X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dalia Grybauskaite

NASZ WYWIAD Wynik wyborów na Litwie. Wskazuje nowego prezydenta?

Wybory samorządowe na Litwie nie przyniosły zaskoczenia. Nierozstrzygnięty wciąż jest najważniejszy bój – o urząd mera Wilna, trzeciej czy czwartej osoby w państwie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Dominik Wilczewski, publicysta ”Przeglądu Bałtyckiego”. Wyniki wyborów dają nam już pewne wskazówki przed majowymi wyborami prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Wilno NASZ WYWIAD wybory samorządowe Dalia Grybauskaite

Andrzej Duda: jesteśmy silni, kiedy jesteśmy razem

- Jesteśmy silni wtedy, kiedy jesteśmy razem, kiedy panuje między nami zgoda, kiedy jest między nami przyjaźń i stajemy w jednym szeregu. Wtedy rzeczywiście budzimy respekt i znacznie trudniej się zdecydować na jakikolwiek akt agresji wobec nas - powiedział na wspólnej konferencji prasowej z prezydentami Litwy i Ukrainy w Lublinie prezydent Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent Petro Poroszenko Dalia Grybauskaite

KOMENTARZ Energetyka numerem jeden. Eksperci o wizycie prezydent Litwy

- Przede wszystkim chodzi o zacieśnienie współpracy energetycznej - tak wizytę w Polsce prezydent Litwy Dalii Grybauskaite komentuje Maciej Zaniewicz, redaktor portalu Energetyka24.com. Jak z kolei podkreśla Kinga Raś z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, dla Litwy jest to szczególnie ważne. – Bo dla niej energetyka równa się bezpieczeństwo – przypomina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dalia Grybauskaite Litwa Andrzej Duda prezydent Mateusz Morawiecki

„Polska zajmuje istotną pozycję dla polityki zagranicznej Litwy”

Litwa podobnie jak Polska obchodzi w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości. 16 lutego odbyły się główne uroczystości. W marcu, kraj ten będzie świętował 28-rocznicę przywrócenia Państwa Litewskiego. Jaką rolę Litwa odgrywa we współczesnej Europie i jak wyglądają jej stosunki z Polską i innymi sąsiadami opowiadała w audycji "7 Dni Wschód" Kinga Raś z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Litwa Andrzej Duda Rosja Dalia Grybauskaite Polityka zagraniczna Polski Piotr Pogorzelski

"To Polska jest najważniejszym sojusznikiem Litwy"

– Obserwujemy odwilż w stosunkach polsko-litewskich – powiedział Aleksander Radczenko, aktywista Polskiego Klubu Dyskusyjnego w Wilnie. W magazynie „Świat w Powiększeniu” rozmowa o relacjach polsko-litewskich w kontekście wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Litwie i stulecia Republiki Litewskiej. Czy kontakty obydwu państw mają w najbliższej przyszłości szansę ulec poprawie?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Litwa Krzysztof Renik Andrzej Duda prezydent Dalia Grybauskaite