X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gazprom

Tomasz Stępień: wysokie ceny gazu utrzymają się dotąd, dopóki będzie trwała zależność od jednego dostawcy

- W sferze politycznej, w której widać chociażby oddziaływanie sankcji, nadal istnieje możliwość wpływu na proces certyfikacji czy ubezpieczenia tego gazociągu - mówi o Nord Stream 2 prezes Gaz-System Tomasz Stępień. Zaznacza, że ukończenie budowy i uruchomienie NS2 wpłynie na wzrost cen gazu.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Rosja Gazprom Niemcy polityka GOSPODARKA pieniądze Baltic Pipe gaz ziemny energetyka POLSKA

Beata Płomecka: pojawia się podejrzenie, że Gazprom wywiera nacisk na uruchomienie NS2

- Prowadzi to do podejrzenia, że Gazprom świadomie wywiera nacisk na Europę, by ta zgodziła się na uruchomienie Nord Stream 2. Na to zwracają uwagę europosłowie - powiedziała o działaniu rosyjskiej spółki w Programie 1 Polskiego Radia brukselska korespondentka, Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny energetyka energia Rosja Gazprom pieniądze Unia Europejska ŚWIAT Europa Beata Płomecka

"To kombinacja wielu czynników". Komisja Europejska nie mówi, czy rozpocznie śledztwo ws. Gazpromu

Komisja Europejska otrzymała list od europosłów w sprawie działań Gazpromu, ale nie odpowiada, czy rozpocznie śledztwo. Grupa ponad 40 deputowanych, w tym 14 z Polski, zaapelowała o pilne dochodzenie w sprawie umyślnych manipulacji rynkowych ze strony Gazpromu i naruszenia unijnych reguł dotyczących konkurencji.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska UE ŚWIAT Gazprom Bruksela Parlament Europejski Europa Rosja

Piotr Naimski: Polska nie przedłuży kontraktu z Gazpromem, nie uzależnimy się od rosyjskich dostaw

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zapowiedział w audycji Poranka Rozgłośni Katolickich Siódma9, że "wszystko wskazuje dzisiaj na to" że od 1 października 2022 r. do Polski będzie przesyłany gaz poprzez Baltic Pipe. Podkreślił, że Polska "oczywiście nie będzie przedłużać" zawartego z Rosją kontraktu na dostawy gazu.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Gazprom Rosja POLSKA GOSPODARKA polityka Piotr Naimski

Nord Stream 2. Ostatnia rura zaspawana, ale bitwa nie została zakończona

Mimo, że Rosjanie ogłosili zaspawanie ostatniego kilometra gazociągu Nord Stream 2 i tym samym zakończenie jego budowy, nie oznacza to, że bitwa o zablokowanie dostaw gazu tą drogą została zakończona. Jak pisze niemiecki dziennik gospodarczy Handelsblatt, teraz zaczyna się walka o uruchomienie dostaw i certyfikację prawną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Gazprom Nord Stream 2 Nord Stream II gaz ziemny Niemcy Rosja

TYLKO U NAS Budowa Nord Stream 2 zakończona. Wiech: ten projekt może spowodować kryzys geopolityczny

Zakończyła się budowa gazociągu Nord Stream 2. Poinformował o tym rosyjski Gazprom. - Rosjanie chcą w ten sposób przerzucić tranzyt błękitnego paliwa na Bałtyk i pozbawić takich państw jak Ukraina czy Białoruś statusu krajów tranzytowych - powiedział Jakub Wiech, analityk z Defence24.pl w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Nord Stream 2 Europa Rosja Niemcy energetyka Jakub Wiech TYLKO U NAS GOSPODARKA Gazprom gaz ziemny

Prezes Instytutu Jagiellońskiego: decyzja o objęciu unijnymi przepisami Nord Stream2 poprawia sytuację Ukrainy

-To , że decyzją sądu budowany gazociąg Nord Stream2 będzie podlegał unijnym przepisom, spowoduje że jego operatorem nie będzie tylko firma z Rosji, a inne kraje będą miały łatwiejszy dostęp do tego surowca jako tzw. trzecia strona, bez dyktatu Gazpromu - powiedział Marcin Roszkowski prezes Instytutu Jagiellońskiego w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Nord Stream 2 Unia Europejska Gazprom PGNiG

Ekspert o wyroku ws. Nord Stream 2: projekt skazany na nowe przeszkody

- Choć Rosja robi wszystko, by przeforsować gazociąg Nord Stream 2, projekt skazany jest na nowe przeszkody - pisze Mychajło Honczar, ukraiński ekspert ds. energetyki i bezpieczeństwa. Ocenia, że środowa decyzja niemieckiego sądu w sprawie NS2 to dobra wiadomość dla Ukrainy. "Jeśli instytucje europejskie okażą się zdolne do zmuszenia Gazpromu do wykonywania decyzji obu instancji, to Operator Systemu Transportu Gazu Ukrainy utrzyma status quo" - pisze Honczar. 
Zobacz więcej na temat:  gaz Nord Stream 2 ŚWIAT energetyka Ukraina Gazprom Rosja Europa