X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Cezary Gmyz

Cezary Gmyz: niemiecki wymiar sprawiedliwości najbardziej upolityczniony w Europie

- Dla każdego w Niemczech rzeczą oczywistą są związki świata sędziowskiego i polityki. Sędziowie nie mają jeszcze innej gwarancji niezawisłości, jaką mają sędziowie w Polsce, immunitetu sędziowskiego. W Polsce jest on bardzo szeroki, w Niemczech nie ma o tym mowy, mało tego, sędziego w Niemczech można skazać za wydane przez niego orzeczenie - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (korespondent TVP w Berlinie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 POLSKA polityka Unia Europejska reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Niemcy Michał Rachoń Cezary Gmyz

"Polacy odczują zysk tuż przed wyborami, to będzie miało wpływ". Cezary Gmyz o Polskim Ładzie

- Osoby, które do tej pory słabiej zarabiały lub też korzystały z niższych świadczeń emerytalnych lub rentowych, w maju przyszłego roku poczują mniej więcej, ile tak naprawdę skorzystały na Polskim Ładzie. (...) To będzie miało przełożenie na ich wybory polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz TVP i publicysta "Do Rzeczy" Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Cezary Gmyz Polski Ład POLSKA polityka GOSPODARKA

"To, że ich rozmowy mogą być jawne dla służb, budzi przerażenie". Gmyz o sprawie Pegasusa

- Osoby, które do tej pory używały szyfrowanych komunikatorów były przekonane, że są one nie do złamania. Okazuje się, że jest inaczej. Te osoby nagle zorientowały się, że te treści - być może również treści przestępcze - mogą być jawne dla służb. To budzi przerażenie. To jest clou zamieszania, które wznieca w tej chwili opozycja - podkreślił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Michał Rachoń POLSKA pegasus służby i bezpieczeństwo

System Pegasus i sprawa Giertycha. Gmyz: nie po to się podejmuje tajne działania, żeby zawiadamiać delikwenta

- To, że Roman Giertych pisze na Twitterze, że nikt go o takiej zgodzie nie poinformował, to jest śmiech na sali. Nie po to się podejmuje tajne działania operacyjne, żeby zawiadamiać delikwenta, że założono mu podsłuch - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz z TVP. Jak podkreślił "to nie miałoby sensu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń Cezary Gmyz pegasus służby specjalne sąd Centralne Biuro Antykorupcyjne Roman Giertych

"Lobby niemieckich firm będzie naciskało na KE". Gmyz o funduszach unijnych dla Polski

- Większość firm będących beneficjentami dużych inwestycji infrastrukturalnych na polskim rynku to firmy niemieckie. Wcześniej czy później lobby tych firm będzie naciskało na Komisję Europejską, żeby uruchomiła środki dla Polski - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Michał Rachoń Cezary Gmyz Polskie Radio 24 relacje polsko-niemieckie stosunki polsko-niemieckie

"To jest bardzo niebezpieczne". Cezary Gmyz o zapisach niemieckiej umowy koalicyjnej

- Zapisy umowy koalicyjnej budzą najwyższy niepokój, dlatego że do tej pory tak daleko idących postulatów w Unii Europejskiej nie formułowano. To, co zaproponowali koalicjanci [...] oznacza utworzenie Republiki Federalnej Europy, państwa wzorowanego na ustroju niemieckim - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy polityka Bundestag SDP koalicja Michał Rachoń Cezary Gmyz

Cezary Gmyz o działaniach Białorusi: władza Łukaszenki trzyma się na bagnetach

- Dzisiaj władza Łukaszenki trzyma się w dużej mierze na bagnetach. Wypłaty, które dostają ludzie podtrzymujący jego reżim, są na poziomie zachodnim, a najbardziej zaangażowani funkcjonariusze otrzymują nawet równowartość 4 tys. euro - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel imigranci w Europie Aleksander Łukaszenka Białoruś Niemcy Michał Rachoń Cezary Gmyz ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Spór o sądownictwo. Cezary Gmyz: w Niemczech przypomina się, że traktat konstytucyjny UE nie wszedł w życie

- W niemieckich mediach pojawiają się też głosy rozsądku mówiące, że w sporze o praworządność rację ma Polska. (…) Zwraca się uwagę, że państwa narodowe nie przekazywały kwestii wymiaru sprawiedliwości do UE, także że traktat konstytucyjny UE nie wszedł w życie, w to miejsce został wprowadzony traktat lizboński, który nie przekazuje kwestii wymiaru sprawiedliwości do UE - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (korespondent TVP w Berlinie). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 POLSKA polityka Unia Europejska reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Niemcy Michał Rachoń Cezary Gmyz

Cezary Gmyz o reakcjach na orzeczenie TK: hipokryzja niemieckich mediów i polityków

- Wypowiedzi niemieckich mediów i polityków są bardzo jednostronne, w większości relacjonują tylko stanowisko polskiej opozycji, nie zastanawiają się, jaka jest treść tego orzeczenia - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (korespondent TVP w Niemczech).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Michał Rachoń Cezary Gmyz

"Histeria opozycji". Cezary Gmyz o debacie ws. stanu wyjątkowego

- Jest pewien rozziew stanowisk Donalda Tuska i posłów Platformy Obywatelskiej zaprezentowanych podczas debaty o stanie wyjątkowym, ale może to być element gry na wielu fortepianach - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (TVP), komentując wypowiedzi opozycji w sejmowej dyskusji o przedłużeniu stanu wyjątkowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny polityka Sejm Michał Rachoń Cezary Gmyz

Cezary Gmyz: SPD i CDU straciły swoją ideową wyrazistość. Partia Merkel przesunęła się bardzo na lewo

- CDU kanclerz Angeli Merkel przesunęła się bardzo na lewo. Duża część chadeków poparła małżeństwa homoseksualne. A to już jest coś, co ma mało wspólnego z chadecją. Na tym zyskiwały głównie partie konserwatywne - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie. Jego zdaniem zarówno SPD jak i CDU "straciły swoją wyrazistość ideową". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy wybory w Niemczech Cezary Gmyz Michał Rachoń Europa ŚWIAT

"Główną przyczyną jest to, co działo się w Usnarzu Górnym". Gmyz o spadku poparcia dla PO

- Zasadniczą przyczyną spadku Platformy Obywatelskiej w sondażach jest to, co działo się w Usnarzu Górnym - dzięki występom posłanki Jachiry, posła Sterczewskiego oraz duetu Joński - Szczerba - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Polityka zagraniczna Polski opozycja Michał Rachoń Cezary Gmyz granica sondaże Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

Kryzys przy granicy z Białorusią. Cezary Gmyz: w całej sprawie chodzi też o interesy Niemiec

- My chronimy naszą polską granicę, ale tak naprawdę chronimy zewnętrzną granicę Unii. Jest oczywiste, że w momencie, w którym wpuścilibyśmy imigrantów, oni w dość krótkim czasie znaleźliby się na terenie Niemiec. Wizja tego, że w Berlinie pojawi się kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy imigrantów, jest w stanie wywrócić niemiecką scenę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Cezary Gmyz polityka Sejm stan nadzwyczajny opozycja Niemcy ŚWIAT Europa Białoruś imigranci w Europie granica wybory w Niemczech

KE celowo opóźnia akceptację krajowych planów odbudowy? Gmyz: to działanie pozatraktatowe

- Jeśli chodzi o Fundusz Odbudowy, to w tej sprawie zostało zawarte porozumienie, które zostało przyjęte przez wszystkie unijne kraje - tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, dodając, że każde inne działania są niezgodne z umową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Michał Rachoń Unia Europejska fundusze unijne Komisja Europejska

Cezary Gmyz: to nieprawda, że Polsce zostaną odebrane środki z Funduszu Odbudowy

- Europejski Fundusz Odbudowy rzeczywiście jest tak skonstruowany, że można wstrzymać wypłatę w momencie, w którym pojawi się podejrzenie, że przy wydatkowaniu tych pieniędzy mogłoby dojść do korupcji, a mechanizmy mające temu przeciwdziałać są zbyt słabe. Jednak nasz program wykorzystania tych funduszy został napisany ze wszystkimi bezpiecznikami - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Antoni Trzmiel POLSKA Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne polityka