X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Daniel Wydrych

"Kończą się urazem kręgosłupa". Lekarz o skokach na główkę

Co roku wiele młodych osób wraca z wakacji z uszkodzonym kręgosłupem. Powód? Brak wyobraźni i skok do wody na główkę. - Do takich urazów dochodzi nierzadko po spożyciu alkoholu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Piotr Cieślik, kierownik Kliniki Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Dlaczego będąc nad wodą, niektórzy zapominają o wypoczynku - nomen omen - z głową?
Zobacz więcej na temat:  wakacje dzieci bezpieczeństwo społeczeństwo woda medycyna Karolina Rożej Daniel Wydrych

Przywrócono odwiedziny w szpitalach. "Teraz decydują o nich dyrektorzy"

Szpitale po kilkunastu miesiącach przerwy przywróciły odwiedziny u pacjentów. Są jednak pewne ograniczenia. - Teraz o wszystkim decyduje kierownik podmiotu leczniczego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wojewoda lubelski Lech Sprawka. O czym musimy pamiętać, kiedy zamierzamy odwiedzić bliskich przebywających na szpitalnych oddziałach?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych szpital medycyna koronawirus Koronawirus w Polsce

Rusza program "Dobry start". Wnioski o wyprawkę szkolną tylko elektronicznie

1 lipca ruszył nabór wniosków o świadczenia na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Można ubiegać się o nie do 30 listopada. - Wniosek koniecznie trzeba złożyć elektronicznie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski. W jaki sposób możemy to zrobić?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Krzysztof Świątek Stanisław Szwed rodzina szkoła Ministerstwo Rodziny

Urlop z paszportem covidowym. "Niektóre państwa honorują już ten dokument"

Zagraniczny wyjazd podczas pandemii koronawirusa jest bardziej skomplikowany niż zazwyczaj. Dlatego w pierwszej kolejności, planując nasz urlop, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sporym ułatwieniem mają być jednak unijne certyfikaty covidowe, które od 1 lipca będą honorowane na terenie Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Daniel Wydrych certyfikat koronawirus turystyka podróże

Niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym zaszczepią się bez kolejki

- Osoba z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, podobnie jak osoba o znacznym stopniu niepełnosprawności, może przyjechać do Punktu Szczepień Powszechnych i w godzinach pracy takiego punktu zaszczepić się bez kolejki przeciwko koronawirusowi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Nawrocka, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych niepełnosprawni niepełnosprawność szczepienia szczepienia - raport

POLSKA WIELKI PROJEKT Kongres Polska Wielki Projekt. "Łączy to, co zwykle traktowane jest oddzielnie"

Pod hasłem "XXI wiek - Bezpieczeństwo - Kultura" na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczyna się Kongres Polska Wielki Projekt. Jego idea powstała w 2010 roku, zaś w kolejnych latach stał się on najważniejszym spotkaniem konserwatywnych środowisk. - Do organizowanych od jedenastu lat wydarzeń zapraszane jest wybitne grono myślicieli, intelektualistów, ekonomistów oraz polityków z całego świata - mówi Maryna Miklaszewska, współorganizatorka Kongresu.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Aleksander Ziemiańczyk XI Kongres Polska Wielki Projekt Kongres Polska Wielki Projekt 2021 Zamek Królewski