X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Donald Tusk

Jan Pietrzak: opozycja czepia się wszystkiego, często bezrozumnie

- Miejmy nadzieję, że nowa sytuacja w parlamencie wymusi na opozycji bardziej racjonalne podejście do różnych problemów, które stają przed Polską. A jest ich niemało i będzie niemało - powiedział Jan Pietrzak. Satyryk mówił w PR24 o nadziejach, jakie wiąże z nowym rządem Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Donald Tusk Andrzej Duda Święto Niepodległości Jan Pietrzak Antoni Trzmiel

"Kulawy kaczor". Europejskie media bezlitosne dla D. Tuska

Ustępujący przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosił w Kolegium Europejskim w Brugii przemowę, w której mówił m.in. o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Publicysta "Politico" David M. Herszenhorn, komentując wystąpienie, posłużył się angielskim określeniem "lame duck", które opisuje bezsilnego na końcu swojej kadencji polityka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Donald Tusk Brexit Unia Europejska Europa Rada Europejska

Dr M. Onasz: każda nieobecność w Senacie może mieć skutki

- Marszałek Senatu jest formalnie trzecią osobą w państwie. Ma on prawo wystąpienia z orędziem. Pytanie, czy wykorzysta te uprawnienie oraz czy będzie to narzędzie walki z obozem Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Sejm wybory prezydenckie 2020 Donald Tusk Władysław Kosiniak-Kamysz Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Andrzej Duda

M. Wróblewski: Kosiniak-Kamysz woli nie pamiętać, że był w rządzie PO

- Władysław Kosiniak-Kamysz dość mocno dystansuje się od Platformy Obywatelskiej. Woli nie pamiętać, że był jednym z kluczowych ministrów w rządzie PO-PSL - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Michał Wróblewski (Wirtualna Polska). W "Debacie Dnia" wziął również udział Robert Tekieli (Polskie Radio), który stwierdził, że "Tusk już używał Władysława Kosiniaka-Kamysza jako alternatywę dla Grzegorza Schetyny".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Władysław Kosiniak-Kamysz Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Robert Tekieli polityka Polskie Radio 24 POLSKA

P. Semka: decyzja D. Tuska spowodowała wielki konflikt w PO

- Załóżmy na razie, że Donald Tusk nie wróci. Mamy obecnie sytuację wielkiego konfliktu w Platformie Obywatelskiej. Jedni chcą prawyborów, drudzy mówią, że nie ma czasu. Jest jeszcze kwestia kandydata na prezydenta - stwierdził publicysta Piotr Semka ("Do Rzeczy") na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Semka Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 Donald Tusk POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska

Michał Kotnarowski: decyzja Donalda Tuska może pomóc opozycji

– W pewnym sensie kandydat opozycji będzie miał czystą kartę. Nie będzie "skażony" rządzeniem, a Andrzej Duda będzie miał za sobą bagaż swoich lat urzędu – ocenił w Polskim Radiu 24 dr Michał Kotnarowski z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Gośćmi audycji byli także Miłosz Lodowski, publicysta oraz Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk wybory prezydenckie POLSKA Andrzej Duda polityka Władysław Kosiniak-Kamysz wybory prezydenckie 2020