X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europa

Tragiczny rekord we Francji: 1,4 tys. zmarłych tej doby, w sumie już ponad 10 tys. COVID-19 na świecie

1417 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformował dyrektor generalny ds. zdrowia Jerome Salomon. 597 zmarło w szpitalach, a 820 - w domach opieki nad seniorami. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 10328. Dane z wtorku to najwyższa dobowa liczba zgonów od początku pandemii. Trudna sytuacja jest też w USA, Hiszpanii, we Włoszech. Portal PolskieRadio24.pl na bieżąco relacjonował sytuację dotyczącą pandemii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka Austria USA Włochy Hiszpania Chiny koronawirus COVID-19 pandemia choroby zakaźne

Dr Eva Iszoro: w Hiszpanii zakażonych może być nawet 7 milionów osób

- Ani liczba zachorowań, ani liczba zgonów nie są w Hiszpanii realne. Nie robi się tylu testów, ile powinno się robić. Imperial College szacuje, że zakażeń może być kilka milionów - powiedziała dr Eva Iszoro, architekt z Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie. - W ostatnią niedzielę, gdy musiałem wyjść na zewnątrz, na ulicach miasta panowała atmosfera pikniku - podkreślił z kolei Sławomir Wróbel, działacz polonijny z Londynu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Hiszpania Wielka Brytania Boris Johnson pandemia Michał Rachoń epidemia

Dr Grzegorz Gil: Unia Europejska zaczyna sobie radzić coraz lepiej w całym zamieszaniu

- Zdecydowane zarzuty, jakie słyszeliśmy w ostatnich tygodniach, były podyktowane emocjonalnym językiem osób, które znalazły się w rozpaczliwym położeniu i szukały kozłów ofiarnych. Znalazły je w Brukseli - w ten sposób do negatywnych komentarzy na temat reakcji Unii Europejskiej na zagrożenie koronawirusem odniósł się dr Grzegorz Gil, europeista z UMCS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Unia Europejska ŚWIAT koronawirus pandemia epidemia

UE zatwierdziła pakiet mobilności. Osiem krajów, w tym Polska, było przeciwko

Większość unijnych krajów zatwierdziła pakiet mobilności, zaostrzający zasady w transporcie międzynarodowym. Osiem krajów, w tym Polska, było przeciwko - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Przedstawiciele rządu w Warszawie powoływali się na szczególne okoliczności związane z krytyczną sytuacją sektora transportowego spowodowaną pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska ŚWIAT transport GOSPODARKA Europa Europarlament

TSUE żąda zawieszenia Izby Dyscyplinarnej SN. Kaleta: to akt naruszający suwerenność Polski

Unijny Trybunał Sprawiedliwości nakazał natychmiastowe zawieszenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Sędziowie z Luksemburga przychylili się do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. "TSUE nie ma kompetencji do oceny, ani tym bardziej zawieszania konstytucyjnych organów państw członkowskich" - skomentował decyzję wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa Sąd Najwyższy

Granice UE mogą być zamknięte na dłużej. KE przedstawiła propozycje

W związku z pandemią koronawirusa Komisja Europejska sugeruje unijnym państwom przedłużenie do 15 maja zakazu wjazdu do Wspólnoty dla obcokrajowców. Decyzję w sprawie zamknięcia zewnętrznych granic dla podróży, które nie są niezbędne, podjęli unijni przywódcy podczas wideokonferencji 17 marca.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska koronawirus wirus pandemia COVID-19 granica Unia Europejska Europa Beata Płomecka ŚWIAT