more_horiz
PR24 Portal
Section05
GOSPODARKA

Drutex: na razie szekspirowski dramat rodzinnego biznesu

Problem, z którym od kilku dni boryka się jedna z największych polskich firm eksportowych, przedsiębiorstwo Drutex, kolejny raz udowania, że kondycja przedsiębiorstwa nie zależy tylko od jej sytuacji finansowej, konkurencji, czy uwarunkowań zewnętrznych - ale jakże często, tak jak w sztukach Szekspira - od emocji, zazdrości, nienawiści, a czasami do miłości, które niejedniokrotnie prowadzą do katastrofy.
Zobacz więcej na temat:  firma finanse rodzina GOSPODARKA

Protest AGROunii zakończony. Jakie były postulaty?

Skończyła się demonstracja rolników przed Pałacem Prezydenckim. "Nie przerywamy działań" - zapowiedział w środę Michał Kołodziejczak, jeden z liderów organizującej protest AGROunii, po około dwugodzinnej rozmowie przedstawicieli rolników w Kancelarii Prezydenta. Minister rolnictwa odpowiada – to realizacja projektu politycznego, i zaprasza na forum "Porozumienia Rolniczego", a o postulatach mówi, że to "dyspozycje dla rządu i trudno mu właściwie ustalić ich precyzyjną listę."
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo żywność GOSPODARKA protest

Ekspert o Polsce bez węgla Roberta Biedronia: brak konkretów

Jednym z programów wyborczych ogłoszonych przez partię "Wiosna" Roberta Biedronia jest odejście od gospodarki opartej na węglu. To, jak ogłoszono podczas konwencji partii, oznacza zamknięcie do 2035 r. wszystkich kopalń i stworzenie do tego czasu sektora odnawialnych źródeł energii, gdzie znajdzie prace 200 tys. osób, w tym tracący pracę w kopalniach i energetyce górnicy.
Zobacz więcej na temat:  energetyka węgiel energia elektryczna GOSPODARKA

ANALIZA Ile mogą kosztować obietnice gospodarcze Roberta Biedronia?

Lider nowej partii Wiosna Robert Biedroń zapowiada, że jego program gospodarczy będzie kosztował 35 miliardów złotych. Z szybkich szacunków wynika, że składane przez Roberta Biedronia obietnice mogą z jednej strony kosztować zdecydowanie więcej, a z drugiej - środki na jego realizacje uzyskane z cięć i oszczędności, mogą się okazać zdecydowanie za małe.
Zobacz więcej na temat:  emerytura praca Robert Biedroń GOSPODARKA