X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Czechy

Czesi przyznają, że negocjacje ws. Turowa zdecydowanie się posunęły. Są jednak wciąż kwestie otwarte

Czescy uczestnicy negocjacji z Polską ws. Turowa przedstawili w środę ich stan komisji do spraw środowiska naturalnego Izby Poselskiej. Uznano, że w rokowaniach daleko się posunięto, ale wciąż są kwestie otwarte. Jedną z nich są ewentualne konsekwencje za nierespektowanie planowanej umowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy polityka energetyka GOSPODARKA gospodarka polska pieniądze

Szefowie rządów Austrii, Czech i Słowacji przeciw nielegalnej migracji. Nie chcą "powtórki z 2015 r."

Premierzy Czech i Słowacji Andrej Babisz i Eduard Heger oraz kanclerz Austrii Sebastian Kurz, którzy spotkali się we wtorek w Lednicy na południowych Morawach, poinformowali na wspólnej konferencji prasowej, że sprzeciwiają się nielegalnej migracji i nie chcą powtórki z 2015 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Słowacja Austria Andrej Babisz Sebastian Kurz grupa wyszehradzka polityka Afganistan COVID-19 Lednica imigranci w Europie imigracja obcokrajowcy

Spór o Turów. Jakóbik: nie chodzi tylko o ekologię, ale też o polityczną koniunkturę w Czechach

- Spór z elementami zasadnych zastrzeżeń ekologicznych zamienia się w większy spór, polityczny, ponieważ w Czechach jest taka koniunktura polityczna, że opłaca się "przeciągnąć" Polaków w negocjacjach. (...) Może się okazać, że nagle po wyborach w Czechach Turów przestanie być tak trudnym tematem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  energetyka POLSKA Czechy Europa ŚWIAT

Czechy: Sąd Konstytucyjny wykluczył możliwość zawierania małżeństw jednopłciowych

Czeski Sąd Konstytucyjny orzekł, że konstytucja tego kraju wyklucza prawną możliwość zrównania związków partnerskich z instytucją małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny. Jest to odpowiedź na toczące się w czeskim parlamencie prace nad ustawą o tzw. równości małżeńskiej, która miała na celu wprowadzenie "małżeństw jednopłciowych". Ponadto zaznaczono, że konstytucja nie dopuszcza możliwości adopcji dzieci przez pary tej samej płci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy LGBT sądownictwo

Negocjacje ws. Turowa. "Z każdą rundą rozmów jesteśmy trochę bliżej końca"

Delegacje Polski i Czech wrócą dziś o godzinie 9:00 do rozmów w sprawie polskiej kopalni Turów. Od ponad dwóch miesięcy obie strony pracują nad ostatecznym kształtem międzyrządowej umowy dotyczącej wydobycia w kopalni. Jej podpisanie ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, który Czesi złożyli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy energetyka pieniądze GOSPODARKA