X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ewa Michałowska

"Czybrietta, czyli złota Halina" – reportaż Ewy Michałowskiej. [POSŁUCHAJ]

Halina Konopacka – jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek 20-lecia międzywojennego. W roku 1928 zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem na Igrzyskach Olimpijskich w Amsterdamie. To był pierwszy olimpijski złoty medal wywalczony przez polskiego sportowca. Była bardzo piękną kobietą – została również miss tych igrzysk.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Halina Konopacka reportaż w Jedynce Ewa Michałowska

Lipce Reymontowskie. Pamięć o pisarzu kiedyś i dziś [POSŁUCHAJ]

We wsi nie żyje już nikt z mieszkańców pamiętających Reymonta, ale zachowały się ich wspomnienia o nim. Zapamiętany został jako ktoś najczęściej widziany z notatnikiem. – Słyszałem nawet taką opowieść, nie wiem, na ile prawdziwą, że potrafił orszak weselny zatrzymać, opuszczając szlaban na torach. Wypuszczał, dopiero kiedy wszystko opisał – dodaje jeden z rozmówców Ewy Michałowskiej. Nie zaskarbiło to pisarzowi sympatii mieszkańców, którzy postrzegali go jako lenia i próżniaka, który nic nie robił, tylko pisał.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ewa Michałowska Władysław Reymont literatura

"Zabawa w doktora". Dlaczego leczymy się sami? [POSŁUCHAJ]

 Pandemia spowodowała, że coraz częściej sięgamy po różnorodne środki. Czasami z opłakanym skutkiem. – Po wyrwaniu zęba zrobił mi się zakrzep. To jest straszny ból. Brałam przeciwbólowe i doszło do zatrucia, bo brałam ich za dużo. Zauważyłam, że to nie żarty. Wylądowałam na oddziale w szpitalu – przyznaje w reportażu jedna z kobiet. Jak sama mówi, gdyby nie leczenie szpitalne, różnie ta sytuacja mogłaby się skończyć… 
Zobacz więcej na temat:  Ewa Michałowska reportaż leki zdrowie Trójka społeczeństwo

Bieżuń. Małe miasteczko dumne ze swojej historii [POSŁUCHAJ]

– Każda miejscowość, każda gmina ma swoje dziedzictwo, czasami bardzo piękne i interesujące, czasami nieodkryte. Tutaj w Bieżuniu było kilka takich osób, które oprócz swojej normalnej działalności zawodowej miały pasję gromadzenie pamiątek, utrwalania wiedzy historycznej. Oni uratowali to dziedzictwo – przyznaje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Ewa Michałowska KULTURA

"Nazywali ją Królową Radia" - audycja dokumentalna Ewy Michałowskiej o Malinie Zasadzińskiej

10 lat temu odeszła jedna z najbardziej cenionych ilustratorek muzycznych Polskiego Radia – Malina Zasadzińska. Przez wiele lat pracowała z zespołem "Muzyki i Aktualności". Ilustrowała też wiele reportaży i audycji dokumentalnych. W 1971 została uhonorowana "Złotym Mikrofonem". Wciąż pozostaje w pamięci kolegów radiowców i słuchaczy.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ewa Michałowska Malina Zasadzińska