X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Emmanuel Macron

Szykuje się ostra walka o fotel prezydenta we Francji. Macron i Pecresse mają jednakowe poparcie w sondażach

Aktualny prezydent Francji Emmanuel Macron i kandydatka centroprawicowych Republikanów Valerie Pecresse mają wyrównane szanse w ewentualnej drugiej turze kwietniowych wyborów prezydenckich. Jak wynika z opublikowanego sondażu telewizji BFM i francuskiego tygodnika L'Express głosy wyborców rozkładają się pół na pół.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja wybory Emmanuel Macron

Francuzi wyszli na ulice po słowach Macrona. Protesty w całym kraju

W wielu miastach Francji odbyły się demonstracje przeciwko paszportom szczepionkowym oraz przeciw słowom prezydenta Emmanuela Macrona, który osoby odmawiające zaszczepienia się nazwał nieodpowiedzialnymi "nieobywatelami". Od tygodnia we francuskim parlamencie trwa debata nad ustawą ograniczającą dostęp do przestrzeni publicznej niezaszczepionym, którzy mają więcej niż 12 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Emmanuel Macron koronawirus wirus zdrowie COVID-19 szczepienia

"Macron obawia się, że polski rząd może osłabić sukces jego prezydencji". Prof. Grosse tłumaczy

- Emmanuel Macron troszczy się przede wszystkim o francuskie interesy. Jeżeli pochyla się nad Polską, starając się złagodzić stanowisko Komisji Europejskiej wobec problemu praworządności, to nie dlatego, że specjalnie kibicuje czy solidaryzuje się ze stanowiskiem władz w Warszawie, tylko dlatego, że obawia się, że te mogą zaostrzyć swoją politykę europejską - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse (europeista).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Francja Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Emmanuel Macron Magdalena Złotnicka ŚWIAT Komisja Europejska

Zamieszki i przemoc na ulicach Kazachstanu. Szefowa KE ze specjalnym apelem

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej zaapelowała o zaprzestanie przemocy w Kazachstanie, w którym od kilku dni dochodzi do zamieszek, jak i antyrządowych protestów brutalnie tłumionych przez policję oraz wojsko. Przewodnicząca Komisji odbyła dziś w Paryżu spotkanie prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i wspólnie wyrazili gotowość do wsparcia działań na rzecz deeskalacji napięć w Kazachstanie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen Unia Europejska Kazachstan polityka Emmanuel Macron

Przewodnictwo Francji w UE. Emmanuel Macron zdradził szczegóły

Już za kilka dni rozpocznie się przewodnictwo Francji w Unii, a jej priorytetem jest m.in.: polityka klimatyczna, migracja, cyfryzacja, sytuacja na wschodzie oraz kwestie społeczne. Z tej okazji prezydent Emmanuel Macron spotkał się w Paryżu z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i unijnymi komisarzami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja klimat Komisja Europejska Unia Europejska emisja co2 Ursula von der Leyen Emmanuel Macron

Prezydencja Francji w UE. Macron chce stawiać na ochronę granic

Szefowa Komisji Europejskiej i komisarze przebywają w Paryżu w związku z przewodnictwem Francji w Unii w tym półroczu. W czwartek odbyła się robocza kolacja, a dziś mają mieć miejsce rozmowy francuskich ministrów z unijnymi komisarzami zajmującymi się tymi samymi dziedzinami - dwustronne i w grupach tematycznych - informuje dziennikarka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Europa Emmanuel Macron Unia Europejska Komisja Europejska

"Szokujące". Oburzenie we Francji po wulgarnych słowach Macrona nt. niezaszczepionych

Media i klasa polityczna we Francji krytykują słowa prezydenta Emmanuela Macrona dotyczące osób niezaszczepionych. W rozmowie z dziennikiem "Le Parisien" francuski przywódca użył pod ich adresem wulgarnego sformułowania. Zapowiedział też, że zamierza utrudniać im życie poprzez ograniczanie dostępu do przestrzeni publicznej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Emmanuel Macron COVID-19 Francja Europa

Premier po spotkaniu V4: poruszymy temat przebudowy systemu handlu emisjami na szczycie UE

Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu szefów rządów państw V4 z udziałem prezydenta Francji oświadczył, że liderzy państw naszego regionu są zaniepokojeni Europejskim Systemem Handlu Emisjami (ETS). - Polska na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej poruszy konieczność jego przebudowy - powiedział szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron emisja co2 pieniądze energetyka Viktor Orban Europa

Spotkanie szefów rządów V4. Premier: musimy zapobiegać przemytowi ludzi, musimy chronić zewnętrzne granice

- Musimy umieć chronić swoje zewnętrzne granice. Musimy zapobiegać przemytowi ludzi, [wykorzystywaniu ich] jako żywych tarcz, tak jak teraz robią to Łukaszenka i jego mocodawcy, przeciwko krajom UE. To jest naczelna zasada w obronie granic UE i jednocześnie w polityce migracyjnej - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry Budapeszt Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron granica Białoruś Unia Europejska

Premier po spotkaniu V4: poruszymy temat przebudowy systemu handlu emisjami na szczycie UE

Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu szefów rządów państw V4 z udziałem prezydenta Francji oświadczył, że liderzy państw naszego regionu są zaniepokojeni Europejskim Systemem Handlu Emisjami (ETS). - Polska na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej poruszy konieczność jego przebudowy - powiedział szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron emisja co2 pieniądze energetyka Viktor Orban ŚWIAT Europa

Spotkanie prezydenta Francji z liderami V4. Macron: napływ migrantów powinien zostać ograniczony

- Ochrona granic zewnętrznych strefy Schengen musi zostać wzmocniona, a napływ migrantów powinien zostać "ograniczony, zharmonizowany" - ocenił prezydent Francji Emmanuel Macron po spotkaniu w Budapeszcie z liderami państw V4, podkreślając konieczność reformy strefy Schengen. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Emmanuel Macron Unia Europejska Strefa Schengen grupa wyszehradzka