X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
G20

Szczyt G20: Niemcy nie chcą wpuścić ochroniarzy Erdogana

Podczas szczytu G20 w Hamburgu 7 i 8 lipca bezpieczeństwa uczestników będą strzegły niemieckie służby, ale także ochroniarze przywiezieni przez szefów poszczególnych krajów. Zgodę na przebywanie w Niemczech uzbrojonych służb innych państw musi wydać niemiecki MSZ. Według niemieckich mediów, Berlin odmówił wydania takiej zgody kilku ochroniarzom prezydenta Turcji Recepa Erdogana.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy ŚWIAT G20 Turcja Europa Recep Tayyip Erdogan

"Wzrost PKB to dowód skuteczności polskiego rządu"

Polska gospodarka przyspiesza, w pierwszym kwartale rozwijała się w tempie 4 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Dane te są zgodne z szybkim szacunkiem, który GUS opublikował w połowie maja. Dane komentowali w audycji Rządy Pieniądza Jerzy Bielewicz (finansista), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Maciej Bitner (WiseEuropa).
Zobacz więcej na temat:  Główny Urząd Statystyczny Komisja Europejska G20 pkb pieniądze Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju Mateusz Morawiecki

Ustawa nowelizująca prawo o zgromadzeniach podpisana

Dyskusje wokół podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy nowelizującej prawo o zgromadzeniach, spotkanie ministrów finansów w niemieckim Baden-Baden, próba zamachu na lotnisko Orly pod Paryżem. Oto główne tematy, które komentowali goście "Podsumowania Dnia" w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Zobacz więcej na temat:  G20 Donald Trump KOD zgromadzenia PiS Wojciech Reszczyński Mateusz Morawiecki Paryż Francja terroryzm Andrzej Duda

Mateusz Morawiecki na spotkaniu G20. "To sukces Polski"

– Mateusz Morawiecki wskazuje przede wszystkim na walkę z rajami podatkowymi, by zwiększyć ściągalność podatków, ukrócić karuzele VAT-owskie i sprawić, by duże korporacje płaciły podatki tam, gdzie znajdują się ich siedziby i gdzie handlują. Znajduje przychylność najbogatszych państw świata – relacjonował ze szczytu G20 w niemieckim Baden Baden korespondent Polskiego Radia Arkadiusz Augustyniak.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki G20 vat podatki Witold Modzelewski

"Konstruktywne wotum nieufności skazane na porażkę"

- W sensie politycznym konstruktywne wotum nieufności jest skazane na porażkę - powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Gość odniósł się także do kandydata na premiera Platformy Obywatelskiej twierdząc, że „firmowanie tego projektu własnym nazwiskiem jest rzeczą, która może polityka obciążać”.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 G20 Platforma Obywatelska Paweł Mucha kancelaria prezydenta Grzegorz Schetyna

G20 z udziałem Polski. Najważniejsze kwestie podatkowe

Wicepremier, minister rozwoju i finansów jedzie w piątek na szczyt grupy G20. Spotkanie ministrów finansów i przedstawicieli banków centralnych zorganizowano w niemieckim Baden Baden. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że podczas spotkań chce poruszyć między innymi temat unikania opodatkowania. O problemie mówili w audycji Puls Gospodarki prof. Dominik Gajewski (Szkoła Główna Handlowa) i Kazimierz Krupa (publicysta ekonomiczny).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podatki Mateusz Morawiecki G20 opodatkowanie firmy Wojciech Surmacz

Ruszył szczyt grupy G20. Polska zaproszona na spotkanie

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki rozpoczął udział w szczycie ministrów finansów i przedstawicieli banków centralnych grupy G20 w niemieckim Baden - Baden. Jednym z pierwszych punktów wizyty jest rozmowa z kanadyjskim ministrem finansów Billem Morneau. Po południu Morawiecki spotka się z polskimi dziennikarzami. Weźmie też udział w dyskusji o światowej gospodarce i sposobach pobudzania jej wzrostu.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki G20 Niemcy ŚWIAT