X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Donald Trump w Polsce

J. Guzy: powód nieobecności prezydenta Trumpa to nie wymówka

– Przecież wizyta prezydenta Trumpa została przełożona, a nie odwołana. To najważniejszy element całej tej sytuacji – powiedział prof. Grzegorz Górski z KUL. – Nie możemy pomniejszać znaczenia wiceprezydenta Pence’a, który zastąpi Donalda Trumpa – zauważył amerykanista dr Marek Kawa. – Ze strony USA do ostatniej chwili trwały przygotowania do wizyty – dodał Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Donald Trump w Polsce USA Stany Zjednoczone Mike Pence II wojna światowa Ameryka

"Wizyta D. Trumpa nie została odwołana, tylko przełożona". Komentarze polityków

– Ta wizyta nie została odwołana, tylko przełożona. Prezydent Donald Trump przekazał to w rozmowie telefonicznej prezydentowi Andrzejowi Dudzie. To istotny gest - mówił na antenie Jedynki Krzysztof Lipiec (PiS). Z kolei Andrzej Czerwiński (PO) stwierdził, że ta decyzja spowodowała "pęknięcie balonika".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Trump Andrzej Duda Stany Zjednoczone USA Andrzej Czerwiński Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Donald Trump w Polsce Antoni Trzmiel

S. Szynkowski vel Sęk: wiceprezydent USA zna polskie kwestie

- W rozmowie telefonicznej Donald Trump przeprosił i wyraził ubolewanie, że z powodu możliwych tragicznych skutków huraganu "Dorian" nie może być w Polsce. Oczywiście rozumiemy to i mamy nadzieję, że ten huragan nie wyrządzi na Florydzie poważnych szkód - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump w Polsce Janusz Wojciechowski Unia Europejska Polityka zagraniczna Polski II wojna światowa rolnictwo

"Debata poranka". Odwołana wizyta Donalda Trumpa

- Zasmucające jest to, że są publicyści wypowiadający się z radością o tym, że Donald Trump nie przyjedzie do Polski. On nie przyjeżdża do PiS i polskiego rządu. Miał przyjechać i mam nadzieję, że jeszcze przyjedzie do Polski i Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Dawid Wildstein z TVP i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Donald Trump w Polsce Warszawa Wisła zanieczyszczenie Rafał Trzaskowski opozycja Prawo i Sprawiedliwość

E. Witek: Polacy oczekiwali wizyty D. Trumpa w Polsce

- Wielu Polaków i amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce oczekiwało przyjazdu prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski - powiedziała w piątek marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zwracała uwagę, że amerykański przywódca nie odwołał wizyty w Polsce "w ogóle", tylko w tym terminie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Donald Trump USA polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski Donald Trump w Polsce

A. Macierewicz: sojusz polsko-amerykański ratuje Europę

- Andrzej Duda na miejscu Donalda Trumpa z pewnością zrobiłby to samo. Przypomnijmy, że prezydent USA jest jednocześnie szefem rządu i stąd zapewne takie rozstrzygnięcie. Cała delegacja amerykańska będzie za to w Warszawie i program będzie zrealizowany, więc tutaj nic się nie zmienia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja Chiny Donald Trump w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Platforma Obywatelska Antoni Macierewicz Michał Rachoń wojsko

Prof. W. Paruch: opozycja upolitycznia dosłownie wszystko

- Opozycja po 2015 r. zaczęła upolityczniać wszystko, nawet odstrzał dzików czy kornika drukarza. Wielu ludzi nie traktuje już tego poważnie. Dokładnie te same media z każdego zjawiska próbują robić aferę polityczną - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  opozycja Andrzej Duda Donald Trump w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Ministerstwo Sprawiedliwości polityka Stanisław Janecki Jarosław Kaczyński

Dr Bartosiak o sojuszu z USA: tradycyjnie szukamy mocarstwa zewnętrznego

– Tradycyjnie szukamy mocarstwa zewnętrznego: Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych… Zwłaszcza, że USA stworzyły ten świat 30 lat temu. Widać tę supremację amerykańską. Nasza klasa polityczna uważa, że to jest dobra opcja – mówił na antenie Trójki ekspert ds. geopolityki dr Jacek Bartosiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Stany Zjednoczone Donald Trump USA Andrzej Duda Donald Trump w Polsce

"Debata poranka". Przed wizytą Donalda Trumpa w Polsce

O planowanej wizycie Donalda Trumpa w Polsce, liście ambasadorów RP do prezydenta USA w tej sprawie i o uchwalonym przez rząd budżecie Polski na rok 2020 rozmawiali goście audycji "Debata poranka": Mateusz Kosiński z portalu Tygodnika Solidarność, Krzysztof Karnkowski z Gazety Polskiej Codziennie oraz Zbigniew Parafianowicz z Dziennika Gazeta Prawna.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump w Polsce USA budżet Polski wizy do USA Eliza Olczyk polityka