X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ETS

Paweł Poncyljusz: ETS nie jest klątwą, to fałszywe założenie

 - Wszyscy jesteśmy zgodni, że energetyka emituje CO2, które szkodzi klimatowi. ETS miał skłaniać do tego, że energetyka się transformuje i ma na to pieniądze. Premier Mateusz Morawiecki, sprzedając w grudniu uprawnienia do emisji CO2, zarobił do budżetu miliardy złotych, które jednak nie poszły na transformację energetyczną - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka ETS dwutlenek węgla polityka energetyczna

Ziobro zapowiada kolejny wniosek do TK. Ozdoba: Polskę pozbawiono weta ws. bezpieczeństwa energetycznego

- W Ministerstwie Sprawiedliwości jest analizowana decyzja Tuska, który pozbawił Polskę możliwości weta. W 2014 r. przyjęto rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa energetycznego i wyboru źródeł energii - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej ETS handel podatek Zbigniew Ziobro Trybunał Konstytucyjny

"Można było zająć się tym tematem w 2004 roku". Jakub Wiech o transformacji energetycznej w Polsce

– Od dawna wiedzieliśmy, że należy transformować się w kierunku niskoemisyjności, docelowo zeroemisyjności. To jest coś, co można było ustalić już w 2004 roku, kiedy przystępowaliśmy do Unii Europejskiej. Widzieliśmy, jaka jest polityka Unii w tym zakresie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jakub Wiech z portalu Energetyka24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka energetyka energia Bartłomiej Graczak ETS energia elektryczna Fit for 55 Unia Europejska klimat

Koronawirus, Gazprom i polityka klimatyczna. Jakóbik tłumaczy przyczyny kryzysu energetycznego

– COVID-19 najpierw bardzo spowolnił gospodarkę, która potem – dzięki szczepieniom – gwałtownie przyspieszyła. Podaż nie nadąża za popytem, to dotyczy także rynku energii elektrycznej i gazu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Wojciech Jakóbik, ekspert ds. energetyki, redaktor naczelny Biznesalert.pl, pytany o źródła rekordowych cen energii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka energetyka energia Bartłomiej Graczak ETS energia elektryczna Wojciech Jakóbik gaz Gazprom Rosja

"Zalegalizowana korupcja". Sakiewicz o systemie handlu uprawnieniami do emisji CO2

- Ten system miał sfinansować transformację energetyczną. Tymczasem pieniądze trafiają do spekulantów, często bardzo dziwnej maści - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Premier Mateusz Morawiecki zaapelował na łamach portalu EURACTIV o reformę systemu uprawnieniami do emisji CO2.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Sakiewicz Polskie Radio 24 ETS emisja co2 Unia Europejska

"System handlu emisjami musi zostać zreformowany". Premier na łamach portalu EURACTIV

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował na łamach portalu EURACTIV o reformę sytemu uprawnieniami do emisji CO2. Szef polskiego rządu podkreślił, że system ETS zamiast zachęcać do zielonej transformacji stał się narzędziem spekulacyjnym, czego dowodem są szybko rosnące ceny pozwoleń.
Zobacz więcej na temat:  ETS Mateusz Morawiecki GOSPODARKA ŚWIAT OZE ekologia dwutlenek węgla Unia Europejska

TARCZA ANTYINFLACYJNA Zerowy VAT na żywność. Minister finansów mówi, kiedy obniżka może wejść w życie

- Spodziewam się, że od 1 lutego żywność będzie o pięć proc. tańsza - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister finansów Tadeusz Kościński. Według medialnych doniesień, Komisja Europejska wyraziła zgodę na zerowy VAT na żywność. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Grzegorz Jankowski budżet Polski tarcza antyinflacyjna inflacja vat żywność Komisja Europejska ETS gaz

Jak handel emisjami wpływa na inflację? Premier wyjaśnia

ETS działa jak podatek klimatyczny Unii Europejskiej na wszystkie towary i usługi, ponieważ poprzez cenę gazu, energii elektrycznej i paliwa przekłada się bezpośrednio na inflację - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Wskazał, że "wzrost cen wynika w dużym stopniu z handlu i spekulacji ETS".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka inflacja GOSPODARKA premier Mateusz Morawiecki emisja co2 Unia Europejska ETS