X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA zatrzymało byłą prezes KPS Chemik Police S.A.

CBA zatrzymało dwie osoby działające na szkodę klubu piłki siatkowej Chemik Police. To była prezes tego klubu sportowego i były dziennikarz, którzy mieli przywłaszczyć 184,5 tys. zł, zawierając fikcyjne umowy. Część pieniędzy przeznaczona została na finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła - podała Prokuratura Krajowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA korupcja CBA przestępczość przestępczość gospodarcza Centralne Biuro Antykorupcyjne

Milionowe wyłudzenia VAT. Kolejni zatrzymani za fałszywe faktury

Dwie kolejne osoby zatrzymano w prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która za pomocą internetu i nowoczesnych technologii wytwarzała fałszywe faktury VAT. Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty, grożą im wysokie kary więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony łódzkie Łódź CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne vat wyłudzenia zatrzymanie prokuratura Prokuratura Krajowa

Radny PiS z Włoch: Artur W. był "hojnym" burmistrzem

- Artur W. sprawił sobie taras, na którym przyjmował gości, prominentnych działaczy PO. Natomiast na przyszły rok zarezerwowano 50 tys. zł dla jego fotografa i 250 tys. zł na zewnętrzne kancelarie mimo tego, że w Urzędzie Dzielnicy są zatrudnieni radcowie prawni - powiedział Christian Młynarek, radny PiS w warszawskich Włochach, który przedstawił kulisy działalności byłego burmistrza dzielnicy zatrzymanego przez CBA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Włochy polityka korupcja Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA

"Nadworny fotograf i lamborghini". "GW" o wystawnym życiu burmistrza Włoch

"Miał nadwornego fotografa i lamborghini, lubił modne garnitury i włoskie buty. Przyjaźnił się z warszawskimi baronami PO, załatwiał sprawy w różnych dzielnicach Warszawy. Złapany przez CBA - płakał" - pisze wtorkowa "Gazeta Wyborcza" o burmistrzu Włoch podejrzanym o przyjęcie 200 tys. zł łapówki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka CBA Warszawa Centralne Biuro Antykorupcyjne Platforma Obywatelska Gazeta Wyborcza

Portal tvp.info: Artur W. chciał przejąć teren wart pół miliarda zł

Według informacji portalu tvp.info zatrzymany przez CBA burmistrz Włoch kilka miesięcy temu wszedł w ostry spór z klubem RKS Okęcie. Chodziło o grunty w Warszawie, których wartość może przekraczać pół miliarda złotych. Artur W. usłyszał od prokuratury zarzut przyjęcia 200 tys. zł łapówki od biznesmena Sabriego B.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne regiony Warszawa prokuratura TVPinfo

Lidia Burzyńska: CBA pokazało, że jest potrzebne

Prokuratura postawiła zarzuty dla burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. i biznesmena Sabriego B. Samorządowiec miał przyjąć 200 tysięcy złotych łapówki od biznesmena. W radiowej Jedynce do sprawy odnieśli się politycy: Lidia Burzyńska (PiS) i Marek Rząsa (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne Antoni Trzmiel Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska służby specjalne służby i bezpieczeństwo

Komentarz Dnia: zarzut korupcji dla Artura W. i potencjalny start D. Tuska

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Edyta Hołdyńska ("Tygodnik Sieci") i Andrzej Gajcy ("Onet.pl"). Publicyści dyskutowali m.in. o zatrzymaniu przez CBA burmistrza dzielnicy Włochy Artura W. i jego wykluczeniu ze struktur Platformy Obywatelskiej, a także o ewentualnej decyzji Donalda Tuska dot. startu w wyborach prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Andrzej Gajcy Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja Donald Tusk Platforma Obywatelska Nasz komentarz

ANALIZA Były właściciel Pogoni Szczecin i znany deweloper. Sabri B. w rękach CBA

Choć jego największą miłością jest robienie interesów, opinii publicznej dał się szerzej poznać nie jako deweloper, a właściciel Pogoni Szczecin. Sabri B. przed laty sprawił, że klub co prawda miał chwile chwały, ale został zrujnowany i latami musiał się odbudowywać. Teraz upadek zaliczył sam turecki biznesmen, który we wtorek wpadł na przekupstwie burmistrza warszawskich Włoch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja deweloper biznesmen Pogoń Szczecin

Komentarz Dnia: zatrzymanie burmistrza Włoch, samorząd, wybory na prezydenta

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Aleksander Majewski ("wPolityce.pl") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). Publicyści dyskutowali m.in. o zatrzymaniu burmistrza Włoch Artura W., a także o problemie korupcji na poziomie samorządowym i kandydacie opozycji w wyborach prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Jacek Liziniewicz Włochy Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja samorząd polityka

D. Grzędziński: duża awaria w "Czajce" nie jest normalna

– Jako wyborcy oraz podatnicy mamy prawo oczekiwać nieco lepszej jakości i funkcjonowania miasta. Przy tak dużej skali inwestycji, jaka miała miejsce przy oczyszczalni "Czajka", chyba nie wszystko zagrało. Tak poważna awaria po siedmiu latach od oddania do użytku oczyszczalni nie jest chyba czymś normalnym – powiedział publicysta Dariusz Grzędziński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa polityka awaria w oczyszczalni Czajka CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne

Awaria w "Czajce". Funkcjonariusze CBA w warszawskim ratuszu

Funkcjonariusze CBA weszli do warszawskiego ratusza, MPWiK oraz Biura Zarządzania Kryzysowego stolicy. – Czynności mają na celu zabezpieczanie dokumentacji (w tym zapisów elektronicznych) dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni "Czajka" – powiedział Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Centralne Biuro Antykorupcyjne