząt". Minister rolnictwa o rozporządzeniu ws. prowadzenia schronisk

- To nie jest tak, że schroniska prowadzą wyłącznie działalność charytatywną. Ten, kto bierze pieniądze za utrzymanie zwierząt, czyli większość schronisk, powinien zapewnić zwierzętom godne warunki - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, który podpisał rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 rolnictwo Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

POLSKI ŁAD Polski Ład. Co z ustawą o emeryturach rolniczych?

– Jeśli chodzi o emerytury rolnicze bez konieczności przekazywania gospodarstw, szacuję, że od lipca to rozwiązanie powinno wejść w życie – informował w Programie 3 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Jest to jeden z elementów programu Polskiego Ładu dla polskiej wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Henryk Kowalczyk GOSPODARKA rolnictwo Beata Michniewicz Polski Ład wieś rolnicy emerytura

Minister rolnictwa: główną przyczyną inflacji jest wzrost cen energii

- Jeśli cena gazu rośnie kilkukrotnie, a nawozów - ponad dwukrotnie, to zboża i pasze w wyniku tego drożeją o ponad 30-40 proc., więc automatycznie rośnie cena drobiu. Głównym czynnikiem inflacyjnym jest wzrost cen nośników energii - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 rolnictwo Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ceny żywności

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej. Rząd opracuje ostateczny kształt projektu

Ostateczny kształt Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 będzie tematem dzisiejszych prac rządu. Stosowny projekt uchwały dotyczy krajowego planu wydatkowania unijnych środków na rolnictwo i wieś z nowej perspektywy finansowej. Przygotował go resort rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd GOSPODARKA gospodarka polska żywność fundusze unijne rolnictwo Henryk Kowalczyk

"Nie będzie powrotu do Piątki dla zwierząt". Minister rolnictwa o nowych przepisach

- Ja również głosowałem przeciwko temu projektowi uznając dwa zapisy na tamtym etapie za niekorzystne dla rolnictwa czyli zakaz uboju rytualnego i odbieranie zwierząt przez organizacje ekologiczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o "Piątce dla zwierząt" Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Henryk Kowalczyk PiS rolnictwo pieniądze zwierzęta ochrona zwierząt

"Ubezpieczenia nie satysfakcjonują rolników". Henryk Kowalczyk chce zmian

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział na spotkaniu z rolnikami w Pułtusku na Mazowszu, że potrzebna jest zmiana w systemie ubezpieczeń upraw i produkcji zwierzęcej w rolnictwie. Minister dodał, że oferta od podmiotów oferujących ubezpieczenia nie satysfakcjonuje ani rolników, ani sektora finansowego.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo POLSKA polityka Henryk Kowalczyk Prawo i Sprawiedliwość rolnicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wyższe dopłaty i rekompensaty dla hodowców trzody chlewnej w związku z ASF. Jest zapowiedź ministra rolnictwa

Wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podczas spotkania z rolnikami w Pułtusku przyznał, że w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) i niskimi cenami skupu żywca wielu rolników zastanawia się nad zaprzestaniem chowy trzody chlewnej. Obiecał także rekompensaty dla hodowców w związku z ASF.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń rolnictwo GOSPODARKA świnie żywność Henryk Kowalczyk

Ograniczenie eksportu na Wschód. Minister rolnictwa: będziemy łagodzić straty

- Najważniejsze jest, żeby bezpieczeństwo granic zostało zachowane. Straty w eksporcie na Białoruś i do Rosji będziemy łagodzić innymi kierunkami zbytu. Patrzymy przede wszystkim na Daleki Wschód i kraje arabskie - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnictwo Henryk Kowalczyk wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg kryzys na granicy Białoruś granica eksport rolnicy ASF Prawo i Sprawiedliwość

Nawrót ptasiej grypy dziesiątkuje fermy. Minister rolnictwa: wystąpiliśmy do KE o środki na kompensację

Nawrót śmiertelnej dla drobiu choroby nastąpił na początku listopada. Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o trzech kolejnych źródłach wirusa typu H5N1. W efekcie uśpieniu i utylizacji poddano ponad 53 tysiące sztuk drobiu, głównie kaczek i indyków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rolnictwo ptasia grypa Henryk Kowalczyk zwierzęta Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

"To był bardzo niepokojący dzień". Henryk Kowalczyk o zmasowanych atakach na granicę

– Wszystkim obywatelom Polski należy się rzetelna informacja. Poniedziałek był bardzo niepokojącym dniem – kiedy były próby zmasowanych ataków na granicę – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny służby i bezpieczeństwo Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Trójka Beata Michniewicz POLSKA

Minister rolnictwa o swoich priorytetach

- Moim priorytetem jest walka z afrykańskim pomorem świń, opracowanie systemu ubezpieczeń upraw rolnych, bardzo dużym wyzwaniem są rosnące ceny nawozów oraz ważne zadanie: zakończenie prac nad planem strategicznym wspólnej polityki rolnej, czyli pieniądze z UE - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Henryk Kowalczyk PiS rolnictwo pomoc pieniądze

Henryk Kowalczyk ministrem rolnictwa. Jan Mosiński: sprawy polskiej wsi są w centrum polityki PiS

- Powołanie Henryka Kowalczyka na ministra rolnictwa - ale też w randze wicepremiera - pokazuje, że polska wieś i jej sprawy są w centrum polityki Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. Gośćmi audycji byli także: Norbert Kaczmarczyk (SP), Paweł Kowal (KO) i Miłosz Motyka (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rząd RP Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi