X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dariusz Piontkowski

Szef MEN: nauczanie on-line wprowadziło niemal 100 proc. szkół w Polsce

- Zdajemy sobie sprawę z nowej formy pracy dla nauczycieli i ograniczeń sprzętowych. Dlatego w rozporządzeniu o kształceniu na odległość wyraźnie wspominamy, że nauczyciel musi dostosować formę pracy zdalnej do możliwości technicznych ucznia oraz do jego możliwości psychofizycznych - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Piontkowski nauczyciel szkoła szkoła podstawowa Koronawirus w Polsce edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Przejściowe problemy". MEN o trudnościach w dostępie do e-dzienników

Kłopoty z dostępem do e-dzienników są czasowe, a firmy pracują nad usprawnieniami i przywróceniem pełnej funkcjonalności swoich systemów - poinformowało ministerstwo edukacji. W środę odbyło się spotkanie poświęcone przeciążeniu e-dzienników w pierwszym dniu obowiązywania zdalnego nauczania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła szkoła podstawowa Dariusz Piontkowski

"Jesteśmy gotowi". Szef MEN o przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty

- Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje się do przeprowadzenia 20 kwietnia egzaminu ósmoklasisty - powiedział w minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. - Decyzja o zawieszeniu zajęć do 10 kwietnia nie zmieniła kalendarza szkolnego - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce wirus pandemia COVID-19 szkoła edukacja społeczeństwo Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej POLSKA

Minister edukacji: być może będzie trzeba rozważyć kwestię mandatów dla rodziców

- To sprawa do przedyskutowania, w porozumieniu z MSWiA zastanowimy się nad tego typu rozwiązaniami - odpowiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, na pytanie o możliwość wprowadzenia mandatów dla rodziców, którzy nie sprawują odpowiedniej opieki nad swoimi dziećmi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Dariusz Piontkowski edukacja Krzysztof Świątek szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna koronawirus Koronawirus w Polsce nauczyciel

"Brane są pod uwagę różne scenariusze". Szef MEN o egzaminach ósmoklasistów

- Uczniowie dowiedzą się, co z egzaminem ósmoklasisty co najmniej na tydzień przed planowanym terminem jego przeprowadzenia - powiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że brane są pod uwagę różne scenariusze, m.in. zastąpienie egzaminu konkursem świadectw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła edukacja egzamin ósmoklasisty Dariusz Piontkowski koronawirus nauczyciel

Minister edukacji: nauczycielom pracującym zdalnie należy się pełne wynagrodzenie

- Nauczycielom, którzy będą wykonywali pracę zdalnie, należy się pełne wynagrodzenie. Jeżeli będzie to tylko gotowość do pracy, będzie im się należało zasadnicze wynagrodzenie - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski praca zdalna edukacja nauczyciel nauczanie domowe szkoła koronawirus Koronawirus w Polsce

Szef MEN: prawdopodobnie przerwa w szkołach będzie przedłużona

Dariusz Piontkowski przypomniał, że planowany na połowę przyszłego tygodnia termin otwarcia szkół zbiega się z prognozowanym przez ministra zdrowia szczytem zachorowań. - Wydaje się, że absurdem byłoby otwieranie szkół, więc to jest kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wirus zdrowie Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła edukacja

Piontkowski: zachęcamy nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji. Przekażemy materiały

- Chcielibyśmy, żeby nauczyciele przygotowali się do prowadzenia zdalnych zajęć, będziemy do tego zachęcać dyrektorów szkół. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia przekażemy stosowane materiały dla nauczycieli - zapowiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo edukacja koronawirus Koronawirus w Polsce Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Wielki eksperyment na całym społeczeństwie" Minister edukacji o zawieszeniu zajęć w szkołach

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaapelował do uczniów o odpowiedzialność, unikanie dużych skupisk ludzkich i nieodwiedzanie osób starszych, które są szczególnie podatne na zarażenie koronawirusem. Wyjaśniał w TVP.Info, że zawieszenie zajęć w szkołach ma cel profilaktyczny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus szkoła Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej