X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Elżbieta Korczyńska

Kolarski rekord Polaków z cukrzycą typu pierwszego

Ekipa siedmiu osób z cukrzycą pokonała rowerami 786 kilometrów. W trzydzieści godzin udało im się dotrzeć spod Tatr nad Bałtyk. Dokonali tego ludzie z cukrzycą typu pierwszego. Bez specjalistycznego przygotowania wydolnościowego i kondycyjnego. Wszystko zaczęło się od marzenia, by na przekór chorobie przejechać Polskę na rowerach i pokazać, że cukrzyca nie oznacza końca aktywnego życia, ani nie zamyka drogi do spektakularnych wyczynów sportowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Rusza projekt "Akcja rehabilitacja: Powstańcy Warszawscy"

"Akcja rehabilitacja: Powstańcy Warszawscy" to projekt realizowany przez Fundację Sue Ryder. Jej celem jest zebranie funduszy na rehabilitację powstańców, która została wstrzymana przez pandemię. Konieczność zostania w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich w Warszawie i brak ruchu stały się codziennością i prostą drogą do osobistych tragedii wielu ludzi, który grozi utrata sprawności i samodzielności. Fundacja walczy o możliwość przeprowadzania zabiegów w domach potrzebujących. Łącznie to ponad 1200 spotkań ze specjalistami. Koszt przedsięwzięcia opiewa na ponad 170 tysięcy złotych. 
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska Trójka

Nie marnujmy żywności

Projekt PROM, którego celem jest zbadanie, ile żywności marnuje się w Polsce w całym łańcuchu żywnościowym – zwanym: od pola do stołu. To pierwsza tego typu inicjatywa badawcza w naszym kraju. Najnowsze wyniki po ponad dwóch latach badań dostarczają nam informacji, w jaki sposób możemy przeciwdziałać marnowaniu żywności. W Polsce tracimy rocznie blisko 5 mln ton żywności, a za największą część – aż blisko 3 mln ton – odpowiadają konsumenci. Liderem projektu jest Federacja Polskich Banków Żywności, a partnerami m.in. Instytut Ochrony Środowiska – PIB i SGGW w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Kolonie Małych Odkrywców

Wspaniały czas poznawania nowych przyjaciół, różnych aktywności sportowych, rozwijania talentów i wakacyjnych przygód. To jedne z niewielu w Polsce kolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami, których nikt nie chce zabierać na wakacje, bo wymagają np. podawania leków. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" po raz kolejny organizuje je w sierpniu pod Koninem – dla dzieci z całego kraju. Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia wielu osób i wolontariuszy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Od jedzenia nie ma wakacji

Banki żywności ruszyły z nową akcją "Od jedzenia nie ma wakacji". Wiele dzieci korzystało z dożywiania w stołówkach szkolnych (podczas nauki zdalnej rodziny otrzymywały środki na zakup żywności lub produkty), ale wakacje to zazwyczaj moment, kiedy tej pomocy brakuje. Dlatego banki żywności rozpoczęły akcję, aby mogły działać na pełnych obrotach przez całe lato. Banki wspierają organizacje kierujące swoją pomoc bezpośrednio do dzieci, m.in. świetlice środowiskowe, kluby sportowe, ogniska wychowawcze czy organizujące kolonie i półkolonie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Natura. Czy potrafimy ją uszanować?

Wielu z nas szuka w wakacje oddechu na łonie natury. Czy potrafimy uszanować to, co mamy w Polsce? Śmieci pozostawiane w parkach narodowych, lasach, ale również nad jeziorami i rzekami czy na nadmorskich plażach to prawdziwa plaga. Stanowią one nie tylko problem estetyczny, ale też zagrożenie dla dzikiej przyrody. Co można zrobić, aby to powstrzymać? Jak sprawić, aby turyści zaczęli dbać o środowisko naturalne?
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska Trójka społeczeństwo Klub Trójki Tatry rzeka

Triathlon dla Januszy i Grażyn. Czas na zapisy!

Ruszyły zapisy do udziału w jednej z najciekawszych imprez sportowo-rekreacyjnych w Polsce - Triathlonu dla Januszy i Grażyn. To wydarzenie organizowane nad Zalewem Sulistrowickim na Dolnym Śląsku, które łączy sporą dawkę sportu (do przebycia jest 1/8 dystansu IronMana), bardzo dużą dawkę humoru (tu bardziej liczy się styl i pomysłowość niż wynik sportowy) oraz promocję sportu osób z niepełnosprawnościami (w triathlonie startują osoby z niepełnosprawnościami). Wydarzenia organizuje Fundacja Aktywni Ślężanie w partnerstwie z Fundacją Potrafię Pomóc.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Kurs na samodzielność

Fundacja Vis Maior rusza z unikatowym ogólnopolskim projektem "Kurs na samodzielność". Jego celem jest podnoszenie umiejętności i samodzielności osób niewidomych tak, aby mogły nie tylko samodzielnie funkcjonować, ale też realizować swoje marzenia i pasje. Będzie korzystanie z nowych technologii, ale też porady stylisty. Zajęcia poprowadzą osoby niewidome, które odnoszą sukcesy życiowe. Trwa nabór.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Siłownia Pamięci – dla seniorów (ale nie tylko)

Siłownia Pamięci to unikatowy projekt, który powstał przede wszystkim z myślą o osobach starszych, w trosce o ich samodzielność, komfort życia i bezpieczeństwo. Trening umysłu to ćwiczenia, które angażują różne obszary i funkcje mózgu, m.in. logiczne myślenie, pamięć, kreatywność, koncentrację. Badania dowodzą, że systematyczne ćwiczenia umysłu przynoszą wymierne efekty. Ze strony Siłowni Pamięci można bezpłatnie pobrać materiały, gry, łamigłówki, ale też specjalne aplikacje na tablet np. do wspólnych treningów rodzinnych. Projekt prowadzi Fundacja Stocznia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska