X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Facebook

Woś: projekt o wolności słowa w internecie jest gotowy do przyjęcia przez rząd

- Projekt ustawy o wolności słowa w internecie przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości jest gotowy do przyjęcia przez rząd - przekazał w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MS Michał Woś. Przekonywał, że projekt jest ważny i jak najszybciej powinien zostać skierowany do parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś służby specjalne służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm Senat internet Facebook

Trwają prace nad ustawą o wolności słowa w sieci. "Pozwoli ukrócić samowolę cyfrowych gigantów"

- Ustawa o wolności słowa pozwoli ukrócić samowolę cyfrowych gigantów na terenie Polski - stwierdził w weekendowym wydaniu "Naszego Dziennika" wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski. W jego ocenie mamy coraz częściej do czynienia z niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest ingerencja wielkich korporacji w podstawowe wolności obywatelskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media społecznościowe media wolność słowa Facebook twitter google społeczeństwo Konfederacja internet Ministerstwo Sprawiedliwości

Rząd przekazał Facebookowi sprzeciw wobec blokady Konfederacji. Cieszyński zapowiada dalsze kroki

Janusz Cieszyński zapowiedział kontynuację prac nad nowymi regulacjami dotyczącymi reklamy politycznej. W tej sprawie spotkał się w Sejmie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. - Mam nadzieję, że to pozwoli wypracować wspólne stanowisko - mówił sekretarz stanu do spraw cyfryzacji. 
Zobacz więcej na temat:  Janusz Cieszyński Sejm Facebook polityka POLSKA Konfederacja Rząd RP

Konfederacja znów usunięta z Facebooka. Nowy profil zniknął po kilku godzinach

Po tym jak Facebook usunął konto partii Konfederacja, posłowie tego ugrupowania ponownie założyli profil - tym razem koła poselskiego. Nowe konto zostało jednak zlikwidowane po zaledwie siedmiu godzinach funkcjonowania. "Uważamy tę decyzję za całkowicie bezpodstawną i skandaliczną" - napisali posłowie Konfederacji wydanym oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konfederacja Facebook polityka media społecznościowe internet

Jest decyzja sądu ws. pozwu przeciwko Facebookowi. Krzysztof Czabański: przełomowe orzeczenie

Jak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie, rozpatrując sprawę z powództwa Krzysztofa Czabańskiego przeciwko Facebookowi, polski użytkownik w sporze z Facebookiem nie musi tłumaczyć pozwu na język angielski. - To przełomowe orzeczenie. Otworzy drogę wielu innym sprawom - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Krzysztof Czabański Facebook

Польский экономический институт: В 2020 году данные польских пользователей стоили более 1 млрд евро

В 2020 году стоимость данных польских пользователей Google и Facebook составила более 6 млрд злотых, а это более 1,32 млрд евро, согласно докладу Польского экономического института «Сколько стоят наши данные?»
Zobacz więcej na temat:  google Facebook Технологии

"Ingerencja w proces demokratyczny". Dziambor o działaniach Facebooka

- Kiedy mnie Facebook ograniczał, to się z tego śmiałem. Jednak jeśli chodzi o ograniczanie partii politycznej, która ma w sondażach średnio 10 proc., to jest to już wpływanie na proces demokratyczny przez korporację obcego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor (Konfederacja). 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA Adrian Klarenbach Facebook media społecznościowe Konfederacja Polskie Radio 24

Marek Balt: Facebook to prywatna firma, która ma swój regulamin

- Jeśli ktoś narusza regulamin stworzony przez właściciela, podczas gdy zakładając swoje konto, zgodził się na przestrzeganie tych reguł, nie może mieć pretensji, że właściciel nie chce, żeby jakieś teksty i przesłanki znajdowały się na jego portalu - powiedział w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 social media media społecznościowe Facebook Konfederacja internet cenzura społeczeństwo

Konfederacja zniknęła z Facebooka. Premier: nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu

"Wolność słowa ma sens tylko, jeśli każdy może swobodnie prezentować swoje poglądy, jednocześnie nie niszcząc wolności drugiego człowieka" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do decyzji o zamknięciu profilu Konfederacji na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja Facebook media społecznościowe cenzura internet społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki POLSKA

Coraz większa dominacja technologicznych gigantów. "Oni zyskali prawo do decydowania"

- Problem nie polega na tym, że media w rodzaju platform takich jak Facebook, YouTube czy Instagram sprzyjają prawicy lub lewicy. Problem polega na tym, że on w ogóle zyskały prawo decydowania, o tym jaki kształt ma debata publiczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Dymek z Tygodnika Przegląd. Gościem audycji był również Marcin Bąk z Telewizji Republika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek media Facebook Instagram youtube media społecznościowe blokada społeczeństwo debata social media cenzura

Facebook usunął profil Konfederacji. Jest komentarz Kancelarii Premiera

Profil Konfederacji został usunięty z Facebooka. Komunikat w tej sprawie wydała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. "Usuwanie stron ugrupowań parlamentarnych z mediów społecznościowych przez administracje międzynarodowych portali, godzi w podstawowe wolności obywatelskie i nie może być akceptowane" - podkreślono w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja Facebook media społecznościowe internet cenzura nowe technologie kancelaria premiera społeczeństwo POLSKA

Konfederacja zablokowana na Facebooku. Janusz Cieszyński: rząd złoży oficjalny protest

- Nie może być tak, że przez arbitralną decyzję podejmowaną przez anonimową osobę, od której nie ma możliwości odwołania się do sądu, usuwa się kanał komunikacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, komentując zablokowanie profilu partii Konfederacja na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Janusz Cieszyński Konfederacja polityka Facebook media społecznościowe internet nowe technologie