X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Elżbieta Rafalska

Elżbieta Rafalska: o tak niskim poziomie bezrobocia, jak teraz, PO mogła tylko pomarzyć

- W szczytowych okresach największego bezrobocia w Polsce bywało ponad 3-3,5 mln bezrobotnych. Za rządów Platformy Obywatelskiej, np. w 2015 roku, kiedy mówiliśmy, że było 9,6 proc., czy w 2014 roku, jak dziś mówił premier, było ponad 12 proc., czyli dwukrotnie większe bezrobocie - było wtedy ponad 2 mln bezrobotnych - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Elżbieta Rafalska kampania wyborcza bezrobocie

"Maskotka w kształcie liczby 67 będzie na spotkaniach z Trzaskowskim". PiS o nowej akcji kampanijnej

- Maskotka w kształcie liczby 67 będzie przypominać, że kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w 2016 roku był przeciwny obniżeniu wieku emerytalnego, który koalicja PO-PSL podwyższyła – poinformowali rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan i europoseł Elżbieta Rafalska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Adam Bielan Elżbieta Rafalska

Rafalska: opozycja nigdy nie wykazała się dobrą wolą, to zostanie przez Polaków dostrzeżone

- Dziś musimy nauczyć się współpracy inaczej, bo w kryzysie będzie trudniej sobie poradzić - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Elżbieta Rafalska. Odniosła się do działań opozycji, która konsekwentnie odrzucała proponowane rozwiązania dot. przeprowadzenia wyborów prezydenckich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio polityka wybory prezydenckie 2020 Elżbieta Rafalska PiS Antoni Trzmiel

Program Mama 4+. Bo wychowywanie dzieci to też duży wysiłek

To forma docenienia trudu rodziców, którzy wychowali kilkoro dzieci i nie zawsze mieli możliwość wypracowania sobie prawa do emerytury. Program Mama 4+, przewidujący wypłatę tzw. matczynych emerytur, to jeden z filarów polityki społecznej i prorodzinnej Zjednoczonej Prawicy. - Nasza polityka to nie tylko inwestowanie w rodziny z małymi dziećmi, ale też wspieranie osób, które włożyły wiele trudu w wychowanie większej liczby dzieci, a dzisiaj żyją na granicy ubóstwa - podkreśla minister rodziny Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  rodzina emerytura dzieci Andrzej Duda Marlena Maląg Elżbieta Rafalska macierzyństwo 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

Sytuacja seniorów w czasie pandemii. Europosłowie PiS pytają KE o podjęte działania

Europosłanki PiS Elżbieta Rafalska i Beata Szydło pytają Komisję Europejską, w jaki sposób planuje zapewnić pomoc i ochronę seniorom w czasie pandemii COVID-19 i jak będzie walczyć z wykluczeniem cyfrowym wśród seniorów. Europosłanki skierowały do KE interpelację w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Europa COVID-19 Elżbieta Rafalska Beata Szydło Komisja Europejska Parlament Europejski polityka społeczeństwo ŚWIAT

"Ciągle odbywa się szukanie minusów, złych stron tego programu". Rafalska o 500+

- Pierwszym programem, który pójdzie pod nóż za rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy, na pewno nie będzie program Rodzina 500+. Pan prezydent Andrzej Duda wyraźnie o tym powiedział - przekonywała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Rafalska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA sądownictwo 500+ Andrzej Duda Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny

Elżbieta Rafalska: Andrzej Duda jest gwarantem realizacji naszych programów społecznych

- Rząd od początku zapewniał, że nawet w dobie pandemii obroni 500+, a prezydent to przypieczętował. Andrzej Duda jest gwarantem realizacji naszych programów społecznych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Elżbieta Rafalska, europoseł PiS i b. minister pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Koronawirus w Polsce POLSKA Elżbieta Rafalska Rodzina 500+ program 500+ 500+ Andrzej Duda prezydent Piotr Gociek

PiS postawił na programy społeczne. Do rodzin trafiły miliardy złotych

Prawo i Sprawiedliwość od początku kadencji silnie akcentowało potrzebę większego wsparcia dla rodzin, osób starszych i wykluczonych. Przez cztery lata rządów PiS wprowadziło programy, dzięki którym do społeczeństwa popłynęły miliardy złotych. Sztandarowy projekt to oczywiście Rodzina 500+, ale nie należy też zapominać o wyprawce szkolnej, matczynych emeryturach czy programie bezpłatnych leków dla seniorów.
Zobacz więcej na temat:  rodzina 500+ Rodzina 500+ Ministerstwo Rodziny Mateusz Morawiecki Elżbieta Rafalska Prawo i Sprawiedliwość podsumowanie sprawy społeczne #4latarządówPiS

E. Rafalska: Rodzina 500+ to najbardziej przełomowy program

- Działania rządu w zakresie resortu rodziny, takie jak np. program Rodzina 500+, są działaniami uzupełniającymi. Nigdy nie mieliśmy ambicji zastąpienia dochodów z pracy świadczeniami z pomocy społecznej i polityki rodzinnej. Ale tę politykę będziemy obudowywać dlatego, że rodziny tego potrzebują - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl, europosłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w latach 2015-2019.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny Rodzina 500+ pomoc społeczna Konwencja PiS w Katowicach 2019