X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Europa Środkowo-Wschodnia

Optymistyczne perspektywy gospodarcze. W mediach pojawią się teksty o Europie Środkowej

Od dziś przez kilkanaście następnych dni w światowych mediach będą się ukazywały artykuły o optymistycznych perspektywach gospodarek Europy Środkowej. W ramach kolejnej odsłony akcji "Opowiadamy Polskę światu", w międzynarodowej prasie ukazują się między innymi teksty napisane przez prezydenta Andrzeja Dudę, prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla oraz zagranicznych ekonomistów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Europa Środkowo-Wschodnia

"Wsparcie Trójmorza jeszcze ważniejsze". Pompeo komentuje sytuację na Białorusi

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył we wtorek, że w świetle wydarzeń na Białorusi wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza "stało się jeszcze ważniejsze". Podkreślił też wysiłki USA, mające na celu połączenie krajów Europy Środkowej i Wschodniej "na osiach północ-południe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka USA Mike Pompeo Europa Środkowo-Wschodnia Trójmorze Białoruś pomoc dyplomacja polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski

Cezary Gmyz: Niemcy muszą zmienić swoją politykę wschodnią

- Ani polityka, ani historia nie kończą się, tylko zmieniają. Niemcy muszą zmienić swoją politykę wschodnią i zacząć traktować państwa na wschód od Odry jako pełnoprawnych członków wspólnoty europejskiej, które mają swoją podmiotowość - powiedział w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Rosja Europa Środkowo-Wschodnia Nord Stream 2 Cezary Gmyz Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

Paweł Borys: Polska jest gospodarczym liderem naszego regionu

- Wnioskiem z 30 lat naszego rozwoju jest fakt, że Polska stała się liderem regionu, chociaż startowała z niższego poziomu, jeżeli chodzi o poziom dochodów czy zaawansowania gospodarki, niż inne kraje - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Forum Ekonomiczne 2020 pkb Europa Środkowo-Wschodnia rozwój Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020

"Skandal, którego nie było jeszcze w historii Białorusi". Msza św. w intencji powrotu arcybiskupa Kondrusiewicza

W kościele katedralnym w Mińsku modlono się o powrót do ojczyzny arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza. Zwierzchnik białoruskich katolików 31 sierpnia nie został wpuszczony na Białoruś na przejściu granicznych Bruzgi niedaleko Grodna. O powrót arcypasterza modlili się wierni i księża kanonicy mińskiej archidiecezji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Kościół aktualności katolickie Aleksander Łukaszenka Europa Środkowo-Wschodnia Msza święta

Białoruskie media: opozycja potrafi zintensyfikować protesty

Niezależne białoruskie media piszą, że wczorajsze protesty w największych miastach w kraju pokazują, że nie słabnie opór przeciwko władzy prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Podkreślają przy tym, że na marsz pokoju i niepodległości w Mińsku przyszło prawdopodobnie więcej ludzi niż tydzień temu. Wtedy w proteście udział wzięło około 200 tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Środkowo-Wschodnia protest