X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
GOSPODARKA

Marek Zuber: potrzebujemy co najmniej roku na wyjście z kryzysu

- Pomysł świata jest taki, że trzeba teraz wydać potężne pieniądze w postaci zadłużenia lub drukowania pieniędzy. Gospodarki zaczną działać, ale nie wskoczą od razu poziom, który był pod koniec roku 2019. Jeśli firmy zostaną uratowane, to ich zyski będą gorsze. Taki okres, jak wszystko dobrze pójdzie, potrwa przynajmniej rok - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Zuber. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA koronawirus tarcza antykryzysowa

Ekspert KIG: wyraźny wzrost PKB może być możliwy dopiero w I kwartale 2021 roku

Wstępne dane GUS dotyczące PKB z I kwartału, oszacowano na poziomie 2 proc. licząc rok do roku, co wygląda zupełnie przyzwoicie, bo wielu ekspertów obawiało się wyniku na poziomie 0,5 procent PKB - powiedział w audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu1 Polskiego Radia Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  pkb produkcja przemysłowa inwestycje Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

"Dzięki rządowym środkom firmy mogą przetrwać". Sytuacja przedsiębiorców w Polsce

– Rządowa pomoc to utrzymanie bieżącej płynności, czyli podstawowe zobowiązania wobec dostawców i pracowników. Patrząc na statystyki, dzięki tym środkom firmy mogą przetrwać. Pomogły one w wykluczeniu bankructw i zatorów płatniczych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Janusz Władyczak, prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA tarcza antykryzysowa GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo firmy firma

"Działania KE uzupełniają pomoc krajową". Ekspert o europejskim programie odbudowy

- Ruchy ze strony Komisji Europejskiej są dobre, stabilizują sytuację politycznie. Pokazują, że Unia Europejska próbuje się reanimować, także wizerunkowo. KE nie potrafiła na początku kryzysu przyjąć roli przywódczej, dziś przyjmuje rolę spoiwa europejskiego, to bardzo ważne - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Bartoszewicz (SGH).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 tarcza antykryzysowa rynek pracy POLSKA praca GOSPODARKA Unia Europejska

"Propozycje korzystne dla rozwoju Polski". Eksperci o budżecie UE i funduszu odbudowy

- Jeśli zderzymy ze sobą projekt budżetu unijnego 2021-2027 i fundusz odbudowy, z którego mamy szansę na środki na poziomie ok. 64 mld euro, to nasza pozycja negocjacyjna jest dziś dobrym punktem wyjścia i szansą na nasz rozwój - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" dr Krzysztof Maślankowski z WSB w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska koronawirus Komisja Europejska budżet unijny GOSPODARKA

Wystarczy PIN, by odebrać paczkę. Poczta Polska wprowadza kolejne ułatwienia

Poczta Polska wprowadziła możliwość odbioru paczek przy użyciu kodu PIN otrzymanego w wiadomości SMS albo e-mailem. To kolejny bezkontaktowy sposób odbioru przesyłek, jaki w ostatnich tygodniach Poczta Polska wdrożyła w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom, klientom i partnerom biznesowym.
Zobacz więcej na temat:  Poczta Polska Koronawirus w Polsce cyfryzacja GOSPODARKA społeczeństwo POLSKA