X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Chiny

Koronawirus we Włoszech. Ekspert: koszta dla włoskiego eksportu mogą gwałtownie wzrosnąć

Trzy następne osoby zakażone koronawirusem zmarły we Włoszech - poinformował w czwartek rządowy komisarz ds. kryzysu Angelo Borrelli. To oznacza, że bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 17. Zakażonych w całym kraju jest 650 osób. Jak bardzo epidemia odbije się na włoskiej gospodarce?  
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Chiny Więcej świata Ministerstwo Spraw Zagranicznych Komisja Europejska Włochy

Sprawdź, gdzie już dotarł koronawirus. Powstała interaktywna mapa

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi na świecie. W Danii i Izraelu odnotowano pierwszy przypadek zakażenia, we Włoszech wzrosła liczba zmarłych (17). Przypadki zachorowań są też w obu Amerykach. Rozwój epidemii można śledzić dzięki interaktywnej mapie, która przedstawia aktualizowane na bieżąco dane dotyczące liczby zachorowań, zgonów oraz wyleczeń na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny mapa ŚWIAT

Eksperci: W sprawie koronawirusa musimy skupić się na prewencji, a to też sporo kosztuje

Wydając 200 mln zł z budżetu na działania związane z koronawirusem Polska przeznacza biorąc pod uwagę, że cała Unia Europejska zdecydowała się przeznaczyć na ten cel 230 mln euro. O 2,5 mld dolarów wystąpił do Kongresu prezydent Donald Trump. To wszystko są pieniądze skierowane głównie na przygotowanie szczepionki. Ale równie ważna jest profilaktyka i informowanie o tym, jak ten wirus się przenosi – mówił audycji "Rządy Pieniądza" ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Chiny żywność budżet Polski Unia Europejska Anna Grabowska

Ekspert: pewne jest, że chińskie władze zaniżają dane dot. koronawirusa

- Uchodzi za pewnik, że władze chińskie nie podają nam rzeczywistych danych dotyczących liczby zachorowań, liczby zgonów ani tego, co tak naprawdę się dzieje na terenie Chińskiej Republiki Ludowej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Behrendt z Instytutu Boyma, ekspert ds. Dalekiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny koronawirus Polskie Radio 24 Antoni Opaliński choroby zakaźne zdrowie medycyna choroba

Porozumienie nuklearne z Iranem. Ekspert: Irańczycy oczekują przede wszystkim korzyści ekonomicznych

- Europie zależy na tym, żeby utrzymać porozumienie, ponieważ daje to możliwość kontrolowania programu atomowego, jednak utrzymanie jest bardzo trudne, dlatego, że bardzo ciężko spełnić oczekiwania Iranu. Irańczycy oczekują, że będą mieli z tego jakieś korzyści, przede wszystkim ekonomiczne - mówi w "Więcej Świata" dr Marcin Rzepka. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Chiny Więcej świata gospodarka chin Iran USA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Komisja Europejska Wiedeń

WHO: nowych zakażeń koronawirusem jest już więcej poza Chinami niż w samych Chinach

Na całym świecie wykryto jak dotąd niemal 81 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem - takie dane podaje Światowa Organizacja Zdrowia. Według jej przedstawicieli, po raz pierwszy od pojawienia się wirusa, liczba nowych zakażeń poza Chinami jest większa niż w Państwie Środka.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny WHO Światowa Organizacja Zdrowia ŚWIAT

Koronawirus i bezpieczeństwo uczniów. Przygotowano procedury dla szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotuje rekomendacje dla dyrektorów szkół, co i jak należy zrobić w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego. Zasady bezpieczeństwa MEN przypomni także kuratorom oświaty.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Zdrowia Główny Inspektor Sanitarny POLSKA szkoła

Ciężka sytuacja w Korei Płd. Ponad tysiąc osób zainfekowanych koronawirusem

W Korei Południowej stwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Tym samym bilans osób zainfekowanych wzrósł w tym kraju do 1146. Armia USA podała, że zainfekowany jest jeden amerykański żołnierz, stacjonujący w Korei Płd.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie ŚWIAT Chiny

Jakub Jakóbowski: chińska gospodarka jest w stanie zmrożenia

- Jeżeli Chiny nie wystartują do kwietnia czy maja, to ich możliwość odrobienia strat w tym roku jest bardzo niska i w tym momencie kryzys mógłby bardzo szybko rozlać się po całym świecie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Jakóbowski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy koronawirus odbije piętno nie tylko na gospodarce chińskiej, ale również światowej?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki koronawirus Chiny Więcej świata gospodarka chin