X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Estonia

Misja Baltic Air Policing. NATO wzmacnia obronę powietrzną krajów bałtyckich

W ramach misji Baltic Air Policing NATO wzmacnia obronę powietrzną krajów bałtyckich. Z informacji, które podało litewskie ministerstwo oborny wynika, że dziś amerykańskie myśliwce wylądowały w Estoni. Z kolei do Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik, stacjonującego na Litwie w czwartek dołączą Duńskie Siły Powietrzne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO serwis wschodni Estonia Litwa samoloty

Estonia – położenie, kultura i obyczaje [POSŁUCHAJ]

Estonia to malowniczy kraj umiejscowiony nad Zatoką Fińską i Zatoką Ryską. Stolicą Estonii jest Tallinn. Od południa graniczy z Łotwą, od wschodu z Rosją, a z Finlandią przez Zatokę Fińską. Język estoński należy do grupy fińskiej. Ma czternaście przypadków, czyli jest ich dwa razy więcej niż w języku polskim. Jak wygląda estońska flora i fauna? A jakie różnice są między kulturą estońską, a polską?  
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem Estonia radio dla dzieci piosenki dla dzieci

"Nikt nie zostanie wykluczony". Prezydent Estonii o ewentualnych rozmowach NATO z Rosją

Prezydent Estonii Alar Karis poinformował, że w trakcie rozmowy z Bukareszteńską Dziewiątką (B9), prezydent Joe Biden nie potwierdził, iż dojdzie do spotkania z Rosją i największymi państwami NATO. Według Alana Karisa - jak podała estońska telewizja - jeśli miałoby dojść do rozmów z Rosją, to będą w nie zaangażowane w równym stopniu wszystkie państwa NATO.
Zobacz więcej na temat:  Estonia Bukareszteńska dziewiątka NATO Rosja Stany Zjednoczone Joe Biden

Estońskie wsparcie na granicy polsko-białoruskiej. Szef MON o pierwszych zadaniach żołnierzy

Wojska estońskie podjęły pierwsze prace na granicy polsko-białoruskiej. "Zadaniem żołnierzy z Estonii jest budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia oraz udrożnienie połączeń drogowych" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy Estonia wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak żołnierze

Estońskie wsparcie na granicy polsko-białoruskiej. Szef MON o pierwszych zadaniach żołnierzy

Wojska estońskie podjęły pierwsze prace na granicy polsko-białoruskiej. "Zadaniem żołnierzy z Estonii jest budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia oraz udrożnienie połączeń drogowych" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy Estonia wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak żołnierze

Brytyjscy i estońscy żołnierze są już w Polsce. Szef MON: dziękujemy za wsparcie

"Pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii są już w Polsce" - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na Twitterze. Obecność żołnierzy związana jest z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej - mają oni pomagać polskim służbom w ochronie wschodniej flanki.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak Wielka Brytania Estonia wojsko granica Białoruś służby i bezpieczeństwo POLSKA

Żołnierze z Wielkiej Brytanii i Estonii w Polsce. Prezydent wydał zgodę

Prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie w sprawie zgody na pobyt komponentu Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz komponentu Sił Zbrojnych Republiki Estońskiej na terytorium Polski. Jest to element dodatkowego wsparcia w działaniach ochraniających zewnętrzną granicę UE i NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko kryzys kryzys na granicy granica Białoruś imigranci w Europie imigracja migracja prezydent Andrzej Duda Paweł Soloch BBN Estonia Wielka Brytania

Piotr Wawrzyk o ofensywie dyplomatycznej polskiego rządu

– Chodzi o uzgodnienie wspólnego stanowiska na ewentualne różne rozwoje sytuacji i uzgodnienie dalszych wspólnych działań – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef polskiej dyplomacji Piotr Wawrzyk. Wiceminister odniósł się w ten sposób do ofensywy dyplomatycznej polskiego rządu, która jest odpowiedzią na działania hybrydowe białoruskiego reżimu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka dyplomacja Piotr Wawrzyk Beata Michniewicz Białoruś Unia Europejska Litwa Łotwa Estonia Mateusz Morawiecki Boris Johnson