X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Episkopat Polski

Kryzys na granicy. Apel przewodniczącego KEP ws. migrantów

Przewodniczący KEP podkreślił, że patrząc na sytuację migrantów "trzeba zachować przed oczyma nie tylko sprawę obrony granic Polski i UE". - Oni znaleźli się w położeniu, jakiego nikomu nie należałoby życzyć - powiedział abp Stanisław Gądecki po spotkaniu z przewodniczącym Episkopatu Niemiec bp. Georgem Bätzingiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Stanisław Gądecki Białoruś Episkopat Polski Kościół

"Wydarzenia z 11 XI podważają podstawowe wartości". Oświadczenie Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Kaliszu

"Wydarzenia z 11 listopada, jakie miały miejsce w Kaliszu, są bolesne, gdyż podważają podstawowe wartości ogólnoludzkie i chrześcijańskie, jak wzajemny szacunek, dialog i współpraca" - napisali w sobotę we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Kaliszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kalisz regiony Kościół Episkopat Polski Mariusz Kamiński demonstracje antysemityzm rasizm religia

Abp Gądecki: potępiam wykorzystywanie dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko Polsce

"Stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski" - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w komunikacie wobec eskalacji napięć na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  Episkopat Polski POLSKA społeczeństwo Kościół Kościół katolicki granica Białoruś kryzys na granicy imigranci w Europie Stanisław Gądecki

"Papież jest dobrze zorientowany w sytuacji polskiego Kościoła". Podsumowanie wizyty biskupów w Watykanie

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Leszek Gęsiak powiedział, że wizyta ad limina apostolorum polskich biskupów w Watykanie była czasem głębokiej refleksji nad Kościołem. W sumie 87 hierarchów w czterech grupach odwiedzało Stolicę Apostolską od 4 do 29 października.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Watykan Episkopat Polski papież Franciszek religia Kościół katolicki

Apel abp. Gądeckiego ws. pomocy humanitarnej dla migrantów: Kościół jest gotowy, by pomóc

Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje o pomoc humanitarną dla migrantów. "Prawo i obowiązek obrony granic państwowych daje się pogodzić z niesieniem pomocy ludziom, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo chrześcijaństwo Kościół wiara pomoc imigranci w Europie migracja obcokrajowcy imigracja Stanisław Gądecki Episkopat Polski

Abp Polak o kard. Wyszyńskim: wszystko, co stało jego udziałem, było realizacją proroctwa, które wypowiedział

Prymasowskie nauczanie ożywiało ducha narodu, budowało jego odwagę w trudnych czasach zmagania z komunistyczną władzą – powiedział metropolita gnieźnieński i prymas Polski abp Wojciech Polak, wspominając w komunikacie KEP kardynała Stefana Wyszyńskiego tuż przed jego beatyfikacją.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Wyszyński Episkopat Polski Wojciech Polak katolicyzm POLSKA Kościół aktualności katolickie beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego

"Tato - bądź, prowadź, chroń". Marsz dla Życia i Rodziny 2021 okazją do zamanifestowania wartości pro-life

Pod hasłem "Tato - bądź, prowadź, chroń" w niedzielę, 19 września, odbędzie się w stolicy XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Zgodnie z tradycją wyruszy z warszawskiego Placu Zamkowego, a zakończy się mszę św. w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. Organizatorzy zaprezentowali oficjalny spot, w którym zachęcają do udziału w Marszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marsz dla Życia i Rodziny Warszawa Kościół Episkopat Polski rodzina dzieci mazowieckie

Popiersie, które "oddaje jego refleksyjność". W Warszawie upamiętniono kard. Wyszyńskiego

W Warszawie na dziedzińcu Domu Arcybiskupów Warszawskich odsłonięto popiersie kardynała Stefana Wyszyńskiego. - To było miejsce jego pracy, spotkań, stąd wyjeżdżał do wielu miejsc w Polsce, będąc prymasem i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski - przypomniał metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  Episkopat Polski Stefan Wyszyński Kazimierz Nycz Kościół katolicki POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie

Nie żyje abp. Henryk Hoser. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: to ogromna strata dla Kościoła

- Śmierć abp. Henryka Hosera to ogromna strata dla polskiego Kościoła. To był naprawdę bardzo wyjątkowy człowiek. Znał nie tylko choroby ciała, ale także choroby duszy, potrafił rozmawiać z ludźmi, był otwarty, potrafił słuchać - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Henryk Hoser Kościół katolicki wiara Medjugorje odeszli 2021 Kościół Episkopat Polski

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. "Byście spotykali w różnych osobach anioły"

Biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych życzył odwagi i siły do radosnego realizowania swojego powołania oraz pełni życia. Decyzją Ojca Świętego Franciszka będzie on obchodzony po raz pierwszy w niedzielę 25 lipca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół wiara Kościół katolicki Episkopat Polski