more_horiz
PR24 Portal
Section05
Czesław Mroczek

"7x24": wystąpienie prezesa PiS w Jachrance. Komentarze

– To próba sprowadzenia naszej koalicji, formacji politycznej i naszych przeciwników na tę samą płaszczyznę (…) Otóż musimy to z całą mocą odrzucić, bo to być może najgroźniejszy rodzaj socjotechniki, który jest w tej chwili stosowany – oto jeden z najczęściej dyskutowanych fragmentów z przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w czasie wyjazdowego posiedzenia klubu partii w Jachrance. Do słów prezesa PiS odnieśli się również goście audycji "7x24".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rząd Joanna Lichocka Czesław Mroczek Agnieszka Ścigaj Zbigniew Gryglas Paweł Rabiej

Poseł PO: nie chcemy korzystać z nieuczciwych przepisów

- Komitet wyborczy, który uzyskałby 12, 14 proc., to w polskich warunkach jest około 2 miliony głosów, nie otrzymałby nawet jednego mandatu. Głosujący na kandydatów tego komitetu nie otrzymaliby nic, mało tego, ich głosy trafiłyby do PiS-u - mówił o zawetowanej przez prezydenta ordynacji do PE na antenie radiowej Jedynki Czesław Mroczek, poseł PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek Czesław Mroczek ordynacja wyborcza Parlament Europejski Andrzej Duda

"2 proc. PKB na obronność może stać się problemem NATO"

- To, że ktoś wydaje 2 proc. PKB nie znaczy, że cały ten wysiłek kieruje na akcje NATO-wskie. Są kraje, które nie włączają się, nie dają swojego udziału w przedsięwzięcia NATO, nawet jeżeli mają 2 proc. PKB. Budują własny potencjał - mówił w audycji "W samo południe" Czesław Mroczek, poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceszef MON. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Czesław Mroczek Platforma Obywatelska bezpieczeństwo wojsko szczyt NATO Krzysztof Grzesiowski

Raport techniczny podkomisji smoleńskiej. Komentarze polityków

– Ludzie o światowych osiągnięciach mówią bez wątpienia, że wybuchy były co najmniej dwa na pokładzie samolotu i one zadecydowały, że doszło do katastrofy – powiedział na antenie radiowej Trójki Michał Jach (PiS). – Wszystkie te dowody, czyli czarne skrzynki, pokazują przebieg polegający na zderzeniu z ziemią – stwierdził Czesław Mroczek (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Czesław Mroczek katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz

"Rosyjskie gry wojenne". Ruszyły manewry Zapad-2017

– Manewry Zapad rodzą wiele wątpliwości, zaczynając od liczby żołnierzy po niejasny scenariusz – mówił w Trójce wiceszef MON Michał Dworczyk. – Z całą pewnością Rosjanie będą chcieli przećwiczyć określone elementy; odpieranie przeciwnika z Zachodu, a później przejście do kontrataku – dodał były wiceminister obrony w rządzie PO Czesław Mroczek.
Zobacz więcej na temat:  manewry Zapad 2017 POLSKA wojsko Michał Dworczyk Marcin Pośpiech Czesław Mroczek

Luka w VAT. Będzie sejmowa komisja śledcza?

- Bez wątpienia są to pieniądze, które budżet państwa utracił - mówił w radiowej Jedynce o znacznie większej niż w poprzednich latach ściągalności podatku Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Jeżeli chodzi o wykonanie budżetu państwa, to najlepiej będzie dyskutować, kiedy będziemy mieli już dane statystyczne za ten rok - zauważył Czesław Mroczek (PO). - To Kukiz'15 postulował jako pierwszy powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT - stwierdził Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Skurkiewicz Czesław Mroczek vat wyłudzenia Marek Mądrzejewski Tomasz Rzymkowski

PO składa zawiadomienie ws. podkomisji smoleńskiej

PO ma jeszcze we wtorek złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez rządową podkomisję badającą przyczyny katastrofy smoleńskiej. Platforma zarzuca podkomisji manipulacje wynikami badań Wojskowej Akademii Technicznej na temat katastrofy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Platforma Obywatelska Marcin Kierwiński Joanna Kluzik-Rostkowska Czesław Mroczek Ministerstwo Obrony Narodowej

Politycy o wniosku o odwołanie szefa MON

W przeddzień szczytu NATO w Brukseli Sejm debatował o ministrze obrony narodowej. Wniosek o wotum nieufności, wedle przewidywań, został odrzucony. Wiceszef MON Michał Dworczyk (PiS) i jego były odpowiednik Cezary Mroczek (PO) wymieniali atuty i słabości Antoniego Macierewicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Czesław Mroczek Michał Dworczyk Wojska Obrony Terytorialnej Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej

Jak zmieni się UE i Francja pod rządami Macrona?

- Francja, jako mniej konkurencyjny kraj, powinna pomyśleć jak to rozwiązać. Swobodny przepływ i decyzyjność podmiotów gospodarczych w zakresie miejsca inwestowania, to jeden z fundamentów struktur europejskich - mówiła na antenie radiowej Jedynki Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz'15. Goścmi audycji byli również senator PiS Jan Maria Jackowski i poseł PO Czesław Mroczek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski Jan Maria Jackowski Czesław Mroczek Caracale Emmanuel Macron Unia Europejska Francja