X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Eliza Olczyk

K. Sobolewski: dymisja M. Banasia nie wpłynęła do Sejmu

- Kancelaria Sejmu zaprzeczyła doniesieniom o wpłynięciu dymisji Mariana Banasia. Nie było czegoś takiego. Taki dokument każdy może sobie dziś wygenerować - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do publikacji w DGP screenu rzekomej rezygnacji szefa NIK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Sobolewski Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli

Publicysta: Rafał Trzaskowski ma duży problem wizerunkowy

– Rafał Trzaskowski szuka winnych po stronie rządu, gdy coś mu nie wychodzi. (…) Sytuacja, w której prezydent miasta lub jego ludzie próbują przerzucić winę za to, że brakuje 1,5 mln zł na schronisko dla psów, jest nie do wygrania – powiedział w "Debacie poranka" Mirosław Skowron z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Rafał Trzaskowski Warszawa schronisko dla zwierząt polityka

Wycofanie projektu ws. składek ZUS. "Zdecydowała arytmetyka"

- Mówiło się o możliwym poparciu Lewicy, ale finalnie nic z tego nie wyszło. Zdecydowała sejmowa arytmetyka - w ten sposób do rezygnacji przez PiS z projektu ustawy dotyczącej zniesienia 30-krotności składek na ZUS odniósł się publicysta Dariusz Grzędziński. - Było to honorowe wyjście - ocenił Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". - Bardzo twardo postawiło się Porozumienie - wskazał Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk zus składki Porozumienie Jarosława Gowina Sejm

Jakub Pacan: PiS przedstawia się jako partia rozsądku

- PiS przedstawia się jako partia rozsądku, chce zdobywać nowy elektorat. Na skrzydłach partie muszą się odróżniać - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" oraz Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sejm Senat parlament w Polsce Eliza Olczyk Antoni Macierewicz Andrzej Duda Grzegorz Schetyna koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Marcin Kierwiński (PO): nasza reakcja wobec burmistrza Włoch była błyskawiczna

– Artur W. został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej po pierwszych informacjach na jego temat. Jest wniosek o odwołanie go ze stanowiska burmistrza Włoch – powiedział Marcin Kierwiński z PO. – Chcemy zachować najwyższe standardy. Wszystko musi być jasne, nie ma zgody na żadną korupcję – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Marcin Kierwiński Platforma Obywatelska Warszawa Eliza Olczyk

J. Majmurek: G. Schetyna jest sprawny w tłumieniu buntów

– Grzegorz Schetyna już raz przetrwał bunt młodszego pokolenia – przypomniał Jakub Majmurek z "Krytyki politycznej". – Zmiana lidera może nie mieć znaczenia dla PO ze względu na podobną wizję polityki potencjalnych następców – powiedział Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". – Przewodniczący Platformy czaruje rzeczywistość – ocenił publicysta Piotr Pałka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Wybory parlamentarne 2019 Eliza Olczyk POLSKA

Jakub Majmurek: opozycja powinna porozumieć się ws. marszałka Senatu

- Jest pytanie, czy opozycja będzie w stanie współpracować w Senacie. Wydaje się jednak, że powinna, powinna zadbać o to, by wybrać swojego marszałka - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna). Gośćmi Debaty Poranka byli również publicysta Piotr Pałka i Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska Codziennie).   
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Senat Wybory parlamentarne 2019 Eliza Olczyk polityka

WIECZÓR WYBORCZY POLSKIEGO RADIA Bronisław Wildstein: PiS traktuje państwo poważnie

- Totalna opozycja wmawiała Polakom, że PiS wprowadza autorytaryzm bo wzmacnia Państwo. To nieporozumienie. PiS wzmacnia państwo jako instytucję potrzebną do funkcjonowania wspólnoty - komentował w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein (publicysta). W debacie wzięli udział również Eliza Olczyk (Wprost), Michał Rachoń (TVP), Piotr Zaręba (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Konfederacja Lewica Razem Sojusz Lewicy Demokratycznej Państwowa Komisja Wyborcza polityka Katarzyna Gójska Eliza Olczyk Bronisław Wildstein Krzysztof Świątek Michał Rachoń

Krzysztof Karnkowski: elektorat PiS można podzielić na ideowy i praktyczny

- Mam wrażenie, że premier kierował się głównie do elektoratu praktycznego, który odczuł poprawę sytuacji i liczy na kontynuację tego kierunku - ocenił Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska"). Goście "Debaty Dnia", którymi byli również Jakub Majmurek, ("Krytyka Polityczna") i publicysta Piotr Pałka, skomentowali wywiad premiera Mateusza Morawieckiego z Antonim Trzmielem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Eliza Olczyk Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Antoni Trzmiel

S. Szynkowski vel Sęk: PiS może szybko doprowadzić do wyrównania dopłat

- Powinniśmy dojść do poziomu dopłat bezpośrednich takiego jak w krajach Europy Zachodniej. Polskim rolnikom należy się to po 15 latach w Unii Europejskiej. Nie ma dzisiaj żadnego powodu, by utrzymywać je na niższym poziomie - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Janusz Wojciechowski Komisja Europejska Eliza Olczyk rolnictwo