more_horiz
PR24 Portal
Section05
Główny Inspektor Sanitarny

Porozumienie ws. walki z narkotykami. Usprawni pracę służb?

- Chcemy, żeby była jeszcze większa sprawność w działaniu służb w walce z narkotykami. Porozumienie, które podpisało sześć instytucji ma to zagwarantować – powiedział w audycji "W samo południe" Tomasz Białas, dyrektor Departamentu Nadzoru nad Środkami Zastępczymi w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA narkotyki Główny Inspektor Sanitarny policja prokuratura przestępczość Ewa Chyra

Główny Inspektor Sanitarny: Brak szczepień to ogromne zagrożenie dla życia Polaków

– To niewątpliwie zamach na zdrowie Polaków – tak do pomysłu zniesienia obowiązku szczepień odniósł się Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. W audycji „Kulisy Spraw” rozmowa o projekcie ustawy, który od dłuższego czasu budzi wśród Polaków głębokie kontrowersje. Pomimo wielu sprzeciwów pracami nad dokumentem zajmują się w Sejmie dwie komisje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szczepienia Główny Inspektor Sanitarny zdrowie społeczeństwo choroba choroby zakaźne medycyna

Rzecznik GIS: krótkotrwałe spożycie skażonych jaj niegroźne

- Spożycie jajka, w którym są pozostałości antybiotyków, nie jest niebezpieczne dla zdrowia. Natomiast gdyby to spożycie było długotrwałe, mogłoby wpłynąć na florę bakteryjną konsumenta. Takie wypadki niestety zdarzają się we wszystkich krajach unijnych - mówił w audycji "W samo południe" Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Główny Inspektor Sanitarny konsument zdrowie Krzysztof Grzesiowski

Potencjalnie skażone jaja w Polsce. Szybka reakcja GIS

Do Polski trafiło około 40 tysięcy jaj które mogą być skażone fipronilem - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Rzecznik prasowy inspektoratu Jan Bondar powiedział w Polskim Radiu 24, że dystrybucję jaj udało się zatrzymać zanim trafiły one do klientów. - To były jaja ugotowane na twardo, już bez skorupek. Miały trafić do produkcji garmażeryjnej - mówił przedstawiciel GIS.
Zobacz więcej na temat:  Jaja w kuchni jajka faszerowane Główny Inspektor Sanitarny

Jak uniknąć chorób tropikalnych. Porady eksperta

Gorączka, bóle brzucha, biegunka i bóle stawów po wakacjach spędzonych w odległych krajach mogą świadczyć o nabytej chorobie. Takie objawy trzeba skonsultować z lekarzem. O tym jak ustrzec się przed przykrymi „pamiątkami” z wakacji mówił w Polskim Radiu 24 Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie wypoczynek podróże wakacje Główny Inspektor Sanitarny