X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gruzja

Bitwa Warszawska, jedna z najważniejszych bitew Europy. Przełomowy moment wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku

101 lat temu, 13 sierpnia 1920 roku, rozpoczęła się Bitwa Warszawska. Zwycięstwo wojsk polskich nad Armią Czerwoną w starciu nazywanym "Cudem nad Wisłą", zapewniło naszemu państwu niepodległość na blisko 20 lat i uchroniło Europę Zachodnią przed rewolucją komunistyczną.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska Afganistan Gruzja Lech Kaczyński Senat igrzyska olimpijskie Józef Piłsudski Białoruś Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Mija 13 lat od pamiętnego przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Gruzini są za to wdzięczni do dziś

12 sierpnia mija 13 lat od przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Prezydent przybył tam w 2008 roku, podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej, po kolejnym bombardowaniu przez Rosjan miasta Gori. Sprzeciwił się on w ten sposób rosyjskiej agresji, a jego przemówienie okazało się prorocze dla późniejszych losów wschodniej części Europy.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja Rosja HISTORIA POLSKA

Agnieszka Romaszewska-Guzy: cały czas istnieje różnica w postrzeganiu Rosji przez Europę Wschodnią i Zachód

- Wciąż nie udało nam się wprowadzić do mainstreamowego spojrzenia na Rosję naszego punktu widzenia - pokazania, że Rosja pod obecnym kierownictwem jest jednak państwem o imperialnych ambicjach i mało pokojowym nastawieniu w stosunku do sąsiadów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor Biełsat TV).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 opozycja areszt Europa reżim Rosja Gruzja Lech Kaczyński ŚWIAT

Rocznica wojny Gruzji z Rosją. Gruzini pamiętają o pomocy Lecha Kaczyńskiego

Dziś mija 13 lat od przemówienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji - Tbilisi. W nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku wybuchła rosyjsko - gruzińska wojna o Osetię Południową. W piątym dniu walk prezydent Polski wspólnie z przywódcami Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii poleciał do Tbilisi i jak podkreślają Gruzini, uchronił ich kraj od rosyjskiej okupacji.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja ŚWIAT POLSKA polityka społeczeństwo

Dr Bonikowska: nie ma perspektyw członkostwa w UE dla państw Partnerstwa Wschodniego

- UE jest bardzo ważnym punktem odniesienia, jako dźwignia. Jednak o członkostwie państw Partnerstwa Wschodniego w UE nie ma mowy. Nie jest to również brane pod uwagę w dłuższej perspektywie. Trzeba poczekać na lepsze czasy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Gościem był również Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Partnerstwo Wschodnie Gruzja Ukraina Mołdawia Unia Europejska ŚWIAT