X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Elżbieta Korczyńska

Rolls-Royce dla dwulatka

Podczas kiermaszu charytatywnego na Podlasiu darczyńca, który chce pozostać anonimowy, przekazał na leczenie dwuletniego chłopca zabytkowego Rolls-Royce'a. Darczyńca jest zwykłym człowiekiem, nie celebrytą czy rekinem biznesu. Samochód jest w dobrym stanie. Wymaga jednak pewnych renowacji, więc teraz wolontariusze szukają ludzi, którzy pomogą im ich dokonać, żeby jak najkorzystniej sprzedać auto na charytatywnej aukcji. To budująca historia o ludzkiej bezinteresowności.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Wyjątkowe kolonie dla wyjątkowych odkrywców

Kolonie Małych Odkrywców dla dzieci z niepełnosprawnościami to projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej" z Konina. W audycji mówimy o tym wyjątkowym przedsięwzięciu nad jeziorem w Wąsoszach, gdzie powstaje szczególny obiekt. Będą tu m.in. mieszkania treningowe dla osób z całego kraju, które straciły sprawność w wyniku wypadku. Chodzi o pomoc w powrocie do aktywnego życia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Jak krzewić kulturę od kołyski

Fundacja "Rodzic w mieście" w ramach projektu "Kultura od kołyski" przygotowała raport dotyczący uczestnictwa rodziców z małymi dziećmi w kulturze. Dlaczego, po urodzeniu dziecka, rodzice rzadziej uczestniczą w życiu kulturalnym? Jak się okazuje, główną przyczyną nie jest brak czasu czy odpowiedniej oferty, a raczej niedostosowanie miejsc kultury do potrzeb rodziców z małymi dziećmi. A czasami wystarczy naprawdę niewiele, np. możliwość zakupu na miejscu zdrowej przekąski dla dzieci, a nie wyłącznie słodyczy, czy strefa odpoczynku z paroma fotelami lub ławkami.     
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Wielkanocna Zbiórka Żywności

To akcja, którą Federacja Polskich Banków Żywności prowadzi od wielu lat w całej Polsce. Podobnie jak w poprzednich latach, w wybranych sklepach można kupić i przekazać produkty, ale ze względu na pandemię ich liczba jest bardzo ograniczona. Pomóc więc można przede wszystkim online. Podczas zbiórki banki żywności zachęcają do przekazywania głównie artykułów z długą datą ważności oraz takich, które będzie można wykorzystać do świątecznych potraw. To mąka, olej, cukier, ale też słodycze i owoce w puszkach. Zbiórka potrwa do soboty 3 kwietnia. Paczki z artykułami żywnościowymi trafią do osób potrzebujących, w tym starszych i samotnych. Dzięki nim będą mogli poczuć, że nie są sami i miło spędzić święta.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Symfonia Serc dla chorych na SM

Symfonia Serc to wyjątkowa akcja edukacyjna, której celem jest przekazanie wiedzy pozwalającej zrozumieć chorych na stwardnienie rozsiane (SM). SM to choroba, która dotyka najczęściej ludzi młodych, ok. 20 roku życia. Prowadzące Symfonię Serc Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego nie tylko edukuje, ale też pomaga chorym i ich rodzinom, także teraz w czasie pandemii. To między innymi centrum informacyjne i konsultacje specjalistów. Każdy może też doświadczyć tego, co czuje osoba z SM, a czego nie widać – korzystając ze specjalnej, wirtualnej symulacji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska