more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europa

Koniec z całowaniem w Europie

Ja się cieszę, że skończyło się to przymilanie, to całowanie, jeżeli nie w usta, to w policzki, to takie bratanie się z rosyjskim"niedźwiedziem" przez kolejnych przywódców europejskich, liderów poszczególnych dużych państw Unii. Przypomnę tu kolejno: Chirac, Berlusconi, Schroeder, także Tony Blair, o czym się może mniej teraz pamięta.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja polityka Ryszard Czarnecki Sygnały Dnia POLSKA Europa Kraków

Szczyt energetyczny w Krakowie

Powinniśmy sobie postawić pytanie wykraczające trochę poza perspektywę europejskiej polityki sąsiedztwa: jaka właściwie być powinna wschodnia granica Unii Europejskiej? I pewnie na szczycie będą próby odpowiedzi na to pytanie, co się wiąże naturalnie z tzw. zdolnościami absorpcyjnymi Unii Europejskiej, z Konstytucją i tak dalej, i tak dalej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Wschodnia polityka Sygnały Dnia POLSKA Kraków Kazachstan Europa

IV Światowy Kongres Rodziny w Warszawie

Realny czas pracy Polaków jest czasem najdłuższym w Europie i drugim w kolejności na świecie. Pracujemy dużo dłużej niż wszystkie inne nacje. (...) To wpływa niewątpliwie na życie rodziny, bo to powoduje, że albo ojciec, albo ojciec i matka bardziej dyspozycyjni, bo tego wymagają elastyczne formy zatrudnienia, właśnie większej dyspozycyjności, są poza domem, praktycznie rodzina się prawie nie spotyka.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia dzieci Warszawa POLSKA Europa pieniądze