more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europa

Szef MSZ Iranu krytykuje konferencję bliskowschodnią

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie była spotkaniem niechętnych i przymuszonych do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi krajów - tak mówił w Monachium minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif. To pierwszy komentarz wysokiego rangą irańskiego polityka do zakończonego w czwartek spotkania w polskiej stolicy. Szef irańskiej dyplomacji ostrzegał też przed możliwą wojną z Izraelem i apelował do krajów Europy o większą współpracę gospodarczą z Teheranem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT konferencja bliskowschodnia Iran Europa

Raport o protekcjonizmie gospodarczym w Unii Europejskiej

Pomimo że celem Unii Europejskiej jest budowa wspólnego rynku, państwa członkowskie cały czas stosują środki  protekcjonistyczne. Komisja Europejska zwalczająca niektóre aspekty protekcjonizmu wydaje się nierówno traktować niektóre państwa członkowskie. W audycji z cyklu "Kulisy Spraw" rozmawa z Piotrem Semeniukiem, autorem raportu dotyczącego protekcjonizmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Europa Rada Europy

Ekspert: NATO i Bliski Wschód tematami szczytu w Monachium

- Konferencja w Monachium skupia się na tym, nad czym wszyscy właściwie się zastanawiają, czyli: jak będzie wyglądał świat, w którym narasta poczucie niepewności co do kierunków które obieramy, od tematów bliskowschodnich po przyszłość NATO i sposób zapewniania kolektywnego bezpieczeństwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Przybylski (Visegrad Insight)
Zobacz więcej na temat:  konferencja bliskowschodnia Iran Stany Zjednoczone Niemcy Europa ŚWIAT bezpieczeństwo NATO Monachium

Dziennikarka o "polskim i nazistowskim reżimie". Komentarze

- Na tym etapie należy to zignorować, a po zakończeniu konferencji podjąć odpowiednie prawne kroki wobec stacji, którą reprezentuje Andrea Mitchell - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Ryszard Żółtaniecki, były dyplomata, wykładowca Collegium Civitas. Mówił on reakcji, na jaką zasugują słowa reporterki o "polskim i nazistowskim reżimie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 konferencja bliskowschodnia Bliski Wschód USA polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski Warszawa Europa ŚWIAT Ameryka Ryszard Żółtaniecki Zbigniew Lewicki