X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Czechy

"Wolność wyboru przyniesie odbiorcom niższą cenę". Jakóbik o sytuacji na rynku gazu

- Za bezpieczeństwo gazowe zapłacimy w tym roku bardzo dużo. Trzeba jednak zapłacić. Jeżeli pójdziemy drogą na skróty - jak Mołdawia, która nie miała wyjścia - i podpiszemy nowy kontrakt z Gazpromem, na chwilę dostaniemy tańszy gaz, ale później zaczną się naciski polityczne. Lepiej negocjować z cywilizowanymi dostawcami w USA, Katarze, Norwegii, a nie z tymi, którzy wielokrotnie wykazali, że nie są partnerami - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznesalert.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Czechy kopalnia Turów energetyka

Spór o kopalnię Turów. Soboń: nie będziemy podpisywać niewypowiadalnych umów

- Od początku byliśmy hojni dla Czechów. Tak, by nie rozbiło się porozumienie. Umowa ma obowiązywać do końca funkcjonowania kopalni w 2044 r. Kluczowe są dla nas pierwsze lata, bo tak naprawdę wtedy zrealizujemy jej zapisy - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju i technologii Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Czechy energetyka górnictwo kopalnia Turów

Jakóbik: wypracowanie porozumienia ws. Turowa leży także w interesie Czechów

- Jeżeli Polska zapłaci karę, nie będzie żadnych pieniędzy dla czeskich regionów. Nasza strona nie będzie zobowiązana, żeby im cokolwiek dać. Dlatego to porozumienie jest również w interesie Czechów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Jakóbik, ekspert ds. energetyki (biznesalert.pl). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński POLSKA Czechy Turów Trybunał Sprawiedliwości UE

Działania TSUE wobec Turowa. Olivier Bault: kuriozalna jednoosobowa decyzja

- Kuriozalna była jednoosobowa decyzja wiceprezes TSUE, żeby przed rozpatrzeniem sprawy wstrzymać wydobycie w kopalni, dostarczającej surowiec do elektrowni, która zapewnia 5-7 proc. prądu w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Olivier Bault ("Do Rzeczy"), korespondent mediów zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Antoni Trzmiel

Spór wokół Turowa. Manasterski: lepiej dać środki Czechom niż Komisji Europejskiej

- Jest w tej historii wielka nauczka dla każdego kraju, który chciałby się spierać przed TSUE z innym krajem. Może okazać się, że skorzysta na tym ktoś trzeci, sam Trybunał i Komisja Europejska - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Magdalena Złotnicka

Eksperci: nie ma podstaw do płacenia przez Polskę kar za nie zamknięcie kopalni Turów, czekamy na porozumienie z Czechami

Mamy nadzieję na szybkie porozumienie w Czechami w sprawie kopalni Turów i wycofanie skargi przeciwko Polsce. Ale i tak nie ma podstaw do płacenia kar za nie zamknięcie kopalni, bo nie ma decyzji TSUE w tej sprawie - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" ekspertka prawa europejskiego i międzynarodowego prof. Genowefa Grabowska. W opinii Macieja Wośko, redaktora naczelnego Gazety Bankowej nie tylko zamknięcie Turowa byłoby klęską dla polskiej energetyki, ale też projekt „Fit for 55” jest nie do udźwignięcia dla naszej gospodarkami i obywateli.   
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Turów węgiel Czechy Unia Europejska Fit for 55 Trybunał Sprawiedliwości UE ministerstwo klimatu

"Podchodzę do tego z dużą dozą dobrych emocji". Zgorzelski o rozmowach ws. Turowa

- Po kilkunastu turach spotkań podchodzę do tej sprawy dosyć sceptycznie, ale z dużą dozą dobrych emocji - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł PSL Piotr Zgorzelski o polsko-czeskich rozmowach w sprawie Turowa. Jak dodał, "jeżeli w efekcie negocjacji strona czeska wycofa swój pozew do TSUE, to będzie można powiedzieć, że nareszcie mamy to za sobą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski Turów Czechy energetyka Rosja Ukraina Piotr Zgorzelski PSL PSL-Koalicja Polska

TYLKO U NAS "Umowa z Czechami zakłada wycofanie skargi z TSUE". Anna Moskwa o sprawie Turowa

- To, co mogłyśmy na naszym poziomie ustalić, a miałam pełen mandat, to wszystko ustaliłyśmy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, odnosząc się do rozmów ze swoim czeskim odpowiednikiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia kopalnia Turów Czechy polityka pieniądze Polska w Unii Europejskiej Ministerstwo Klimatu i Środowiska GOSPODARKA

Coraz bliżej porozumienia? Anna Moskwa: rozmowy ws. Turowa owocne i konstruktywne

Treść rozmów minister klimatu i środowiska Anny Moskwy i jej czeskiej odpowiedniczki Anny Hubaczkowej pozostanie poufna do pełnego rozwiązania sporu w sprawie kopalni Turów - poinformowano na konferencji prasowej. Polska polityk podkreśliła, że podczas spotkania z przedstawicielką rządu w Pradze dokonano "końcowych ustaleń".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stosunki polsko-czeskie Czechy kopalnia Turów energetyka dolnośląskie

"Jest szansa, że pójdziemy w tej sprawie do przodu". Piotr Rudyszyn o negocjacjach ws. kopalni Turów

- Zarówno pani minister Moskwa jak i pani Hubáčková, będą chciały pokazać, że są skuteczne. Ale przede wszystkim podejdą do tego z empatią. Myślę, że to bardzo duża szansa, że dziś bardzo mocno pójdziemy do przodu w kwestii tego konfliktu - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Rudyszyn z Instytutu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Turów Czechy energetyka