X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Donald Tusk

"Oczekiwałam, że w tej sprawie odezwą się kobiety z PO". Pitera o kandydaturze Pomaskiej na szefa regionu

- Nie słyszałam, żeby jakakolwiek kobieta powiedziała: "głosujcie na Agnieszkę Pomaską, bo to nasza jedyna koleżanka". Na to bym zwróciła uwagę, na tę solidarność kobiet, która czasem jest dość dyskusyjna - powiedziała Julia Pitera, pytana o porażki kandydatów popieranych przez Donalda Tuska na szefów regionów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska regiony pomorskie Julia Pitera

"Tusk jest obciążeniem dla Platformy". Krytyczne słowa senatora PO o szefie partii

- Donald Tusk w społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy, ale w partii jego przeszłość jest oceniana pozytywnie - powiedział senator PO Antoni Mężydło, cytowany przez "Super Express". Polityk stwierdził, że wybór Tuska na szefa partii "nie jest najlepszym rozwiązaniem". W jego przekonaniu PO stała się własnością byłego premiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja

Przejęcie OFE, niższe koszty uzyskania przychodu dla twórców. Grabczuk: PO nic Polakom nie zabrała

- Dlaczego pan wypomina to Platformie, a nie wypomina pan tego PiS-owi? - pytał prowadzącego audycję poseł PO Krzysztof Grabczuk, gdy na antenie Polskiego Radia 24 został zapytany o odebranie Polakom pieniędzy z OFE przez rząd PO-PSL. Jego zdaniem PO nic Polakom nie zabrała, a tym, kto zabiera pieniądze z OFE, jest właśnie rząd PiS-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska OFE Donald Tusk wiek emerytalny w Polsce Adrian Klarenbach

"To nie prowokacja, lecz przemyślany zabieg". Formela o poparciu Tuska dla Agnieszki Pomaskiej

- Myślę, że Donald Tusk nie jest do końca taką polityczną lebiegą, a to jego wskazanie Agnieszki Pomaskiej w mieście w całości otoczonym politykami PO, którzy w Sopocie jednogłośnie poparli Mieczysława Struka, to nie była prowokacja, ale przemyślany zabieg - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Donald Tusk PO regiony Platforma Obywatelska polityka

"Czas Donalda Tuska minął". Prof. Kazimierz Kik o wynikach wyborów w PO

- W Platformie Obywatelskiej niewiele drgnęło po przyjściu Tuska, ponadto wewnątrz partii budzi się opór. To nie jest partia Donalda Tuska, a jeśli będzie chciał z PO robić swoją partię, to może się bardzo nieprzyjemnie rozczarować, jeśli chodzi o wyniki wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Donald Tusk Mirosław Skowron

Wybory w PO. Przegrana kandydatów wspartych przez Donalda Tuska na Pomorzu i na Dolnym Śląsku

Pojawiają się pierwsze wyniki wyborów w Platformie Obywatelskiej. - Donald Tusk nie musi się obawiać o swój los, był jedynym kandydatem w głosowaniu na szefa partii, ale popierani przez niego kandydaci przegrywają w regionach. Agnieszka Pomaska przegrała na Pomorzu, a Roman Szełemej na Dolnym Śląsku - zauważa portal TVP Info, komentując pierwsze doniesienia o rezultatach głosowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska wybory Donald Tusk Agnieszka Pomaska

"Jedyne, co potrafi, to dewastować naszą tkankę narodową". Brudziński krytykuje Tuska

- Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział. Tusk tak walczył o środki dla Polski, jak komuniści walczyli o pokój - powiedział portalowi wPolityce.pl europoseł PiS Joachim Brudziński, odnosząc się tym samym do słów Donalda Tuska, który skomentował, że "Polska i Polacy, tak czy inaczej te pieniądze (red. - z Funduszu Obudowy) dostaną".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joachim Brudziński Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Polska w Unii Europejskiej

Wiceszef MSZ: Tusk wie, że pieniądze z UE zostaną odblokowane

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, odnosząc się do słów byłego premiera o tym, że Polacy dostaną pieniądze z UE, powiedział, że "Donald Tusk próbuje ratować sytuację" - Wie, że mimo starań jego środowiska politycznego, pieniądze z UE ostatecznie zostaną odblokowane - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Unia Europejska

Bogdan Rzońca o słowach Donalda Tuska: dała o sobie znać megalomania "króla" Europy

- Donald Tusk w żadnej mierze nie przyłożył ręki do tego, żeby Polska otrzymała pieniądze. Doskonale też wie, że nie ma szans, żeby Polska tych środków nie otrzymała. Jako jedno z 27 państw podżerowaliśmy pożyczkę na rzecz odbudowy po COVID-19. Ludzie w Polsce tak samo chorowali jak we Francji i w Niemczech. Te pieniądze nam się należą - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

Tusk mówi, że środki z UE trafią do Polski, ale europosłowie KO zagłosowali przeciw. Müller: zdecydujcie się

- Panie i panowie, zdecydujcie się, czy chcecie wstrzymać te środki, za czym głosowaliście w Parlamencie Europejskim, […] czy jednak o te pieniądze walczycie, bo ja mam wrażenie, że w tej chwili po prostu w samym obozie Platformy Obywatelskiej nie ma jednoznacznego stanowiska - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komentując wypowiedź Donalda Tuska, który przekonywał w sobotę, że unijne środki zostaną Polsce wypłacone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk Piotr Müller opozycja Krajowy Plan Odbudowy

Tusk krytykuje premiera za rozmowę z Le Pen. Rzecznik rządu: "zapomniał" o spotkaniach z czołowymi politykami

Lider PO Donald Tusk, pisząc o rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen, zapomniał, że szef polskiego rządu spotkał się m.in. z prezydentem Francji, kanclerz Niemiec, premierem Hiszpanii, grupą V4, przewodniczącą KE - oświadczył w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller polityka Donald Tusk Bruksela Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej