X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europa

Dr Bonikowska o kształcie UE: Wspólnota jest w ciągłej budowie

- Unia Europejska jest w ciągłej budowie, a koniec tego procesu zależy od państw członkowskich. Kiedy wstępowaliśmy do UE, była to mniejsza wspólnota. Łatwiej się nią zarządzało i podejmowało decyzje. Państwa były też bliższe sobie - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Gościem audycji "Kontrapunkt" był także dr hab. Kamil Zajączkowski z UW.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska dyplomacja pieniądze bezpieczeństwo polityka ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Sprawa kopalni Turów. KE żąda od Polski dowodu zaprzestania wydobycia węgla

- Komisja Europejska zwróciła się do władz polskich o pilne dostarczenie dowodu zaprzestania działalności wydobywczej węgla brunatnego w kopalni Turów, zgodnie z nakazem Trybunału Sprawiedliwości UE. W przypadku braku dowodu takiego zaprzestania Komisja zacznie regularnie wydawać wezwania do zapłaty kar - poinformował we wtorek rzecznik KE Tim McPhie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy Unia Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski pieniądze energetyka kopalnia Turów kary finansowe Komisja Europejska

W Czechach realizuje się pesymistyczny scenariusz. Minister zdrowia wzywa do szczepień

Epidemia COVID-19 w Czechach rozwija się według pesymistycznego scenariusza - ogłosił tamtejszy minister zdrowia Adam Vojtiech. Szef resortu zdrowia zaapelował o szczepienie się przeciwko COVID-19 dodając, że jest to jedyna droga do zniesienia restrykcji sanitarnych. Aktualnie w pełni zaszczepionych jest 57 procent mieszkańców Czech.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Europa koronawirus COVID-19 pandemia obostrzenia

"Dla opozycji ważniejsze jest odsunięcie PiS-u od władzy niż dobro Polski". Łoziński o sporze z KE

- Jest taki mechanizm, że jak ktoś chce wejść do jakiegoś klubu ekskluzywnego, to zaczyna się zachowywać jak członkowie tego klubu, a nawet jeszcze bardziej. To jest przykład naszych europarlamentarzystów, którzy głosują przeciwko Polsce, chcą być jeszcze większymi zwolennikami liberalnej wizji Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego"
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Bogumił Łoziński ŚWIAT Unia Europejska Europa Parlament Europejski

"Niemcy obawiają się powtórki z 2015 roku". Gmyz o wsparciu polskich działań w obronie granic

- Duża część tych ludzi, którzy po 2015 roku przybyli do Niemiec, podjęła pracę, ale niekonieczne taką, jaką by sobie Niemcy cenili. Mianowicie zasilili arabskie klany przestępcze - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Berlinie, dziennikarz i publicysta Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Białoruś granica straż graniczna służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie kryzys migracyjny