X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europa Środkowo-Wschodnia

Prof. Szczerski: czułem, że to właściwy moment na tę książkę

- Mija właśnie 30 lat transformacji i warto ten okres podsumować. Nie chciałem pisać książki chronologicznej, encyklopedycznej. Wydaje mi się, że na to jest jednak za wcześnie. Wolałem zwrócić uwagę na wybrane problemy, które moim zdaniem te czasy zdefiniowały. Stąd ten eseistyczny charakter - mówił w Dwójce autor książki "Transformacja. Sztuka w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 roku".
Zobacz więcej na temat:  Europa Środkowo-Wschodnia SZTUKA Dawid Dziedziczak transformacja ustrojowa 1989 KULTURA

Ekspert: Nord Stream 2 to projekt antyeuropejski

Budowa nitki przez Bałtyk idzie zgodnie z planem. Obecnie jest gotowych około 400 km gazociągu. – To projekt antyeuropejski. Stanie się on kolejnym czynnikiem nacisku geopolitycznego. Nie tylko na Ukrainę, ale przede wszystkim na Europę Środkowo-Wschodnią – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, ekspert do spraw bezpieczeństwa energetycznego, były wiceprezes spółki PGNiG.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Niemcy Rosja Europa Środkowo-Wschodnia ŚWIAT

Nowa interpretacja sztuki Europy Środkowo-Wschodniej po 1989 r.

- Kwestionuję proste podziały na sztukę globalną, której przypisywać  można pewną wartość, i sztukę regionów czy środowisk która miałaby charakter wtórny lub był pewnego rodzaju naśladownictwem. Ten podział jest upraszczający – mówił W Polskim Radiu 24 Prof. Andrzej Szczerski, historyk sztuki, UJ, autor książki "Transformacja. Sztuka w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 r."
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA historia Polski Europa Środkowo-Wschodnia 1989

Premier Morawiecki z wizytą w Pradze

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Pragi, gdzie wraz z premierem Czech Andriejem Babiszem będą przewodniczyć polsko-czeskim konsultacjom międzyrządowym. Głównymi tematami będzie Brexit, przyszły wieloletni budżet UE, migracja i relacje dwustronne. Będą to piąte tego rodzaju konsultacje. Poprzednie odbyły się na początku kwietnia 2016 r. w Warszawie. O wizycie premiera w Czechach mówili w Polskim Radiu 24 dr Mateusz Gniazdowski, wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich oraz dr Marcin Zaborowski, Visegrad Insight.
Zobacz więcej na temat:  Czechy Mateusz Morawiecki Jacek Czaputowicz Europa Środkowo-Wschodnia

Ekspert: nacjonalizm na Ukrainie jest coraz modniejszy

- Cmentarz Orląt Lwowskich jest ważny dla Polaków. To miejsce jednak trochę przeszkadza Ukraińcom - powiedział w Świecie w Powiększeniu Grzegorz Ślubowski z Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia 24. Rada Obwodowa we Lwowie zażądała usunięcia posągów dwóch lwów z Cmentarza Orląt Lwowskich, które uznała za "symbol polskiej okupacji Lwowa". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Europa Środkowo-Wschodnia Ukraina Lwów

Polityka zagraniczna Rosji i Niemiec 79 lat po agresji na Polskę

Tragiczny wrzesień 1939 roku - agresja militarna na Polskę przebiegała wówczas w dwóch etapach: 1 września - niemiecka, a 17 dni później - sowiecka. Nie ma wątpliwości, że w 1939 roku oba te państwa realizowały politykę agresji wobec swoich sąsiadów. Jakie wobec tego miejsce na współczesnej mapie Europy zajmują Niemcy i Rosja niemal 80 lat po wojnie? Jaką politykę obecnie realizują? Gościem Polskiego Radia 24 był Łukasz Jasina, z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Europa Europa Środkowo-Wschodnia Rosja Niemcy