X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
CBŚP

Funkcjonariusz Straży Granicznej informował gangsterów o "nalotach" CBŚP

Pogranicznikowi z Zakopanego lubelski prokurator postawił zarzuty, a sąd wydał nakaz aresztowania na trzy miesiące - donosi portal tvp.info. Powodem było ostrzeganie lokalnych gangsterów o akcjach skierowanych przeciwko ich działalności. Dzięki temu handlarze narkotyków w szybki sposób mogli przenieść towar i uniknąć złapania przez Straż Graniczną. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja narkotyki CBŚP społeczeństwo regiony Zakopane

Sprawa Tomasza Komendy. Policjant CBŚP wśród laureatów nagrody Orła Jana Karskiego

Funkcjonariusz CBŚP, aspirant sztabowy Remigiusz Korejwo, otrzymał w tym roku nagrodę Orła Jana Karskiego za "odwagę walki z niesprawiedliwością i obnażanie jej mechanizmów". Funkcjonariusz pracował kilka lat temu przy sprawie zabójstwa, za które był niesłusznie skazany Tomasz Komenda. Asp.szt. Korjewo ustalił prawdziwych sprawców zbrodni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo KULTURA Tomasz Komenda policja polska CBŚP Jan Karski FILM

Międzynarodowa współpraca CBŚP w walce z przestępczością narkotykową. Blisko 1000 zatrzymanych, ogromne straty narkobiznesu

964 osoby zatrzymano, zlikwidowano 17 laboratoriów narkotyków syntetycznych, wyeliminowano z rynku 19 ton używek i 1,1 tys. litrów narkotyków, wartych ponad miliard złotych - tak Centralne Biuro Śledcze Policji podsumowało trzy lata pracy w ramach grupy międzynarodowej EMPAC NPS, której polscy funkcjonariusze obecnie przewodniczą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚP przestępczość narkotyki

Mazowsze: Straż Graniczna zlikwidowała jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Białymstoku zlikwidowali jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów na Mazowszu - poinformowała rzeczniczka NwOSG por. SG Dagmara Bielec-Janas. Podczas akcji zatrzymano 16 osób oraz zabezpieczono ponad 1,6 mln sztuk nielegalnych papierosów i ponad 13 ton gotowego tytoniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja CBŚP straż graniczna Krajowa Administracja Skarbowa regiony Mazowsze papierosy

Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi. Pomocy dla siebie lub innych można szukać w specjalnym centrum

Blisko 160 osób z 21 krajów w pierwszym półroczu tego roku objęło opieką Krajowe Centrum Informacyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi. W Światowym Dniu Przeciwko Handlowi Ludźmi KCIK podsumował swoją działalność w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku. Jak mówiła Irena Dawid-Olczyk z Krajowego Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego, do organizacji zgłaszają się osoby, które najczęściej są obcokrajowcami i potrzebują pomocy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja narkotyki FBI CBŚP handel ludźmi przestępczość

"Wyjątkowe i bez precedensu". KGP podsumowuje międzynarodowe operacje policji

- W pierwszym półroczu polscy policjanci zabezpieczyli blisko 10 ton narkotyków, z czego ponad 6 ton zabezpieczyło Centralne Biuro Śledcze Policji - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Poinformował również o realizacjach z pierwszego półrocza bieżącego roku, które były "wyjątkowe i bez precedensów w historii polskiej policji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja narkotyki Jarosław Szymczyk FBI CBŚP

Wspólna akcja polskich i niemieckich służb. Rozbiły gang akcyzowy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Krajową Administracją Skarbową i Strażą Graniczną oraz prokuraturą z Wrocławia rozbili gang, którego celem były przestępstwa akcyzowe związane z obrotem tytoniem. Polskie służby nawiązały współpracę również z niemiecką służbą celną. Zatrzymano pięć osób i przejęto 21 ton nielegalnego tytoniu. Śledztwo ma charakter rozwojowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa straż graniczna

Spowodowali straty Skarbu Państwa na ponad 22 mln zł. Sześć osób w rękach CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało sześć osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej o charakterze fiskalnym. Osoby te poprzez sieć polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, w ramach częściowo fikcyjnego obrotu m.in. blachą, spowodowali straty Skarbu Państwa na ponad 22 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚP policja przestępczość

Wspólna akcja CBŚP i francuskich służb. Przejęto 72 kilogramy marihuany, zatrzymano sześć osób

Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z francuskimi służbami przejęło 72 kilogramy marihuany. Śledczy szacują, że wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2,5 mln złotych. Do sprawy zatrzymano już sześć osób, w tym kierowców tirów, którzy przemycali towar z Hiszpanii do Polski i Francji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Francja Hiszpania narkotyki policja marihuana CBŚP

Wysyłali Polki, by świadczyły usługi seksualne w Danii. CBŚP zatrzymało 6 osób

- Policjanci CBŚP zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w gangu, który werbował Polki i wysyłał je do Danii, gdzie świadczyły usługi seksualne - poinformowała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji nadkom. Iwona Jurkiewicz. Według szacunków śledczych, szefowe grupy Jolanta K. oraz Izabela Ł., mogły zarobić na tym ok. 6 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP policja Dania przestępczość prostytucja