X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Grzegorz Jankowski

Prof. Ewa Marciniak: mamy remis sondażowy, kandydaci powinni spotkać się na debacie

- Większość sondaży pokazuje remis lub jeden punkt procentowy na korzyść któregoś z kandydatów i to się nieustannie zmienia. Sądzę, że wydarzenia w Lesznie i Końskich niewiele zmieniły, poza konstatacją, że pierwszy raz w wolnej Polsce nie odbywa się debata prezydencka przez II turą. Uważam, że ze względu na remis sondażowy, kandydaci powinni zaryzykować i się spotkać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Grzegorz Jankowski Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020

"Wsparcie dla rodzin i całej branży". Marlena Maląg zapewniła, że Polacy dostaną bony turystyczne

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Programie 1 Polskiego Radia poinformowała, że prace nad bonem turystycznym są na ostatniej prostej. - Jestem przekonana, że bon ruszy jeszcze w te wakacje. To rozwiązanie wesprze polskie rodziny i całą branżę turystyczną - powiedziała Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Grzegorz Jankowski

Minister rolnictwa: nie ma życia społecznego bez dobrze zorganizowanej wsi

- Dbamy zarówno o część rolniczą, która dostarcza żywność, jak i o infrastrukturę techniczną i społeczną, czyli to wszystko, co nazywamy jakością życia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Jan Krzysztof Ardanowski Grzegorz Jankowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo wieś

Prof. Michał Kleiber: Andrzej Duda ma większe szanse na zwycięstwo

W Programie 1 Polskiego Radia profesor Michał Kleiber oceniał szanse kandydatów w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jego zdaniem, większe ma prezydent Andrzej Duda. Wynika to z przeliczenia głosów z pierwszej tury, aktywnej kampanii urzędującego prezydenta i szacunku głosów, które przepłyną od innych kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie Michał Kleiber Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Szymon Hołownia Grzegorz Jankowski Nasz komentarz wybory prezydenckie 2020 polityka

Rusza nabór wniosków do programu "Dobry Start". Marlena Maląg: to potężne wsparcie dla rodziców i polskich rodzin

- Świadczenie dotyczy wszystkich uczniów do 20. roku życia, a także osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. Gwarantem inwestowania w rodzinę i gwarantem realizacji tych świadczeń jest Karta Rodziny, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Marlena Maląg polityka POLSKA Grzegorz Jankowski rodzina Ministerstwo Rodziny

Michał Woś: obecnie powódź stulecia nam nie grozi, ale musimy być przygotowani

- Pogoda jest nieprzewidywalna. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność, ale po to są wielkie inwestycje, by takie ryzyko minimalizować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Woś, minister środowiska, pytany, czy Polsce grozi powódź taka jak w 1997 roku. - Musimy być przygotowani, żeby nie było tak, jak we wtorek w Warszawie - dodał gość "Sygnałów dnia". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ministerstwo środowiska Michał Woś Grzegorz Jankowski pogoda prognoza pogody

Andrzej Anusz: największym przegranym wymiany kandydata KO jest Władysław Kosiniak-Kamysz

Dr Andrzej Anusz uważa, że przy dużej mobilizacji sympatyków wszystkich stron, to, że dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich, jest przesądzone. Jego zdaniem stratedzy PiS już przygotowują się do takiego scenariusza. Jednym z jego elementów jest list Jarosława Kaczyńskiego, który wyraźnie przyznał, że Rafał Trzaskowski jest najgroźniejszym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy. Prezes PiS tym listem próbuje też dokonać polaryzacji politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Jankowski Nasz komentarz

"Prezes PiS stara się zachęcić wyborców do swojego kandydata". Paweł Kowal o liście Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński napisał w liście do działaczy PiS, że opozycja dąży do podporządkowania polskich spraw obcym wpływom. - W ten sposób (prezes partii rządzącej - red.) stara się zachęcić do swojego kandydata i zniechęcić do innych kandydatów - mówił w  Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski Paweł Kowal wybory prezydenckie 2020 Jarosław Kaczyński Andrzej Duda

"Część osób zachowuje się, jakby koronawirus zniknął". Michał Dworczyk apeluje o rozsądek w czasie pandemii

- Dynamika wzrostu zakażeń została opanowana, służba zdrowia radzi sobie z nowymi zachorowaniami. Niemniej jednak COVID-19 w dalszym ciągu jest problemem, a część Polaków zachowuje się, jakby koronawirus kompletnie zniknął - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef KPRM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce Grzegorz Jankowski

Prof. Jabłoński: Trzaskowski wrócił w sondażach do średniej, która przysługuje PO

- Zderzenie dwóch partii - PiS i PO - jest wpisane w logikę obecnej sceny politycznej. Wydaje się, że szans na duże zmiany na tej scenie nie ma - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. Czy będzie II tura wyborów prezydenckich? - Sondaże są bardzo niejednoznaczne - ocenił gość Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz Grzegorz Jankowski polityka wybory prezydenckie 2020

Tomasz Grodzki pozoruje działania Senatu? Prof. Młyńczyk: trudno mu wprost stawiać jakieś zarzuty

- Nawet jeżeli marszałek Tomasz Grodzki pozoruje pewne działania w Senacie ws. ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich, robi to dość sprawnie i trudno mu wprost stawiać jakieś zarzuty - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 Senat Tomasz Grodzki Grzegorz Jankowski POLSKA