X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Donald Trump

Prezydent USA ogranicza imigrację. Ukłon w stronę Izraela?

Na skutek dekretu, podpisanego przez prezydenta Donalda Trumpa, Stany Zjednoczone wstrzymały przyjmowanie uchodźców. Do kraju nie mogą też wjechać mieszkańcy siedmiu krajów muzułmańskich, w tym Iraku i Syrii. O znaczeniu decyzji prezydenta USA mówił w audycji Światowa Szachownica Jarosław Guzy – ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA emigracja Grzegorz Ślubowski Jarosław Guzy terroryzm Państwo Islamskie Iran Izrael Światowa Szachownica - archiwalne

Liderzy państw Unii porozumieli się w sprawie migracji

Jest zgoda unijnych przywódców na plan, który ma ograniczyć napływ nielegalnych migrantów z Afryki. Różnice zdań są w sprawie oceny działań Donalda Trumpa. Te tematy zostały omówione podczas nieformalnego szczytu na Malcie. Decyzje liderów państw Wspólnoty komentowali w Panoramie Europejskiej dr Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie) i Mateusz Mazzini (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Donald Trump Katarzyna Kornet Michał Strzałkowski Libia Państwo Islamskie terroryzm imigranci w Europie uchodźcy

Donald Trump a Unia Europejska. Koniec polityki USA jaką znamy?

Jaki będzie nowy światowy ład? Jaką pozycję będzie w nim zajmować Unia Europejska, a jaką Stany Zjednoczone? O tym rozmawiali w Debacie Dnia politolodzy, specjaliści od spraw międzynarodowych prof. Jacek Czaputowicz z Uniwersytetu Warszawskiego i Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska USA Rosja Donald Trump Theresa May Robert Bogdański Paweł Kowal Jacek Czaputowicz Brexit Wielka Brytania

Chwiejne sojusze USA z Koreą Płd. i Japonią

Nowy sekretarz obrony USA gen. James Mattis w pierwszą podróż zagraniczną udał się do Korei Południowej, a następnie ma się udać do Japonii. W Seulu ma utwierdzić południowokoreańskie władze w przekonaniu, że Stany Zjednoczone pozostają jej sojusznikiem, w cieniu gróźb, które płyną z komunistycznej Korei. O podróży sekretarza obrony USA do Azji mówił w audycji Świat w południe Rafał Tomański, TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  USA Agata Kasprolewicz Korea Południowa Korea Północna Azja Donald Trump Japonia

Kontrowersje wokół decyzji Trumpa. "Robi to co obiecał"

Ograniczenie imigracji, powołanie sędziego Sądu Najwyższego i budowa muru na granicy z Meksykiem. To jedne z pierwszych decyzji prezydenta USA, Donalda Trumpa. O kontrowersjach wokół polityka mówili w Debacie Dnia Michał Baranowski (German Marshall Fund w Warszawie), Jacek Przybylski (Do Rzeczy) i Łukasz Pawłowski (Kultura Liberalna).
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Tomasz Wróblewski Władimir Putin Rosja Ukraina Państwo Islamskie Michał Baranowski Łukasz Pawłowski Meksyk uchodźcy