X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Grzegorz Dziemidowicz

Zmiany na światowym rynku ropy

Grudzień przyniósł znaczące zmiany na światowym rynku ropy. Po raz pierwszy od wielu lat główni producenci porozumieli się w kwestii zmniejszenia wydobycia "czarnego złota". Możliwe, że spowoduje to obniżkę cen paliwa, które wciąż jest głównym surowcem energetycznym na światowych rynkach. Gośćmi programu Kawa Dyplomatyczna byli prof. Leszek Jesień (Polskie Sieci Energoelektryczne) i ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego dr Łukasz Tolak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ropa naftowa Arabia Saudyjska Chiny Rosja Grzegorz Dziemidowicz

"Mocarstwowe ambicje Rosji stają się faktem"

- Nasycenie okręgów przygranicznych najnowszym sprzętem typu nie tylko obronnego, ale także zaczepnego, zasadniczo przebudowuje sytuację militarną w naszej części Europy. Nasyconymi rakietowo stały się również Wyspy Kurylskie, co jest zupełnie nową, odmienną od 43 lat rzeczywistością i wskazuje na to, że mocarstwowe ambicje Federacji Rosyjskiej stają się faktem – powiedział w programie Kawa Dyplomatyczna ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, ambasador dr Tadeusz Diem. Gość odniósł się w ten sposób do alarmistycznych ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa na świecie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin wojsko Europa Wyspy Kurylskie Grzegorz Dziemidowicz Donald Trump Syria Baszar al-Assad

Blizny historii – współczesne granice 

– Najpiękniejsze miejsca na świecie zlokalizowane są wzdłuż granic, albo poprowadzone są przez różne przełomy rzeczne. Pojęcie granic naturalnych, ta przeszkoda, bariera przyrodnicza, rozdzielała społeczeństwa w sposób określony. Tych granic jest więcej, niż tych wydzielonych przez polityków – mówił w audycji Kawa Dyplomatyczna prof.  Stefan Kałuski, autor książki „Blizny historii. Geografia granic politycznych współczesnego świata”.
Zobacz więcej na temat:  dyplomacja Grzegorz Dziemidowicz

Jak robić biznes w krajach azjatyckich

– W dzisiejszym, globalnym świecie, jeśli jakaś firma chce zaistnieć na arenie międzynarodowej, to w jej strategii nie może być tylko Unia Europejska, ani teren byłego ZSRR, musi to być także Azja. Dalsza, wschodnia, południowa, gdzie od lat 60. mamy do czynienia z tworzeniem się siły napędowej światowej gospodarki – mówił w audycji Kawa Dyplomatyczna dr Andrzej Bolesta, były dyplomata w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Azja biznes dyplomacja Grzegorz Dziemidowicz Azja Wschodnia GOSPODARKA Chiny

Jak się pracuje na co dzień w krajach Islamu?

W Kawie Dyplomatycznej gościli Kazimierz Gajowy, prezes Fundacji Fenicja, który niemal 30 lat spędził w Libanie i Syrii oraz dr Zbigniew Szafrański, jeden z twórców Polskiej Szkoły Archeologii Śródziemnomorskiej, który prawie 30 lat swojego życia przebywał w różnych krajach Bliskiego Wschodu. Goście Polskiego Radia 24 opowiadali, jak na co dzień pracuje się w krajach kultury Islamu.  
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód Grzegorz Dziemidowicz islam Kazimierz Gajowy Liban Syria